هر روز!
هر روز!

خطرات گوشی های هوشمند برای سلامت گردن خطرات گوشی

خطرات گوشی های هوشمند برای سلامت گردن 
 خطرات گوشی

خطرات گوشی های هوشمند برای سلامت گردن
خطرات گوشی های هوشمند برای سلامت گردن : خطرات گوشی های هوشمند برای سلامت گردن
: خطرات گوشی های هوشمند برای سلامت گردن
: احتمالاً وقتی این مقاله را می‌خوانید روی یک میز خم شده‌اید یا به پشتی صندلی تکیه داده‌اید. سرتان را کمی به جلو خم کرده‌اید و شانه‌هایتان خمیده است.
به گزارش : مجله سلامت : اگر برای خواندن از گوشی همراهتان استفاده می‌کنید، پس حتماً دست‌هایتان هم خم شده و قوز کردن پشتتان هم بیشتر و محسوس‌تر است.
درست می‌گویم؟
وضعیتی که الان در آن هستید احتمالاً برایتان ایجاد درد می‌کند، چه الان متوجهش باشید یا نباشید. نگران نباشید، فیزیوتراپ‌ها یک تشخیص برای سردردها، گردن‌دردها و شانه‌دردها دارند: گردن‌درد اس‌ام‌اسی.
دکتر دین فیش‌من می‌گوید، «گردن‌درد اس‌ام‌اسی مشکلی نیست که فقط با اس‌ام‌اس زدن ایجاد شود، بازی کردن، ایمیل زدن و هر کار تکرارشونده دیگر هم روی آن تاثیر دارد. »
فیشمن این واژه را در سال ۲۰۰۸ در حال معاینه یک بیمار ۱۷ ساله ابداع کرد. آن نوجوان از سردرد و گردن‌درد شکایت می‌کرده است. وقتی فیشمن می‌خواست برای مادر آن نوجوان مشکل را شرح دهد، نگاهی به وضعیت قرارگیری بدنش کرد.
نوجوان روی یک صندلی نشسته، روی تلفن همراهش قوز کرده و مشغول اس‌ام‌اس زدن بود.
سر انسان به طور متوسط در حالت قرارگیری خنثی چهار و نیم کیلوگرم وزن دارد، طوریکه گوش‌هایتان دقیقاً بالای شانه‌هایتان باشد. به ازای هر سانتیمتر که سرتان را به جلو خم کنید، فشار روی ستون‌فقراتتان دوبرابر می‌شود. بنابراین اگر به گوشی که در دستتان است نگاه می‌کنید، گردنتان احتمالاً چیزی حدود ۱۰ تا ۱۳ کیلو وزن سرتان را تحمل می‌کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید