هر روز!
هر روز!

سریال های تکراری و دوست داشتنی تلویزیون ایران + تصاویر و

سریال های تکراری و دوست داشتنی تلویزیون ایران + تصاویر و

سریال های تکراری و دوست داشتنی تلویزیون ایران + تصاویر و معرفی
سریال های تکراری : در کنداکتور همیشگی شبکه های تلویزیونی همواره سریال های محبوب گذشته قرار دارند تا مجدد برای مخاطبان شان تکرار شوند. اما برخی از این سریال ها در این تکرار رکورددار هستند.
به گزارش : سریال های تکراری جزء جدا نشدنی کنداکتورهای تلویزیونی هستند که در مناسبت های مختلف و در مواقع بسیاری برای پر کردن آنتن خالی تلویزیون پخش می شوند که در این میان برخی با وجود این تکرارهای مختلف همچنان بیننده های خودشان را دارند که دوباره تا پایان سریال پای تلویزیون میخکوب می نشینند. اما عده زیادی هم از مخاطبان تلویزیون گله مندند که چرا باید سریال ها را چندباره ببینند. با این حال در میان این سریال ها برخی رکورددار تکرار هستند و تلویزیون آنقدر دوستشان دارد که هربار با بهانه و بی بهانه آنها را پخش می کند. اما پرتکرارترین سریال های تلویزیون کدامند؟
بی شک مختارنامه داود میرباقری پرتکرارترین سریالی است که از تلویزیون پخش شده است. این سریال از جمعه ۹ مهر ۱۳۸۹ پخش آن آغاز شد و هربار در ایام مختلف به خصوص محرم و صفر با تدوین های مختلف و در موضوعات مختلف پخش شد.
سریال های تکراری و دوست داشتنی تلویزیون ایران + تصاویر و معرفی : سریال های تکراری و دوست داشتنی تلویزیون ایران + تصاویر و معرفی
: سریال های تکراری و دوست داشتنی تلویزیون ایران + تصاویر و معرفی
به طورکلی می توان با قطعیت گفت که این سریال محبوب هرساله در یکی از شبکه های تلویزیون برای مخاطبان تکرار می شود و اینطور که پیداست تا سالهای آینده نیز قرار است جور بخش عظیمی از زمان آنتن تلویزیون را در ایام محرم و صفر به دوش بکشد.
سریال پربازیگر و پرطرفدار وضعیت سفید در سال ۹۰ از شبکه سوم سیما پخش شد. این سریال که حال و هوای دهه شصت و اتفاقات نوستالژیک آن دوران را برای مخاطبان زنده می کرد از سال ۹۰ تاکنون سالی یک مرتبه در شبکه های مختلف تلویزیونی پخش شده است. اما همچنان طرفداران خاص خودش را دارد که هربار با این سریال طولانی همراه می شوند.

این سریال به علت داشتن حال و هوای جنگ و دفاع مقدس در مناسبت های مختلف مرتبط با جنگ تحمیلی بازپخش می شود.
سریال پرطرفدار «حمید لبخنده» یک عاشقانه دانشجویی در دهه ۷۰ است که درست ترین فضای ممکن از روابط دانشجویی و فضای دانشگاه را در زمان خود ارائه داد. به جرات می توان گفت هیچ سریال دیگری نتوانست روابط صحیح دانشجویی را همچون در پناه تو نشان بدهد.

این سریال پرطرفدار هردوسال یکبار از تلویزیون پخش می شود و هربار نیز مشتاقان و طرفداران خودش را دارد. آخرین پخش مجدد این سریال بعد از درگذشت «حسن جوهرچی» در بهمن ماه سال ۹۵ بود. جوهرچی در این سریال نقش ماندگار «محمد منصوری» را بازی کرد که تا پایان عمر نیز مردم او را به همین نام صدا می زدند.
دیگر سریال دهه هفتادی پرتکرار این لیست سریال تولدی دیگر ساخته داریوش فرهنگ است. این سریال به خاطر داشتن سه فرزند آقای نامی به نام «سامان»، «سارا» و «سهیل» و شیطنت هایشان حسابی محبوب شد تا از زمان پخش اصلی اش در سال ۷۷ چندین و چندباره تکرار شود.

بازیگران محبوب این سریال و قصه خاصش از دلایل این سریال پرتکرار است.
۵ دانشجوی پسر با خصوصیات و شهرهای متفاوت در یک خانه دانشجویی زندگی می کنند. همین جمله کافیست تا مخاطبان تلویزیون هر هفته با شیطنت های این دانشجویان فعال همراه شوند و قسمت به قسمت برای دیدنشان پای تلویزیون میخکوب شوند. این سریال دهه هفتادی در زمان پخش از پرطرفدارهای تلویزیون بود که قسمت آخر آن هم با عروسی یکی از دانشجویان تمام شد.

بعد از محبوبیت زیاد سریال روزگار جوانی اصغر توسلی تصمیم گرفت این فضای دانشجویی را در یک جمع دخترانه بیاورد و به همین خاطر در سال ۱۳۷۹ سریال «دختران» را ساخت اما نتوانست محبوبیت قبل را تکرار کند.
به جرات پاورچین از یکی محبوب ترین مجموعه های طنز تلویزیون است که در اوایل سال ۸۰ از شبکه پنجم سیما پخش شد. محبوبیت پاورچین به قدری زیاد بود که چندسال بعد مهران مدیری کارگردان این مجموعه سریال «شب های برره» نیز در ادامه فضای آن ساخت تا این بار به جای نقل قول از روستای عجیب و غریب برره به دل روستا برود.

لهجه برره ای این سریال هنوز که هنوز است میان شوخی های رایج مردم رواج دارد و پاورچین همچنان بعد از گذشت چندین سال از زمان پخش تکرار می شود.
رضا عطاران وقتی در سال ۸۳ سریال خانه به دوش را ساخت خودش فکر نمی کرد این اندازه محبوب و تکرار شود. بعد از ماه مبارک رمضان سال ۸۳ این سریال هردوسال یکبار از یک شبکه تلویزیونی تکرار می شود.

با اینکه عطاران سریال های ماه رمضانی دیگر با گروهش ساخته است اما هیچ کدام نتوانستند به محبوبیت و پرتکراری خانه به دوش باشند.
قصه عشق بیژن و لیلی از کودکی تا پایان هرساله برای چندین و چندبار از تلویزیون پخش شده است. سریال محبوب مسعود جعفری جوزانی ساخت آن ۵ سال طول کشید. موسیقی متن این سریال توسط استاد حسین علیزاده ساخته شده است که یکی از نقاط مثبت کار به حساب می آید.

این سریال نیز از پرتکرارهای تلویزیون است که همچنان مخاطبان خود را دارد.
معصومیت از دست رفته نیز یکی از محبوبترین ساخته های مذهبی داود میرباقری است که در سال ۱۳۸۲ از تلویزیون پخش شد. این سریال داستان مسلمان شدن زنی به نام ماریاست که بعد از مسلمان شدن با یکی از محبان امیرالمومنین ازدواج می کند.

این سریال پشت صحنه ای از اتفاقات قیام امام حسین را از آغاز تا پایان نشان می دهد که هرساله به طور خلاصه و یا مفصل در ایام محرم و صفر از تلویزیون پخش می شود.
خواب و بیدار یا همان «ناتاشا» به جرات بعد از ولایت عشق محبوب ترین سریال مهدی فخیم زاده است که بارها و بارها تکرار شده است.

این سر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید