هر روز!
هر روز!

سردار جلالی: در آینده نیازمند اینترنت ویژه کودکان هستیم جلالی

سردار جلالی: در آینده نیازمند اینترنت ویژه کودکان هستیم
جلالی تصریح کرد: اجتهاد زنده و به روز شیعه و نظام پاسخگو بودن دین و فقه به نیازمندی های روز بشر در ذات دین و غدیر وجود دارد.
به گزارش : وی اظهار کرد: ولایت فقیه یعنی برداشت و دکترین امام (ره) از دین و اداره مردم و حکومت به شکلی که دین در حکومت ممزوج باشد و این تلفیق دقیق و علمی و درست از نحوه حکومت که به آن اجتهاد زنده شیعه یا مدل مرتقی ولایت فقیه می گوییم به ما نشان می دهد در شرایط حاضر چگونه می توانیم ادامه دهنده راه ائمه بزرگوار باشیم.
جلالی گفت: رسالت سازمان پدافند غیرعامل کشور مصون سازی کشور در همه ابعاد در برابر تهدیدات دشمن است و از آنجایی که نگاه ما به غدیر، تداوم بخش راه پیامبران و ائمه و ولایت است، این کشور را کشور امام زمان(عج) می دانیم و این مسئولیت مصون سازی بسیار سنگین و بسیار انقلابی و دینی و ارزشی است که باید به این مسئولیت خطیر و حساس، افتخار کرد و همه همت و تلاشمان را برای آن به کار گیریم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه به بیان نقش و جایگاه خانواده در اسلام پرداخت و افزود: محور اجتماعی دینی ما خانواده است و در دین اسلام توصیه ها و بایدها و نبایدها حول یک مفهومی بنام خانواده شکل می گیرد.
جلالی افزود: شعارهای کاهش جمعیت مانند فرزند کمتر، زندگی بهتر از سیاست های استعماری دشمن است که برای جامعه مسلمانان طراحی کرده اند و از نظر نقش اجتماعی باعث از بین رفتن نسل ها و یک طیف جامعه در یک بازه سی ساله می شود.
وی گفت: اروپایی ها از ۶-۷ سال گذشته استراتژی محدودکننده جمعیتی کشورهای خود را بهم زده اند و سیاست تشویقی افزایش جمعیت را دنبال می کنند که این سیاست کاهش جمعیت در کشور ما غلط بوده و هست.
جلالی افزود: با مقایسه جمعیت فعلی کشور با زمانی که جمعیت کشورما حدود ۲۰ میلیون نفر بود متوجه می شویم که کیفیت زندگی و غذا و بهداشت به مراتب بهتر از گذشته است، ولی نرخ رشد جمعیت در کشور ما حدود ۱.۸ درصد است که این یک هشدار است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: به دلیل اهمیت جایگاه خانواده تمامی تهدیدات دشمن در بعد فرهنگی و سیاسی بر روی خانواده متمرکز است و تضعیف خانواده اصلی ترین هدفی است که دشمنان دنبال می کند.
وی افزود: یک خانواده دینی و مستحکم که در آن عشق و محبت حاکم باشد و در آن اختلافات وجود نداشته باشد، فرزندی مستحکم و انقلابی مانند شهید حججی تربیت می کند که هنگامی که او را به مسلخ می برند، چهره برافروخته و انقلابی و باعظمتش یک کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.
جلالی تصریح کرد: رسانه، اصلی ترین ابزار تهاجم به خانواده است و به دلیل اینکه تهدید نرم محسوس نیست باید بسیارهوشیار و مراقب بود که ذهن و فکر افراد را فرا نگیرد.
وی افزود: با وجود همه انتقادها و اشکالاتی که از صداوسیمای جمهوری اسلامی مطرح می شود، صدا و سیما در مقایسه با شبکه های ماهواره ای یکی از پاک ترین و بهترین تلویزیون های دنیا است و با بررسی ها و محوریابی های تخصصی که از فیلم ها و سریال های پخش شده از ماهواره ها صورت گرفته، شکستن نهاد خانواده محور همه این فیلم ها است.
جلالی در ادامه گفت: توصیه به بی بندوباری در خانواده، مشروع دانستن طلاق عاطفی، فردگرایی و جداسازی فرد از خانواده ، نهادینه کردن خیانت به عنوان یک حق قانونی و فرهنگ سازی رفتارهای خارج از مفاهیم دینی در فیلم ها و سریال های ماهواره ای گنجانده شده است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: امروزه شبکه های اجتماعی به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده و فرایندی که برای توسعه فناوری پیش بینی شده است، زندگی آینده و امروز ما را در خود پیچیده، به شکلی که آینده خود و فرزندان ما کاملاً در فضای مجازی آمیخته است.
جلالی ضمن برشمردن خاصیت ها و مزایای فضای مجازی، آسیب هایی مانند ترویج مفاهیم فحشا و فساد در خانواده، تبلیغ مفاهیم جنسی، شخصی سازی محیط مجازی برای انجام گناه و امکان ارتباط با بیگانگان و جاسوسی و بهره برداری امنیتی از افراد برشمرد و تصریح کرد: مخفی و پنهان بودن هویت ها از دیگر ویژگی های فضای مجازی است و هیچ قطعیتی وجود نداشته و باید به هویت افراد در این فضا کاملا مشکوک نگاه کرد.
وی ادامه داد: امکان شخصی سازی و ایجاد ارتباط دوطرفه از دیگر ویژگی های فضای مجازی است و در این فضا هر داده ای که تولید می شود قابل از بین بردن نیست و امکان کنترل و بازرسی در همه این شبکه ها وجود دارد.
جلالی در پایان آموزش و آگاهی بخشی در فضای مجازی را راهکار مقابله با تهدیدات این فضا دانست و افزود: در آینده نیازمند اینترنت ویژه کودکان هستیم و باید به نوجوانان و جوانان در این رابطه هم آموزش و آگاهی داد و هم کنترل شان کرد و همچنین با توجه به وجود فساد در رده های سنی میانسال و بزرگسال، این افراد هم نیازمند آگاهی و آموزش از فضای مجازی هستند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید