گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"
آروم و عادیآروم و عادی
گروه آموزش زبان انگلیسی "زبان نکته"

راهی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی effortless english - فصل اول

 لینک
راهی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی effortless english - فصل اول

راهی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی effortless english - فصل اول
مجموعه "یاد بگیرید مثل یک انگلیسی زبان انگلیسی را صحبت کنید" از سری Effortless English به شما یاد میده چطوری انگلیسی بخونید تا بالاخره موفق بشید... اونطوری که واقعا از خودتون راضی باشید. با زبان نکته همراه باشید تا آرام آرام در کنار هم این مجموعه رو دوره کنیم. فایل پادکست فارسی رو هم با صدای همکارمون براتون تهیه می کنیم تا اگر وقت و حوصله خوندن رو ندارید گوش بدید !
https://englishtipsforyou.com/wp-cont...01_NEW.mp3

فصل اول – راهی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر این مطلب را انتخاب کردید، فرصت هایی بوده که احتمالا می خواستید کمی انگلیسی صحبت کنید. شاید حتی در کلاس هایی شرکت کرده اید. شاید به انگلیسی برای پیشرفت در شغلتان نیازمندید. شاید قصد دارید که به خارج کشور سفر کنید یا در آنجا به تحصیل بپردازید. حتما می دانید که انگلیسی کلیدی برای تجارت و مسافرت های بین المللی است، پس اجازه دهید از شما سوالی بپرسم .
آیا وقتی که قصد دارید به انگلیسی صحبت کنید احساس نگرانی و خجالت می کنید؟ آیا همچنان در تلاشید که بعد سال ها یادگیری انگلیسی متوجه شوید که انگلیسی زبانان چه میگویند؟ آیا از تلفظ و آرام صحبت کردنتان احساس شرم می کنید؟ آیا بعد این همه سال که برای انگلیسی زمان صرف کرده اید از اینکه نمی توانید انگلیسی صحبت کنید احساس نا امیدی کرده اید؟ بنا بر هدفتان، آیا استفاده از انگلیسی در کار، مسافرت یا درس، برایتان سخت بوده ؟ آیا بعضی وقت ها به این نتیجه رسیده اید که هیچوقت به تسلط انگلیسی نمی رسید؟

اگر به هر کدام از این سوالات پاسخ مثبت داده اید، تنها نیستید. در حقیقت شما مثل همه اید. بیشتر انگلیسی آموزان حسی مشابه دارند. بیشتر انگلیسی آموزان بالغ، درباره ی قدرت مکالمه ی خود احساس استرس و پوچی میکنند. بعضی ها کامل نا امید می شوند و احساس می کنند که دیگر قادر به مکالمه ی قدرتمند نیستند. نه به این خاطر که در زبان بد هستند بلکه مثل شما به آنها با روش بد آموزش داده شده است.
نکته مثبت اینجاست که نباید اینگونه باشد چون مشکل از شما نیست. شما می توانید بصورت طبیعی و آسان انگلیسی صحبت کنید. میتوانید از انگلیسی در کارتان، سفر هایتان و درس به شکل موثر استفاده کنید. میتوانید هر گاه که مشغول مکالمه انگلیسی هستید احساس آرامش و اعتماد بنفس کنید.
چگونه؟

من با استفاده از روش آموزشی که خودم توسعه دادم و انگلیسی بدون تلاش (Effortless English) نام گذاری کردم به این موفقیت رسیدم. Effortless English به شما کمک میکند که انگلیسی را بصورت طبیعی و خودکار درست همانند کودکان قبل ورود به مدرسه یاد بگیرید.

بیشتر اوقات کلاس های انگلیسی به تمرکز در امتحانات، کتاب های درسی، نمرات و سطوح می پردازد، به طوری که دانش آموزان فراموش میکنند که چرا به کلاس ها آمده اند. آنها اهداف بزرگ و جهانی داشتن یک کار فوق العاده و هیجانه مسافرت بین المللی را فراموش می کنند. با Effortless English هیچوقت دید خود را نسبت به هدف نهایی یادگیری زبان، یعنی ارتباط، از دست نخواهید داد. به جای آن شما یاد میگیرید انگلیسی را با سرعت و دقت بیشتری صحبت کنید.
بدون تلاش؟

درک میکنم که شما دیر باور هستید، به ویژه اگه قبلا تلاش کردید که به روش سنتی انگلیسی یاد بگیرید. شما ساعت هایی را برای حفظ کردن لیست لغات، انجام تمرین های گرامری، خواندن کتاب های درسی ملال آور گذاشته اید . چطور؟ به این فکر میکنید که واقعا انگلیسی صحبت کردن بدون تلاش مگر شدنی است؟

به من اعتماد کنید دردتان را درک میکنم. برگردیم به سال ها قبل وقتی تاره شروع به تدریس انگلیسی کرده بودم، همه ی دانش آموزانم هیجان زده بودند که قرار است انگلیسی صحبت کنند. من هم از این بابت که میتوانم به آنها کمک کنم هیجان زده بودم. آن زمان من به روش معمول تدریس می کردم. از کتاب های درسی استفاده و تمرکزم بر روی تدریس گرامر بود. این باور را داشتم که این روش بهترین راه برای تدریس است و هیچکدام از دانش آموزانم شکایتی نداشتند .
هنوز یکی از دانش آموزان زرنگ خود را در ونزوئلا به نام گلادیس به یاد دارم. گلادیس مصمم بود که عالی انگلیسی صحبت کند. صحبت از تلاش شد؟ گلادیس در تمامی کلاس های من شرکت می کرد. او در وسط کلاس ردیف جلو می نشست . من هنوز هم میتوانم چهره ی مشتاق و خندان او رو تصور کنم. او یاداشت های کاملی بر میداشت. به تمامی کلماتی که من میگفتم گوش می داد. حتی در خانه هم مطالعه می کرد. هر روز گلادیس کتاب های درسی خود را به مدت ۴ ساعت یا بیشتر مطالعه می کرد. او همچنین در تلاش بود در روز ۱۵ لغت را از لیست لغات خود حفظ کند. گلادیس دانش آموز نمونه من بود و من هم اطمینان داشتم که او موفق خواهد شد .

شش ماه بعد، او باز هم به سختی میتوانست انگلیسی صحبت کند. صحبت کردن او غیر طبیعی و دارای تردید بود. حتی در جمله های ساده هم اشتباهات گرامری داشت. فهمیدن تلفظ اون خیلی سخت بود. او هنوز به اسپانیایی فکر میکرد و سعی داشت از اسپانیایی به انگلیسی یا از انگلیسی به اسپانیایی ترجمه و صحبت کند. بد تر از همه گلادیس در زمان مکالمه احساس نگرانی میکرد، انگلیسی صحبت کردن یک تجربه دردناک برای او بود .
گلادیس حسابی ناامید بود. بعد از آن همه تلاش حتی یک ذره پیشرفت نکرده بود. به عنوان معلم گلادیس من هم احساس ناامیدی میکردم. اطمینان داشتم که گلادیس به سرعت پیشرفت خواهد کرد ولی نمیتوانستم درک کنم چرا پیشرفت نکرده است.
به دلیل محدودیت تعداد واژگان فیس نما، بقیه آموزش را از لینک زیر بخوانید:
https://englishtipsforyou.com/effortl...lish-01/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید