ejarekhodrosorena
ejarekhodrosorena

طراحی خارق العاده مرسدس بنز ویژن AVTR کمپانی

 لینک
طراحی خارق العاده مرسدس بنز ویژن AVTR کمپانی

طراحی خارق العاده مرسدس بنز ویژن AVTR

کمپانی مرسدس بنز خودروی الکتریکی مفهومی خود با نام مرسدس بنز ویژن AVTR را در نمایشگاه CES معرفی کرد. این خودرو با الهام از فیلم موفق و پرفروش آواتار اثر جیمز کامرون ساخته شده است. هدف از ساخت این خودرو ایجاد تصوری از ظاهر خودروهای آینده برای مخاطبان است. طراحی مرسدس بنز AVTR به گونه‌ای است که مانند تم اصلی فیلم آواتار بر همکاری کامل انسان، ماشین و طبیعت تاکید می‌کند.

فیلم علمی تخیلی آواتار که در سال ۲۰۰۹ به کارگردانی و تهیه‌کنندگی جیمز کامرون ساخته شد، به عنوان دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان شناخته می‌شود و بیش از دو میلیارد دلار فروش داشته است. در این فیلم جامعه‌ای از موجودات زنده شبیه به انسان با نام ناوی در سیاره‌ای با نام پاندورا زندگی می‌کنند که تحت تاثیر ماشین‌ها قرار گرفته‌اند. این مشخصه منبع الهامی برای طراحان خودروسازی مرسدس بنز برای طراحی خودروی مفهومی AVTR شد.

با اجاره خودرو علاوه بر انتخاب خودروی لوکس مورد علاقه خود و لذت بردن از رانندگی در جاده‌های زیبای کشور در فصل‌های مختلف، می‌توانید در هزینه‌های خرید و نگهداری خودرو صرفه‌جویی کنید.نمای ظاهری و امکانات داخلی
ویژن AVTR شباهتی به خودروهای موجود در بازار خودروی جهان ندارد. این خودرو فاقد فرمان و کنترل‌کننده‌های سنتی خودروهای دیگر است. در عوض یک کنترلر مرکزی در این خودرو در نظر گرفته شده که با قرار گرفتن دست کاربر روی آن ضربان قلب و نبضش را ارزیابی می‌کند. پس از آن ارتباط ذهنی با خودرو ایجاد می‌شود و می‌توان به امکانات بی‌نظیر خودرو دستیابی پیدا کرد. نمایشگر بزرگی که در بخش مرکزی خودرو وجود دارد کاربر را به سفر مجازی می‌برد.

در طراحی منحصربه‌فرد مرسدس بنز ویژن AVTR سنسورها و تراشه‌های فوق پیشرفته‌ای در نظر گرفته شده که کیفیت رانندگی با این خودرو را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. انرژی این بخش از طریق صفحات یکپارچه خورشیدی که در پشت خودرو وجود دارد تامین می‌شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید