هر روز!
هر روز!

آرایش در ایام تعطیلات آرایش در ایام تعطیلات :

آرایش در ایام تعطیلات 
 
 آرایش در ایام تعطیلات :

آرایش در ایام تعطیلات

آرایش در ایام تعطیلات : آرایش در ایام تعطیلات
: آرایش در ایام تعطیلات
وقتی به ایام عید نزدیک می شوید و برا یرفتن به جشن ها، میهمانی ها و دورهمی ها می خواهید زیبایی تان را دوچندان کنید توصیه می کنیم از برخی ترفندهای موثر در این زمینه استفاده کنید و فوت و  های مختلف آرایشی را بیاموزید
به گزارش : در تعطیلات نوروز که بیشتر همراه خانواده ها هستیم، فرصت خوبی است تا با کمی رسیدگی آراسته تر باشیم. آراستگی هم اصول خودش را دارد، ما در این مطلب به شما می گوییم که چگونه ناخن بکارید تا گرفتار قارچ نشوید و چگونه باید رنگ مو انتخاب کنید. اگر هنگام اصلاح نگران جوش زدن هستید، این مطلب را از دست ندهید.
به اندازه کرم پودر بزنید
استفاده غیرصحیح از این نوع پوشاننده ها به جای این که چنین اشکالاتی را بپوشاند آن ها را بیشتر برجسته کرده و توجه ها را بیشتر جلب می کند. استفاده بیش ازحد از کرم پودرها و پوشاننده ها هیچ کجا خوب نیست به خصوص برای پوشاندن چروک ها چون قراردادن یک لایه ضخیم روی آن ها، پوست صورت را مصنوعی می کند و چهره را پیرتر نشان می دهد.
اگر می خواهید ظاهر پوست تان را صاف و یکدست کنید به جای پودر از یک کرم پودر مایع سبک استفاده کنید، بهتر است از کرم پودرهایی استفاده کنید که به سرعت جذب پوست می شوند.  نکته دیگر این که کرم پودرهای حاوی مرطوب کننده نسبت به انواع دیگر و پودرها بهتر روی پوست می خوابند؛ به اندازه یک سکه کوچک کرم پودر در کف دست تان بگذارید، بعد همانند مرطوب کننده با نوک انگشتان به صورت بمالید.
رنگ های تیره کوچک کننده اند
با بالارفتن سن لب ها به طور طبیعی حجم خود را از دست می دهند و مسلما هیچ خانمی هم دوست ندارد لب هایش کوچک تر بشود، علاوه بر این رنگ های تیره، سفیدی دندان ها را نیز کمتر نشان می دهند. اگر می خواهید چهره تان شاداب تر به نظر برسد برای لب ها به دنبال رنگ های زنده باشید.
بدون برس کانسیلر نزنید
کانسیلرها بهترین دوست برای پوشاندن لک ها و تیرگی های پوستی هستند اما زمانی مشکل ایجاد می شود که از کانسیلرهای مخصوص پوشاندن لک ها برای کاربردهای دیگر استفاده کنید مثلا حلقه های سیاه دور چشم را با آن ها بپوشانید چون معمولا کانسیلرهای مخصوص پوشاندن لک ها بسیار غلیظ هستند چون در غیر این صورت لک ها و جوش ها به خوبی پنهان نمی شوند اما این ماده برای پوست نازک زیر چشم بیش از اندازه غلیظ است؛ با برس کانسیلر زیر چشم نقطه هایی بگذارید و بعد با انگشت آن را پخش کنید تا صورت حالتی طبیعی بگیرد و اثر خستگی از روی صورت تان پاک شود.
هر ریملی را انتخاب نکنید
استفاده از ریمل های ضدآب برای خیلی ها وسوسه کننده است چون کمتر می ریزند در نتیجه زیر چشم سیاه نمی شود ولی باید بدانید این ریمل ها به دلیل این که فرمول قوی تری دارند می توانند مژه ها را خشک کنند و به دلیل همین خشک شدن وقتی سن بالا می رود مژه ها نازک و شکننده می شوند. اما چاره چیست؟ اگر می خواهید مژ ه های تان پرتر و زیباتر به نظر برسد، اول از همه روی محل رویش مژه ها را مدادی قهوه ای بکشید تا مژه های تان ضخیم تر و پرتر جلوه کنند در قدم بعدی با یک ریمل سبک و ملایم و نه ضدآب مژ ه های تان را حالت دهید.
اگر پلک افتاده دارید چه کنید؟
پیشنهاد می کنیم استفاده از سایه های براق با رنگ سرد را کنار بگذارید به خصوص وقتی سن بالا می رود و به 40 سالگی نزدیک می شود هرچقدر پلک ها مات تر باشند، چهره زیبایی بیشتری دارد، چون وقتی از سایه ای براق استفاده کنید چروک های ریز خودشان را بیشتر نشان می دهند.
بیشتر رنگ هایی چون بنفش،  رنگ هلویی ملایم، خاکستری و… برای بیشتر افراد مناسب است اما اگر به خاطر مناسبت خاصی دوست دارید به صورت و چشم های تان جلوه بیشتری دهید، می توانید از یک خط چشم براق استفاده کنید. اگر دچار افتادگی پلک شده اید و دوست دارید چشم های تان بازتر و زیباتر به نظر برسد به هیچ وجه زیر مژه ها خط چشم پررنگ نکشید و تنها به خط باریکی بالای چشم و به سمت گوشه بیرونی چشم ها بکشید.
درخشندگی صورت را نگیرید
باید بدانید تفاوت ناچیزی بین یک صورت درخشان و یک صورت چرب وجود دارد اما بسیاری مرز بین این 2 را به خوبی نمی شناسند. بزرگ ترین اشتباه بسیاری از خانم ها این است که آنقدر که حواس شان هست که صورت شان برق نیفتد فراموش می کنند که به صورت کمی درخشش طبیعی هم بدهند و در نتیجه پوست شان را کدر می کند؛ وقتی از پودر زیادی استفاده کنید، پودر تمام حجم صورت را از بین می برد اما اگر کمی به صورت درخشندگی بدهید، چهره بسیار با طراوت تر به نظر خواهد رسید.
برای این که چربی پوست را کم کنید ولی درخشندگی آن را حفظ کنید از یک پودر بسیار سبک و دارای جاذب های چربی چون میکا یا سیلیکا استفاده کنید. برای پودر بهتر است به جای برس بزرگ از برسی کوچک استفاده کنید تا بتوان پودر را بهتر روی صورت پخش کرد.
روی ناخن ناسالم، ناخن نکارید
این روزها خانم های زیادی سراغ کاشت ناخن می روند اما نگهداری ناخن های کاشته شده خود، اصولی دارد که در صورت رعایت نکردن، ناخن ها دچار قارچ می شوند اما دلایلی که ممکن است موجب قارچ ناخن ها شوند: ناخن از قبل از کاشت سالم نبوده و دچار جراحتی است، وقتی روی چنین ناخن ناسالمی کاشت انجام شود، احتمال مبتلاشدن به قارچ افزایش می یابد.
هنگام کاشت یا ترمیم از مواد ضدقارچ استفاده نشده است.  ناخن کاشته شده دچار شکستگی، ترک یا ضربه سختی شده ولی فرد دیر برای ترمیم به آرایشگاه مراجعه می کند و در نتیجه آب زیر ناخن شکسته شده نفوذ می کند و ناخن دچار قارچ می شود.  آرایشگر وسایل خود را استریل نکرده است.
مژه های کاشته شده را خودتان نکنید
این روزها خانم هایی هستند که سراغ کاشت و اکستنشن مژه ها می روند، اگر شما هم جزو این دسته هستید به نکاتی باید توجه کنید: اول این که هنگ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید