هر روز!
هر روز!

‫5+1 قاتل برتر‬ : ‫5+1 قاتل برتر‬ :

‫5+1 قاتل برتر‬ : ‫5+1 قاتل برتر‬ 
 :

‫5+1 قاتل برتر‬
: ‫5+1 قاتل برتر‬
: حدود سی چهل سال پیش و زمانی که بازی‌‌های ویدیویی تازه متولد شده بودند، بازی‌ها مثل امروز پر از قتل و آدمکش نبودند. بیشتر بازی‌ها را سکوبازهای بامزه و نهایتا چند بازی مسابقه‌ای تشکیل داده بودند. با این حال، از زمانی که بازی‌سازها لذت قلع و قمع کردن دشمنان برای بازی‌کننده‌ها را کشف کردند، دیگر نتوانستند ساخت بازی‌هایی از این سبک را کنار بگذارند.
به گزارش : امروزه در بیشتر بازی‌هایی که ساخته می‌شوند، می‌توانید به هر نحوی مکانیک‌هایی که به کشتن و از بین بردن دشمنان مربوط می‌شوند، پیدا کنید؛ طوری که می‌توانیم بگوییم قاتل در بازی‌های ویدیویی کم پیدا نمی‌شود. با این حال، برخی از این قاتل‌ها از بقیه حرفه‌ای‌تر هستند.
قاتل‌های بازی‌های ویدیویی، نه تنها به خوبی قاتل‌های دیگر رسانه‌ها مثل کتاب یا فیلم هستند، بلکه این امکان را برای‌تان فراهم می‌کنند تا همانطور که می‌خواهید کنترل‌شان کنید. یعنی با توجه به اینکه احتمالا در دنیای واقعی قاتل نیستید (یا حداقل امیدواریم که نباشید!)، در بازی‌های ویدیویی می‌توانید کم و بیش قاتل بودن را تجربه کنید. بازی‌های ویدیویی ذهن یک قاتل را به شما نشان می‌دهند؛ باید حواس‌تان به تجهیزات، هدف و از همه مهم‌تر، دور و اطراف‌تان باشد.
با تمام این اوصاف، هر قاتلی سبک و سیاق مخصوص به خودش را دارد؛ یکی بی سر و صدا عمل می‌کند و دیگری برای اینکه به هدف‌اش برسد،‌ هر فرد و مانعی که جلوی‌اش است را از بین می‌برد.
در ادامه سعی کرده‌ایم پنج قاتل درست و حسابی در بازی‌های ویدیویی را از دیدگاه خودمان انتخاب کنیم. مثل همیشه، شما هم به ما بپیوندید و اگر قاتلی را از قلم انداخته‌ایم، آن را در بخش نظرات به ما یادآوری کنید و از قابلیت‌های خاص‌اش برای ما و دیگران بگویید.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
5. Nina Williams

بر خلاف آنا که سر و گوش‌اش حسابی می‌جنبد، «نینا ویلیامز» حسابی جدی است. نینا را برای اولین بار در شماره‌ی اول تکن دیدیم. او از همان ابتدا به عنوان یک قاتل حرفه‌ای که با هدف خاصی وارد مسابقات شده به بازی‌کننده‌ها معرفی می‌شود. با اینکه در ابتدا قصه‌ی نینا تنها به چند خط دیالوگ و یکی دو انیمیشن محدود می‌شد، این کاراکتر به قدری محبوب شد که شرکت سازنده‌ی بازی‌های تکن تصمیم گرفت یک بازی جداگانه مختص این شخصیت بسازد. نینا در بازی نه چندان خوب Death by Degrees برای کنسول پلی‌استیشن2 هنرهای قتل‌اش را به خوبی به تصویر کشید. نینا در بین شخصیت‌های تک‌بعدی مجموعه‌ی تکن، کاراکتر خاص خود را دارد و تمام آن هم به دلیل قاتل بودن‌اش است.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
4‌‌‌‌‌‌‌‌‌. Corvo Attano

از همان ابتدا که دست‌مان به بازی «سرافکنده» (Dishonored) رسید، شباهت زیاد آن را با بازی‌های کلاسیک و قدیمی رایانه‌های شخصی احساس کردیم. بر خلاف بازی‌های پر سر و صدا و اکشن امروزی، در سرافکنده این اجازه را داشتیم تا بازی را به دست خودمان شکل دهیم. «کوروو آتانو» هم در مرکز این بازی بود. کوروو، حتی بدون اینکه یک کلمه صحبت کند، قصه‌ی دردناک و خسته‌اش را تعریف کرد. کوروو نقش یک قاتل را بر عهده می‌گیرد تا پاپوشی که برا‌ی‌اش دوخته‌اند را برملا کند. بر خلاف دیگر قاتل‌های لیست‌مان، کورو قدرت‌هایی مخصوص به خودش را دارد. کوروو می‌تواند زمان را نگه دارد، غیب و ظاهر شود و در دنیایی طاعون‌زده، موش احضار کند. ماسک کوروو را هم که یکی از باحال‌ترین بخش‌های اوست، فراموش نکنید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌3. Cate Archer

«کیت آرچر» ابتدا در قالب تقلیدی خیلی ساده از جیمز باند متولد شد. بازی No One Lives Forever به عنوان شخصیت اصلی‌اش یک قاتل حرفه‌ای مرد داشت و از اسم بازی گرفته تا شخصیت‌های‌اش، همگی تقلیدی غیرهوشمندانه از جیمز باند بودند. با این حال، سازندگان بازی به سرعت متوجه این موضوع شدند و نه تنها کیت آرچر را خلق کردند، بلکه با تغییر سبک و سیاق بازی‌شان به یک اکشن مخفی‌کاری خنده‌دار، بازی کلاسیکی را خلق کردند که نظیرش را تا به امروز ندیده‌ایم. کیت آرچر زیبا و باهوش است و هیچ چیزی هم از باند کم ندارد. آرچر ماموریت‌هایی که به او سپرده می‌شود را تر و تمیز انجام می‌دهد و از موقعیت‌های سخت هم مثل جیمز باند سربلند بیرون می‌آید. در هر دو قسمت No One Lives Forever صحنه‌های اکشن و پر زد و خورد هم کم نیستند؛ توانایی‌های مختلف آرچر از راندن هواپیما گرفته تا سواری روی یک اسنوموبیل، او را برای مهار اتفاقات آماده کرده‌اند. کیت آرچر هم‌چنین تجهیزات عجیب و غریب و مختلفی را به همراه دارد و در کشتن هدف‌های‌اش از آن‌ها به خوبی استفاده می‌کند.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
2. Desmond Miles و اجدادش

شاید بتوانیم ادعا کنیم که «دزموند مایلز» و اجدادش، بهترین بخش مجموعه‌ی «فرق

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید