مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

مزایا و معایب کارت بازرگانی با توجه به

 لینک

مزایا و معایب کارت بازرگانی

با توجه به مقاله های کارت بازرگندانی و آنچه که در رابطه با کارت بازرگانی دانسته ایم و کارت بازرگانی خود را دریافت کردیم حال باید بدانیم با کارت بازرگانی چه کارهایی را میتوان انجام داد.این کار ها عبارتند از:

واردات از مناطق آزاد
ثبت سفارش و ترخیص کالا
صادرات کالا
مبادرت به حق العمل کاری در گمرک

اموری که کارت بازرگانی برای آنها لازم نیست عبارتند از:

شرکت تعاونی مرزنشینان
ملوانان ایرانی شاغل در سواحل بین ایران و سایر کشورها
پیله وران
کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور

مزایای اخذ کارت بازرگانی

چنانچه شخص حقیقی دارای این کارت باشد یک تاجر شناخته شده و از امتیاز ویژه ای برخوردار است
افراد تاجر راحتتر به کشورهای مختلف سفر می کنند و ویزای مخصوص تاجرین برای آنها صادر می گردد
عضویت در اتاق بازرگانی
واردات کالا از مناطق آزاد
ثبت علامت تجاری لاتین

معایب اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی همانطور یکسری مزایا برای تاجرین دارد در صورت درست استفاده نکردن از این کارت نیز معایبی هم خواهند داشت. اشخاصی اقدام به اخذ کارت بازرگانی می کنند باید به قوانین صادرات و واردات آشنایی داشته باشند.

افراد دارای کارت بازرگانی شامل مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر واردات کالا هستند و بایستی ضمن ثبت نام در سامانه نیز مالیات هم پرداخت کنند. در نتیجه افرادی که میخواهند واردات و صادرات را به دفعات انجام دهند این کارت برایشان سودآور محصوب میشود ولی برای کسانی که با کارت بازرگانی اقدام به اجاره و فروش کالا می کنند مخاطرات و معایب زیادی نیز به همراه دارد.

کارت بازرگانی هزینه ای بین 500 تا 1 میلیون تومان در بردارد همینطور مدت زمان یک هفته ای را لازم دارد تا ثبت گردد و افراد بی تجربه بی آنکه تجربه کافی داشته باشند اقدام به دریافت این کارت بازرگانی کرده و نمیتوانند از آن استفاده صحیح کنند.

موسسه حقوقی بین المللی تکسفیر همواره برای ارائه خدمات خود در زمینه کارت بازرگانی اخذ کد اقتصادی ثبت شرکت و... در خدمت شما می باشد و برای مشاوره رایگان و بهره گیری از تجارب کارشناسان و وکلای ما تماس بگیرید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید