هر روز!
هر روز!

خانواده‌های تبهکار خانواده‌های تبهکار، به انگلیسی خانواده‌های تبهکار اصطلاحی است

خانواده‌های تبهکار خانواده‌های تبهکار، به انگلیسی خانواده‌های تبهکار اصطلاحی است

خانواده‌های تبهکار
خانواده‌های تبهکار، به انگلیسی خانواده‌های تبهکار اصطلاحی است که به خانواده‌های مافیایی که یک گروه تبهکاری را در مناطقی خاص و مشخص اداره می‌کنند گفته می‌شود. بهترین نمونه از خانواده‌های تبهکار، گروه «پنج خانواده» نیویورکی است که به (ایتالیا-آمریکا مافیا) معروفند. هریک از این خانواده‌های ایتالیایی، یکی از پنج ناحیه شهر نیویورک را تحت کنترل مطلق خود داشت. این خانواده‌ها عبارت اند از:
۱-خانواده گنووسه به رهبری جو ماسیرا، ویتو گنووسه، فرانک کاستلو (ملقب به نخست وزیر مافیا. لقب دیگر او زیرک‌ترین رهبر مافیا می‌باشد) و چارلز لوچیانو (ملقب به خوش شانس). در سال ۱۹۶۰ شخصی به نام جو والاچی تصمیم گرفت که علیه این خانواده در دادگاه شهادت دهد. این باعث شد ویتو گنووسه برای کشتن او جایزه‌ای ۱۰۰ هزار دلاری در نظر بگیرد.
۲-خانواده گامبینو به رهبری وینسنت مانگانو و دن کارلو گامبینو (لقب او پدر خوانده می‌باشد. گامبینو همچنین یکی از پر قدرت‌ترین رهبرهای مافیا در تاریخ آمریکا می‌باشد)او در سال ۱۹۷۶ در سن ۷۴ سالگی در نیویورک در گذشت. در سال ۱۹۶۰ وی کنترل بیش از ٪۹۰ شهر نیویورک را با بیش از ۱۰۰۰ سرباز مافیایی در اختیار داشت. او در سال ۱۹۶۲ به عنوان رهبر تمام رهبرها در نیویورک انتخاب شد.
۳-خانواده بونانو به رهبری سالواتوره مارانزانو (ملقب به سزار. وی تنها کسی در تاریخ مافیا می‌باشد که توانست در یک مقطع ریاست تمام پنج خانواده را به عهده بگیرد. به همین دلیل او را سزار خطاب می‌کردند) و جو بونانو (ملقب به خنده دار). جو بونانو به مدت سی و چهار سال رهبر این خانواده بود. (سالهای ۱۹۳۱ تا ۱۹۶۵). وی بیش از ۶۰ سال در مافیای آمریکا فعالیت داشت. همچنین او از رهبرانی بود که با مافیای سنتی ایتالیا و سیسیل رابطه داشت. وی یکی از بزرگترین و ثروتمندترین رهبران تاریخ مافیا شناخته می‌شود. وی در سن ۹۷ سالگی در آمریکا در گذشت.
۴-خانواده کلمبو به رهبری جو پارافاکی (ملقب به پادشاه پیر) و جزف کلمبو.
۵-خانواده لوچزه به رهبری تامی گتانیو و تامی لوچزه (ملقب به قهوه‌ای).
این خانواده‌ها تنها در نیویورک و گاهی هم در لاس وگاس فعالیت می‌کردند. در دیگر شهرهای آمریکا به خصوص در شهرهای شرقی این کشور هم نظیر این خانواده‌ها وجود دارد که معروف‌ترین این خانواده‌ها خانواده‌ای در شهر شیکاگو به رهبری آل کاپون می‌باشد.
با توجه به فعالیت زیاد و تأثیر گذار این خانواده‌ها در آمریکا این موضوع به سینما هم کشیده شد که معروف‌ترین فیلم در این ژانر فیلم معروف پدر خوانده به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا می‌باشد.
خانواده سوپرانوز به سرکردگی تونی سوپرانو در نیوجرسی
پنج خانواده مافیایی نیویورک در سال ۱۹۳۱ و در کمیسیونی به رهبری چارلز لوچیانو به صورت رسمی و سازمان یافته درآمدند و پایه‌های خود را با فعالیت‌های تبهکاری گسترده در آن سالها مستحکم کردند. این خانواده‌ها هنوز هم پس از گذشت ۸۰ سال با اندکی تغییر در ساختار و فعالیت‌ها حفظ شده‌اند.
پنج خانواده در نیویورک. یک خانواده در شیکاگو. یک خانواده در نیوجرسی. یک خانواده در دیترویت. یک خانواده در بوستون و لس آنجلس.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید