مسیر سبز
مسیر سبز

هشدار وزارت بهداشت درباره مثلث مرگ! خبرگزاری ایسنا: معاون

هشدار وزارت بهداشت درباره مثلث مرگ!
خبرگزاری ایسنا: معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: کم تحرکی، عادات بد غذایی، مصرف دخانیات، استرس همگی مربوط به رفتار و سبک زندگی مردم است و به وسیله توانمند سازی خود مردم می توان از این رفتارها پیشگیری کرد.

مراسم نمادین آغاز هفته سلامت صبح امروز در یکی از مدارس منطقه 6 شهرداری تهران با حضور مسئولان وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش برگزار شد.

در این مراسم، دکتر علی اکبر سیاری، معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: امروز به عنوان روز توانمندسازی نوجوانان و جوانان نامگذاری شده و هفته سلامت فرصتی است تا در مورد مشکلات و مسائل سلامت مردم، گفتگویی با مردم داشته باشیم.

وی با اشاره به این که هر فردی که متولد می شود، به صورت بالقوه امکان 85 سال زندگی مفید و سالم دارد، گفت: ولی در کنار آن سلامت مردم با بیماری‌های واگیر و غیر واگیر و آسیب‌های اجتماعی به خطر می‌افتد.

حوزه آسیب‌های اجتماعی شامل فقر و جهل است و البته بسیار گسترده بوده و نیاز به اطلاع رسانی وسیعی با مشارکت بخش‌های مختلف دارد. البته رفتار مردم نیز سیر بیماری‌ها را در آنها کمتر یا بیشتر می‌کند. کم تحرکی، عادات بد غذایی، مصرف دخانیات، الکل و استرس همگی مربوط به رفتار و سبک زندگی مردم است و به وسیله توانمند سازی خود مردم می‌توان از این رفتارهای نادرست پیشگیری کرد.

اضافه وزن 18 درصد نوجوانان ایرانی

سیاری با تاکید بر نقش تغذیه صحیح در پیشگیری از بیماری‌ها، خاطرنشان کرد: 18 درصد نوجوانان در ایران با اضافه وزن دست به گریبان هستند. معضلی که به دنبال آن باید منتظر افزایش فشار خون، افزایش قند خون، سرطان و سکته‌های زودرس مغزی و قلبی بود.

مثلث مرگ از زبان معاون وزیر بهداشت

وی تاکید کرد: یکی از عوامل خطر برای سلامت افراد مصرف سیگار، مواد مخدر صنعتی و الکل است. به خصوص در کسانی که به دنبال زیبایی و تناسب اندام از طریق بدنسازی هستند، مثلثی به نام مثلث مرگ مطرح است. این مثلث از ماهواره، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های بدنسازی تشکیل شده و افراد جوان را به استفاده از مواد صنعتی افزایش دهنده انرژی می‌کشاند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید