هر روز!
هر روز!

«آنجلینا جولی» و خالق هری پاتر وارد لیست قدرتمندترین زنان دنیا

«آنجلینا جولی» و خالق هری پاتر وارد لیست قدرتمندترین زنان دنیا

«آنجلینا جولی» و خالق هری پاتر وارد لیست قدرتمندترین زنان دنیا شدند
 
«آنجلینا جولی» و خالق هری پاتر وارد لیست قدرتمندترین زنان دنیا شدند
 
نام «جی. کی. رولینگ» و «آنجلینا جولی» در فهرست قدرتمندترین زنان دنیا به چشم می خورد.
مجله ی «فوربز» فهرستی از قدرتمندترین زنان جهان تهیه کرده که در آن نام جی. کی. رولینگ، نویسنده ی مجموعه کتاب های «هری پاتر» ، آنگلا مرکل، هیلاری کلینتون و آنجلینا جولی به چشم می خورد.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در صدر این فهرست نشست و لقب قدرتمندترین زن جهان را به خود اختصاص داد.
به نوشته ی این مجله ی آمریکایی، ملاک قدرت و موفقیت در این رتبه بندی، قدرت مادی و نفوذ و تاثیرگذاری اجتماعی و رسانه ای است.
هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ی آمریکا، در رتبه ی دوم این فهرست قرار گرفت و پس از او دیلما روسف، رییس جمهور برزیل، پرنفوذترین زن در دنیا شناخته شد.
رولینگ انگلیسی مقام شصت و یکم را کسب کرد و آنجلینا جولی در رتبه ی بیست و نهم قرار گرفت.
آنجلینا جولی ـ هنرپیشه آمریکایی ـ ماه گذشته عنوان پردرآمدترین بازیگر زن هالیوود را به دست آورد.
وی از سال ۲۰۰۱ از سوی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به عنوان سفیر حسن نیت تعیین شده و با مسافرت به نقاط دورافتاده جهان به فعالیت در زمینه حفظ حقوق آوارگان و پناهندگان مشغول است.
وی اخیرا در مصاحبه با روزنامه ی «فایننشیال تایمز» انگلیس گفت: «من عاشق سفر کردن به ایرانم.»
«هری پاتر و هدیه های مرگ»، آخرین رمان مجموعه هری پاتر، در جولای ۲۰۰۷ منتشر شد تا پایانی برای داستان های «هری پاتر» باشد. اولین کتاب این مجموعه در سال ۱۹۹۷ به بازار آمد. رولینگ با فروش هشت میلیون و ۳۰۰ هزارجلدی هفتمین کتاب «هری پاتر» در عرض ۲۴ ساعت، رکوردی برای خود در صنعت چاپ برجای گذاشت. این کتاب همچنین در ۱۰ روز اول انتشارش به فروشی ۱۱ میلیون و ۵۰۰هزارجلدی دست پیدا کرد، که این نیز یک رکوردشکنی محسوب می شد.
جوآن کتلین رولینگ (متولد ۱۹۶۵ میلادی) که بیش تر با نام جی. کی. رولینگ شناخته شده، نویسنده ی سری کتاب های «هری پاتر» به زبان انگلیسی است.
کتاب های «هری پاتر» شهرت جهانی پیدا کرد و جوایز بسیاری را به خود اختصاص داد. در سال ۲۰۰۷، «ساندی تایمز» میزان ثروت رولینگ را ۴۵۴ میلیون پوند دلار تخمین زد و در بین پولدارترین زنان انگلیس، رولینگ را در رده ی ۱۳ جدول قرار داد. «فوربس»، رولینگ را در رده ی چهل و هشتمین شخصیت معروف در سال ۲۰۰۷ معرفی کرد. او در حال حاضر، فعالیت های انسان دوستانه و خیرخواهانه ی بسیاری را به عهده گرفته است و پشتیبانی می کند.
گفته می شود این نویسنده ی ۴۵ ساله تاکنون یک دهم درآمد خود را صرف امور خیریه کرده است. سال گذشته او درمانگاهی ۱۰ میلیون پوندی را به نام مادرش «آن» در دانشگاه ادینبورگ احداث کرد.
رولینگ اخیرا نیز اعلام کرد بخشی از ثروت ۵۰۰ میلیون پوندی خود را برای کمک مالی به پزشکان و دانشمندان خرج می کند.
او امتیاز ساخت فیلم چهار کتاب اول «هری پاتر» را در سال ۱۹۹۹ به کمپانی «برادران وارنر» با قراردادی بالغ بر یک میلیون یورو فروخت. آخرین قسمت از سری فیلم های پرطرفدار «هری پاتر» در روز ۳۰ تیرماه (برابر ۲۱ جولای) به فروش جهانی ۶۴۰ میلیون دلار رسید تا سری فیلم های «هری پاتر» با رسیدن به فروش هفت میلیارد دلار، پرفروش ترین فیلم چندگانه ی تاریخ سینمای جهان باشد که بالاتر از «جیمز باند» و «جنگ ستارگان» شش قسمتی قرار دارد؛ هرچند برای ساخت قسمت های قبلی «هری پاتر» بودجه چشم گیر یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون دلار هزینه شده است.
جالب است که نام ملکه الیزلبت انگلیس در رتبه ی چهل و نهم این فهرست قرار دارد، در حالی که میشل اوباما، بانوی اول آمریکا، به عنوان هشتمین زن قدرتمند جهان شناخته شد.
به گزارش دیلی میل، همچنین سارا پیلین، سیاستمدار آمریکایی (مقام سی و چهارم) و سونیا گاندی (مقام هشتم) نیز از قدرتمندترین و موفقترین زنان جهان بودند.... / خبرگزارى ایسنا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید