alireza مديرگروه پرسمان نما
آروم و عادیآروم و عادی
alireza مديرگروه پرسمان نما

پيامبر اكرم صلي‌الله‌عليه‌وآله: روز قیامت که می شود برای هر

پيامبر اكرم صلي‌الله‌عليه‌وآله:
روز قیامت که می شود برای هر روز از عمر انسان بیست و چهار صندوقچه به تعداد ساعت های شبانه روز باز خواهد شد. صندوقچه ای را باز می کنند، و بنده آن را مملو از نور و سرور می یابد، در آن هنگام باندازه ای خوشحال می شود که اگر آن خوشحالی را به تمام اهل جهنم تقسیم کنند، همه آنها حالتی پیدا می کنند که درد سوزنده آتش را احساس نمی کنند، آن ساعتی است که در آن خدای تعالی را اطاعت نموده است.
سپس صندوقچه دیگری را باز می کنند و می بیند که پر از تاریکی و بوی بد بسیار ناراحت کننده است، در آن هنگام چنان ناله و حالت دردناکی پیدا می کند که اگر آن ناراحتی را به تمام اهل بهشت تقسیم کنند، لذت درک نعمت های بهشتی برای آنها نقصان می یابد، آن ساعتی است که در آن، خدای تعالی را معصیت نموده است.
پس از آن صندوقچه دیگری را باز می کنند و مشاهده می کند که کاملا خالی است، یعنی محتوای آن نه باعث خوشحالی او می شود و نه باعث آزار او، این ساعتی است که در آن خوابیده و یا به کارهای مباح دنیا مشغول شده است، در این لحظه است که احساس خسارت می کند و تاسف می خورد که چرا از آن فرصت های سرنوشت ساز بهره نبرده، در صورت که می توانست آنها را پر از کارهای نیکی و نور و سروری کند که قابل توصیف نباشد..
(بحار الانوار، ج۷، ص۲۶۲ ) .

مشاهده همه ی 4 نظر
فرهاد ** جبهه فرهنگی**
آذربايجان شرقي
835 پست
farhad_h1369
farhad_h1369
فرهاد ** جبهه فرهنگی** : سلام حاج آقا....امشب استفاده کردیم از بیاناتتون
خوشحال شدیم زیارتتون کردیم
التماس دعا
alireza مديرگروه پرسمان نما
خراسان جنوبي - بيرجند
3768 پست
nakhaei
nakhaei
alireza مديرگروه پرسمان نما :
 نوشته اصلی توسط فرهاد ** جبهه فرهنگی**
سلام حاج آقا....امشب استفاده کردیم از بیاناتتون
خوشحال شدیم زیارتتون کردیم
التماس دعا
سلام و عرض ادب. كجا؟