مسیر سبز
مسیر سبز

مذاکره لندن برای دریافت غرامت از تهران خبرگزاری ایسنا: لندن

مذاکره لندن برای دریافت غرامت از تهران
خبرگزاری ایسنا: لندن تایید کرد درحال مذاکره با مقامات ایرانی است تا غرامت حمله به سفارت انگلیس در تهران را دریافت کند.

یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس روز سه شنبه در لندن گفت ما به ایران گفته ایم که لازم است مساله پرداخت غرامت برای خسارات وارد شده به سفارتمان در نوامبر سال 2011 در تهران حل شود.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی یوروپ آنلاین سخنگوی وزارت خارجه انگلیس افزود: کاردار غیرمقیم انگلیس در راستای افزایش همکاری های دو جانبه با ایران، با همتای ایرانی خود در حال مذاکره در این زمینه است.

روابط میان تهران و لندن پس از آن که سفارت انگلیس در ایران هدف حمله چند دانشجو قرار گرفت متوقف شد. اما به دنبال انتخاب حسن روحانی رییس جمهور کنونی ایران کشور این روابط رو به "گرم شدن" است. هر دو کشور به این منظور کاردار غیر مقیم منصوب و دیدارهایی را با یکدیگر برگزار کرده اند.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران پیشتر گفته بود ایران آماده است تا برای خسارات وارد شده به سفارت انگلیس غرامت پرداخت کند و نمایندگان هردو کشور به زودی برای گفت وگو درباره این مساله دیدار می کنند.

وزیران خارجه ایران و انگلیس سپتامبر سال گذشته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل توافق کردند روند بهبود روابط را با تعیین کارداران غیر مقیم به صورت مرحله ای دنبال کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید