مسیر سبز
مسیر سبز

مشروح گفتگوی تلویزیونی روحانی با مردم خبرگزاری ایرنا: حجت

مشروح گفتگوی تلویزیونی روحانی با مردم
خبرگزاری ایرنا: حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» شامگاه سه شنبه در سومین گفت و گوی زنده تلویزیونی خود با مردم روز معلم و روز کارگر را گرامی داشت و افزود: در تورم نقطه به نقطه نیز نرخ تورم در پایان سال گذشته به 19.2درصد رسید و بنابراین در این زمینه به اهداف مورد نظر دولت در حوزه تورم دست یافت.

رییس جمهوری تصریح کرد: کلید علم و فرهنگ ما در دست اساتید و محققین و معلمان است و کلید اقتصاد کشور در دست کارآفرینان و کارگران است که با بازوی توانمند خود چرخ اقتصاد را می چرخانند.

**اگر شرایط موجود در یارانه ها ادامه می یافت در تابستان خاموشی داشتیم

رییس جمهوری درباره هدفمندی یارانه ها گفت: اگر شرایط موجود در پرداخت هدفمندی ادامه می دادیم در تابستان با خاموشی مواجه می شدیم زیرا تمام درآمد حاصل از درآمد برق صرف پرداخت یارانه می شد.

روحانی با بیان این که دولت هر ماه سه هزار و 500 میلیارد تومان صرف پرداخت یارانه می کند، اظهار داشت: دولت در شرایط فعلی دولت هر ماه بیش از هزار تا هزار و 500 میلیارد تومان برای پرداخت یارانه کسری دارد.

وی با بیان این که طبق مصوبه مجلس، قیمت حامل های انرژی حدود 70 درصد افزایش می یافت، افزود: دولت با ملایم کردن شیب، افزایش قیمت ها را حدود 50 درصد تعیین کرد.

** اثر افزایش قیمت حامل های انرژی شدید نیست

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری اثر تورمی ناشی از افزایش قیمت حامل های انرژی را 5.6 درصد بیان کرد و به مردم اطمینان داد که اثر تورمی ناشی از این افزایش به هیچ عنوان شدید و سطح بالا نخواهد بود.

روحانی با تاکید بر این که این اثر تورمی بر اقتصاد کشور مقطعی است و دولت در ماه های آینده آن را جبران می کند، افزود: اینطور نیست که بین مردم شایع شده که افزایش قیمت حامل های انرژی اثر تورمی شدیدی روی اجناس دیگر داشته باشد.

** درآمد ناشی انصراف یارانه هر سه ماه به مردم گزارش داده می شود

رییس جمهوری گفت: درآمد ناشی از افزایش حامل های انرژی و یا صرفه جویی از عدم ثبت نام و انصرف مردم هر سه ماه یکبار به مردم گزارش می شود.

رییس دولت تدبیر و امید با قدردانی از همه کسانی که یا به دلیل تمکن مالی و یا برای تحقق اهداف بلند کشور از دریافت یارانه انصراف داده اند یا در آینده انصراف خواهند داد، افزود: همه پول حاصل از این محل صرف نظام سلامت، بخش تولید، حمل و نقل عمومی، محیط زیست و یا کمک به یارانه کالایی به افراد نیازمند می شود.

** قیمت داروی ساخت داخل افزایش نمی یابد

رییس جمهوری در بخش دیگری از این گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم اعلام کرد: قیمت داروهای ساخت داخل در سال 93 افزایش نمی یابد و قیمت داروهای وارداتی 10 درصد کاهش می یابد.

روحانی با بیان این که قیمت ملزومات پزشکی همگی کاهش قابل ملاحظه ای یافته است، اظهار داشت: از 15 اردیبهشت به بعد، مردم شاهد تغییرات محسوس در نظام سلامت هستیم و بیمارستان ها موظف هستند که همه ملزومات مورد نیاز بیماران برای بستری در مراکز درمانی را متقبل شوند.

رییس جمهوری اظهار داشت: هزینه مربوط به ملزومات پزشکی را یا بیمه تقبل می کند و یا دولت آن را می پردازد و از این رو مردم با شرایط جدیدی در نظام سلامت رو به رو خواهند شد.

روحانی از عزم دولت برای بیمه تمام مردم خبر داد و گفت: دولت برای هر دفترچه 23 هزار تومان برای هر نفر در نظر گرفته است و پیش بینی می کند که حدود 5 میلیون نفر که تحت پوشش بیمه نیستند، در بیمه سلامت ثبت نام کنند.

رییس جمهوری همچنین اعلام کرد که تعداد اقلام دارویی تحت پوشش بیمه را از 200 قلم به 300 قلم افزایش می دهد.

** تورم ظرف هشت ماه حدود 24 درصد کاهش یافت

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری در ادامه این گفت و گوی زنده تلویزیونی گفت: تورم کشور ظرف هشت ماه فعالیت دولت یازدهم یعنی از مرداد تا اسفند سال 92 حدود 24 درصد (23.4 درصد) کاهش یافت که این به معنی حفظ قدرت خرید مردم است.

روحانی این اقدام را در تاریخ کشور بی سابقه دانست و تاکید کرد: اگر تورم کاهش نمی یافت و با روال گذشته پیش می رفت، فردی که ماهانه 1.5 میلیون تومان درآمد داشت، ماهی 250 هزار تومان از قدرت خریدش کسر می شد.

** برنامه دولت برای حمایت ویژه از اقشار نیازمند

رییس جمهوری در بخش دیگری از گفت و گوی زنده تلویزیونی سه شنبه شب خود با مردم با بیان این که حدود 11 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، از برنامه دولت برای حمایت ویژه از این اقشار آسیب پذیر در قالب یارانه کالایی خبر داد.

روحانی با تاکید بر این که مبنای دولت، اعتماد به مردم و حمایت و کمک به مردم در همه زمینه ها است، گفت: اطلاعات ارایه شده از سوی مردم پردازش می شود تا اگر احساس کردیم افراد دیگری به همین شدت نیازمند هستند، از آنان نیز حمایت شود.

وی افزود: در قدم نخست، به اقشار آسیب پذیر، در حد توان دولت به آنان یارانه کالایی پرداخت می شود.

رییس جمهوری با بیان این که دولت از محل انصراف یارانه ها هزار و 300 میلیارد تومان درآمد کسب می کند، گفت: این درآمد برای مردم هزینه می شود.

** تمام فازهای پارس جنوبی در دولت یازدهم به بهره برداری می رسد

رییس جمهوری در بخش دیگری از سومین گفت و گوی زنده تلویزیونی خود با مردم ،از برنامه دولت برای بهره برداری از همه فازهای پارس جنوبی در طول دولت یازدهم خبر داد وگفت: تاکنون 10 فاز در پارس جنوبی به بهره برداری رسیده است که امسال چهار فاز و سال آینده چهار فاز دیگر به بهره برداری می رسد.

روحانی تاکید کرد: امسال 100 میلیون مترمکعب به تولید گاز کشور افزوده خواهد شد و واحدهای جدیدی در حوزه پتروشیمی افتتاح می شود.

رییس دولت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید