shahrzadkamali
shahrzadkamali

دو سه پایه کینگ جوی T2008R و کینگ جوی T2007R از

دو سه پایه کینگ جوی T2008R و کینگ جوی T2007R از بهترین سه پایه های عکاسی هستند که بسیار به یک دیگر شباهت دارند. به همین دلیل اول تفاوت های این دو مدل را نکته به نکته می‌گویم و بعد از آن ویژگی‌های یکی از آنها را بررسی می‌کنم.

مقایسه سه پایه‌های کینگ جوی T2008Rو کینگ جوی T2007R| تفاوت حداقل و حداکثر ارتفاع
مقایسه سه پایه‌های کینگ جوی T2008Rو کینگ جوی T2007R
حداقل ارتفاع سه پایه ی کینگ جوی 60 سانتی متر است
این دو مدل سه پایه در حداقل و حداکثر ارتفاع با یکدیگر تفاوت دارند، سه پایه مدل کینگ جوی T2008R در حالت بسته، 12 سانتیمتر از کینگ جوی T2007R کوتاه‌تر است. مسلما این مدل برای کسانی که سه پایه خود را مدام به همراه دارند و ترجیح می‌دهد سه پایه‌ی مناسب سفر داشته باشند انتخاب خوبی است.

حداکثر ارتفاع سه پایه ی کینگ جوی T2007R حدود 190 سانتی متراست و حداکثر ارتفاع مدل کینگ جوی T2008R فقط پنج سانتیمتر کوتاه‌تر است، این ارتفاع خوبی برای سه پایه در این رنج قیمتی است و کاربرد بسیار خوبی برای شما خواهد داشت زیرا از زاویه های بالا نیز می‌توانید به راحتی عکسبرداری و فیلمبرداری کنید.

وزن سه پایه مدل کینگ جوی T2008Rحدود 200 گرم از T2007R کمتر است. هر چند سبک بودن سه پایه مزیت محسوب می‌شود اما عموما اینطور نیست. هرچه سه پایه ارتفاع کمتری داشته باشد، گیره‌های بیشتری دارد و در طراحی آن ظرافت بیشتری در نظر گرفته شده است، در نتیجه تحمل وزن کمتری خواهد داشت. و هر چه گیره‌ها و میله‌های بیشتری اضافه شود از استحکام سه پایه کاسته می‌شود. به صورت کلی نکته‌ایی که ما بسیار روی آن تاکید داریم این است که قبل از خرید سه پایه حتما استفاده ی خود را در نظر بگیرید اگر تجهیزات عکاسی حرفه ایی استفاده می‌کنید و نیاز به جا به جا کردن مداوم سه پایه ندارید و یا برای سفر هایتان می‌توانید سه پایه را با اتوموبیلتان حمل کنید، خرید مدل سنگین‌تر با ارتفاع بیشتر خرید بهتری است.

این ها تفاوت هایی بود که برای انتخاب بهتر باید در مورد آن می‌دانستید.

مقایسه سه پایه‌های کینگ جوی T2008Rو کینگ جوی T2007R | بررسی محصول
پیشتر گفته شده که به جز چند تفاوت کوچک این دو سه پایه به یکدیگر بسیار شبیه هستند بنابراین اکنون امکانات این دو مدل را توضیح می‌دهم:

دارای کیف مخصوص سه پایه
هر دو مدل کیف مناسبی که داخلش از جنس فوم است، به همراه دارند. داخل کیف دو آچار مخصوص برای تنظیم کردن یا تعمیر سه پایه در شرایط ضروری در نظر گرفته شده است.

مقایسه سه پایه‌های کینگ جوی T2008Rو کینگ جوی T2007R

استفاده از کفی پیچی برای سه پایه
اگر مقاله‌ی “13 نکته که باید قبل از خرید سه پایه دوربین عکاسی بدانید” را مطالعه کنید، در آن جزئیات مهم در مورد اجزای مختلف سه پایه گفته شده است، کفی‌ها دو دسته هستند: کفی‌های پلاستیکی مناسب برای سطوح صیقلی مثل سرامیک یا میز های فلزی و کفی‌های میخی برای محیط‌های نرم مثل خاک و جنگل و کویر و … خوبی کفی‌ها ی میخی این است که به داخل زمین فرو می‌رود و نقطه‌ی اتکای خوبی برای سه پایه ها در شرایط نا مناسب ایجاد می‌کند. به صورتی کلی کفی‌های سه پایه ها ممکن است در سه حالت وجود داشته باشند، کفی پلاستیکی، کفی میخی، کفی ای که امکان تغییر حالت دارد، بهترین نوع کفی‌ها مدل سوم است. کفی این دو مدل از سه پایه های کینگ جوی نیز ار نوع سوم است. در حالت اولیه کفی سه پایه ها پلاستیکی است اما با سفت کردن پیچ آنها قسمت میخی شکل نمایان می‌شود. همانطور که گفتم این بهترین مدل کفی برای سه پایه هاست زیرا شما در یک حرکت ساده به هر دو نوع کفی دسترسی خواهید داشت.

مقایسه سه پایه‌های کینگ جوی T2008Rو کینگ جوی T2007R

دارای اتصالات پیچی
در مقاله های پیشین توضیح داده ام که پیچی یا کلیپسی بودن اصلا نکته‌ی کلیدی برای انتخاب سه پایه نیست و بسیار سلیقه ایی است. من به شخص پایه‌های پیچی را بیشتر دوست دارم ، چون به آسانی باز و بسته می‌شوند و در صورت نیاز می‌توانم میله‌های سه پایه را از هم جدا کنم و داخل آنها را تمیز کنم.

مقایسه سه پایه‌های کینگ جوی T2008Rو کینگ جوی T2007R

وجود عرق‌گیر بر روی پایه ها
وجود عرق‌گیر بر روی پایه برای حمل راحت‌تر و جلوگیری لیز خوردن پایه ها در دست، گزینه ایی بسیار کاربردی است، این دو مدل سه پایه از این قابلیت برخوردار است. جنس عرق گیرهای این سه پایه ها پلاستیکی است که نسبت به عرق گیر های فومی بهتر هستند، زیرا فومی‌ها ممکن است پاره شوند یا از بین بروند اما پلاستیکی‌ها همیشه سالم می‌ماند.

مقایسه سه پایه‌های کینگ جوی T2008Rو کینگ جوی T2007R

قابلیت عنکبوتی شدن پایه ها و T شدن ستون مرکزی
قابلیت عنکبوتی شدن امکان تنظیم پیشرفته تری برای ما فراهم کرده است، پایه های عنکبوتی در محیط های ناهموار که تراز کردن سه پایه شخت است و یا محدودیت فضا وجود دارد کار ما را آسان می‌کند. وقتی پایه ها را در حالت عنکبوتی باز میکنیم یه پایه به نزدی ترین حالت خود به زمین میرسد.

مقایسه سه پایه‌های کینگ جوی T2008Rو کینگ جوی T2007R

قالبیت T شدن ستون مرکزی در کنار ویژگی عنکبوتی شدن پایه ویژگی بسیار حرفه ایی و مناسبی برای ما ایجاد میکند، زیرا اگر ستون مرکزی T شو نباشد، در بازترین حالت پایه ها، ستون مرکزی مزاحم کارمان خواهد بود، اما در این مدل ستون مرکزی T شو برای عکاسی ماکرو یا عکاسی از زاویه ی پایین نزدیک به سطح زمین به بالا بسیار کربردی و مناسب است. پیشنهاد میکنم اگر قیمت سه پایه برایتان مهم نیست و یه سه پایه همه کاره میخواهید تلاش کنید سه پایه تان این دو امکان را داشته باشد تا در آینده مجبور نباشید سه پا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید