هر روز!
هر روز!

‫بررسی تخصصی اسمارت فون Apple iPhone SE اپل‬ : ‫بررسی

‫بررسی تخصصی اسمارت فون Apple iPhone SE اپل‬ : ‫بررسی

‫بررسی تخصصی اسمارت فون Apple iPhone SE اپل‬
: ‫بررسی تخصصی اسمارت فون Apple iPhone SE اپل‬
: دستگاههای سایز بزرگی همچون iPhone 6 ،One M9 ،Galaxy S6 گرچه برخی اوقات نارضایتی هایی را به دنبال دارند، اما خوشایند می باشند، شاید دلیل ان وجود نمایشگر سایز بزرگ باشد. اکثریت دستگاههای بالاتر از 5 اینچ نسبتا بدقواره بنظر می ایند، اما دستگاههای در سایز حول و حوش 5 اینچ برای مدیریت نسبتا اسان هستند.
به گزارش : اپل به تازگی از گوشی جدید خود به نام iPhone SE پرده برداشته که از لحاظ نگه داشتن و کار کاملا مشابه با iPhone 5 و 5s می باشد. این دستگاه دارای سایز نمایشگر 4 اینچ است.

درون جعبه

طراحی
برای اولین بار که دستگاه جدید ایفون را از جعبه دراورده و در دست خود گرفته ایم، دو چیز ذهن ما را دگرگون کرد، اول اینکه چه تلفن زیبایی است و دوم اینکه لبه های تیز ان انگشتان ما را زخمی می کند.

گرچه ممکن است Apple iPhone SE بسیار جمع و جور باشد، اما شکل جعبه ای و لبه های تیز ان مطمئنا خیلی ارگونومیک نیست. زیبا بنظر می اید، اما اینطور احساس نمی شود، که به همان اندازه مساله مهمی است. می توان از قاب برای حل این مشکل استفاده کرد، اما راه حل ایده الی نیست. تصور ما این است که اگر اپل از نسخه کوچک شده طراحی iPhone 6 استفاده می کرد، انگاه دستگاه جدیدش بسیار راحت تر بود، سوای اینکه بسیار تازه بنظر می رسید.این گوشی ساختار بسیار خوبی دارد، بدنه فلزی که توسط قطعات شیشه ای متضاد در پشت تزئین شده، دکمه هایی مانند ولوم و هوم و همچنین سوئیچ قطع نیز کلیک خوب و رضایت بخشی را ارائه می دهند.

در مورد ابعاد بایستی بگوییم که SE بشدت جمع و جور و سبک برای استانداردهای امروزی می باشد و با توجه به سایز خود در مقایسه با صفحه فول سایزهای امروزی نیز تجربه بی دردسری را فراهم می آورد، البته کوچک هم بنظر نمی اید. این گوشی از لحاظ سایز بدنه و نمایشگر متعادل بنظر نمی اید، و دلیل ان حاشیه قابل توجه پیرامون صفحه است، و بخصوص زمانی که درون قاب قرار می گیرد اینطور بنظر می اید که iPhone SE تا حدودی قدیمی است. اپل با بکار گرفتن طراحی جدید زرق و برق داری می توانست نمای مدرن تری به دستگاهش بدهد.

صفحه نمایش
صفحه نمایش 4 اینچی IPS LCD گوشی iPhone SE نیز عالی است. با رزولوشن 640x1136 خود نیز تراکم پیکسل 326ppi را ارائه می دهد. خواندن متون و تشخیص جزئیات ریز بر روی نمایشگر فوق نیازی به اخم کردن یا تمرکز بیش از حد معمول ندارد، چرا که iOS به درستی برای نمایش آیتم ها در سایز کافی متناسب شده است. مهمتر از همه اینکه اکثریت عناصر رابط کاربری دارای همان ابعاد استفاده شده بر روی نمایشگر 4.7 اینچی iPhone 6 است. البته محتویات کمتری بر روی SE دیده می شود، اما نسبتا خوب است.

میزان روشنایی این نمایشگر 600 نیت است که یک خروجی فوق العاده بوده و اجازه می دهد تا استفاده دستگاه در زیر نور خورشید نسبتا راحت باشد. حداقل روشنایی، 6 نیت است که براحتی دید مناسبی را در شب هنگام فراهم می آورد، اما می توانست بهتر از این باشد.
تصاویر، ویدئوها و دیگر محتویات بر روی iPhone SE عالی بنظر می ایند، چرا که تعادل رنگ عالی است. دمای رنگ ذره ای سرد 7000 کلوین است (رنگ ابی اندکی بر صفحه غالب شده است)، اما در کل رنگ ها بسیار دقیق بوده و متناسب با واقعیت است. مقدار درستی از کنتراست و وضوح وجود دارد.

تصور بزرگ یا کوچک بودن نمایشگر 4 اینچی به نحوه استفاده شما بستگی دارد. متاسفانه، فاقد 3D Touch است. حقیقت این است که شما می توانید براحتی به تمامی گوشه های صفحه بدون دردسری دسترسی داشته باشد.


رابط کاربری و قابلیت ها
نرم افزار iOS 9.3 اجرا شده بر روی SE متفاوت از ان چیزی که در حال حاضر بر روی دستگاههای بزرگتر iPhone 6s و iPhone 6s Plus یافت می شود نمی باشد. سیستم عامل بصورت هوشمندانه کوچکتر شده، و تجربه کاربری عالی بر روی SE بواقع بسیار خوب است. نمایشگر کوچکتر گوشی با محتویات اندکی کمتر درون قاب 4 اینچی متناسب شده، اما سایز متون یا دیگر آیتم ها با انچه بر روی iPhone 6s پیدا می شود نیز تقریبا مشابه است. این خیلی مهم است، از انجا که قطعا به اسکرول و پیمایش بیشتری با iPhone SE نیاز است، اما خواندن و مشاهده محتویات بطور قابل توجهی سخت نیست. فرایند کار با iPhone SE بسیار ساده و سرراست است. رابط کاربری منظم بوده و بسیار بصری و قابل اعتماد است.

تلفن
اپلیکیشن تلفن iPhone SE یا هر گوشی دیگر iOS 9.3 نیز بسیار ساده و تمیز بوده و قطعا برتری های خود را دارد، اما برخی اپشن های جدید بصری به ان افزوده شده، مثلا افزودن برخی انیمیشن های زنده همانند امکان سوئیچ میان تب ها در اندروید یا تسلط بیشتر رنگ خاکستری بر هسته اپلیکیشن هایی همچون تلفن.
تنها با یک ضربه از تب علاقه مندی ها (جایی که انتخاب مخاطبین با یک تصویر کوچک همراه شده) یا تب Recents می توانید شماره شخصی را بسرعت شماره گیری کنید. روش دیگر، استفاده از تب Contacts با لیست کافی و ساده بدون هیچ تصویری است که می توانید با تایپ نام شخص مورد نظر یا با اسلاید انگشت خود در امتداد حروف در لبه راست نمایشگر نیز ان را جستجو کنید. پیدا کردن یک مخاطب از درون این لیست بطور معمول ساده و سریع است، اما شماره گیری سبک T9 مستقیما از صفحه اعداد امکان پذیر می باشد که خوب است.


پیام رسان و ایمیل
درواقع اپلیکیشن پیام رسان شامل کاراکترهای کمی بیشتری است. همچنان دارای تم سیاه و سفید است، اما لیست مکالمات تصویر یک شخص را در کنار هر موضوع نشان می دهد. گرچه ممکن است ساده بنظر اید، اما نسبتا هوشمند است، برای مثال زمانی که شروع به نوشتن یک پیام جدید می کنی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید