shahrzadkamali
shahrzadkamali

خرید سه پایه ی ارزان دوربین| بررسی سه پایه های 3520-3540-3560

 لینک

خرید سه پایه ی ارزان دوربین| بررسی سه پایه های 3520-3540-3560
خرید سه پایه ارزان قیمت
سه پایه دوربین ارزان قیمت بخرم یا نخرم؟
وقتی دوربینم را خریدم، به دلیل اینکه آن روز کیف دوربین، فیلتر ND و وسایل ضروری دوربینم را نیز خریداری کردم، سه پایه دوربین تهیه نکردم. من عکاس مبتدی بودم که هنوز ژانر خاصی را برای کار خود انتخاب نکرده بودم. طبیعتا آن موقع به سه پایه نیاز مبرمی نداشتم. بعد از مدتی برادرم بدون مشورت با من یک سه پایه ارزان قیمت دوربین به عنوان هدیه برایم خرید. بعد از اینکه سهند ویدئو مربوط به سه پایه ی ارزان دوربین را تهیه کرد و برایم ارسال کرد تا در سایت قرار دهم، متوجه شدم شناخت سه پایه قبل از خرید تا چه اندازه می‌تواند مهم باشد و ممکن بود آن سه پایه به دوربین من آسیب برساند. پیشنهاد می‌کنم پیش از انتخاب، مقاله و ویدئو ” 13 نکته ایی که قبل از خرید سه پایه باید بدانید” را حتما مشاهده کنید، در این صورت انتخاب بهتری خواهید داشت.

همانطور که گفتم ویدئوی جدید ما به بررسی سه پایه‌های ارزان قیمت موجود در بازار می‌پردازد. مدل های 3520 ، 3540، 3560 سه پایه‌های چینی‌ هستند که با برندهای متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند. بعد از دیدن این ویدئو متوجه خواهید شد که آیا این مدل از سه پایه ها به درد کار شما خواهند خورد یا خیر.


این سه مدل سه پایه از جنس آلومنیوم توخالی هستند و تمام اتصالات آن ها پلاستیکی است. بسیار سبک هستند و در اندازه‌های متفاوتی ارائه می‌شوند. نکته جالب درباره ی این سه مدل این است که همیشه با اختلاف کم 20 تا 50 هزار تومانی با یکدیگر به فروش می‌رسند و عموما نمی‌توان تصمیم گرفت کدام یک را خریداری کرد.

این مدل سه پایه های ارزان و سبک ابتدا برای دوربین های کامپکت خانگی طراحی شده بودند. رفته رفته با گذر زمان و پیشرفت در کیفیت دوربین های موبایل، کامپکت ها جایگاه خود را از دست دادند ولی این سه پایه ها هنوز در بازار جز سه پایه های پر فروش محسوب می‌شوند. در ادامه ابتدا شباهت های این مدل ها را در نظر می‌گیریم و پس از آن تفاوت های آن را بررسی می‌کنیم.

شباهت های سه پایه های ارزان قیمت دوربین| مدل های 3520،3540 و3560
کفی سه پایه ها
همانطور که می‌دانید دو نوع کفی وجود دارد، کفی لاستیکی که برای سطوح لیز مثل سرامیک و میزهای فلزی به کار رفته می‌شود. و کفی میخی که برای محیط های ناهموار و نرم مثل خاک، شن ، و از این قبیل به کار گرفته می‌شوند و مدل دیگری از کفی که در سه پایه های حرفه ایی وجود دارند، کفی هایی لاستیکی هستن و با پیچاندن آنها به کفی های میخی تبدیل می‌شوند برای مثال سه پایه های گینک جوی کفی های این چنین دارند. اینگونه کفی ها را معمولا در سه پایه های ارزان نخواهید یافت. در این مدل سه پایه ها نیز داستان همین است، کفی لاستیکی که در محور مشخصی اجازه ی حرکت به ما می‌دهد در این پایه ها در نظر گرفته شده است.

خرید سه پایه ارزان قیمت

گیره های پیچی ندارد
سه پایه های ارزان قیمت معمولا گیره های پیچی ندارند. گیره های این نوع سه پایه ها کلیپسی هستند. جنس این کلیپس ها از پلاستیک متوسط ساخته شده است، عموما قابل اعتماد هستند اما اگر در آب و هوای سرد از این سه پایه ها استفاده می‌کنید گیره ها را آرام باز و بسته کنید تا از شکستن و خرابی آنها جلوگیری شود.

سه پایه دوربین ارزان قیمت

ستون مرکزی دارند
اکثر سه پایه ها ستون مرکزی دارند که برخی از آنها کامل جدا می‌شوند، می‌توان به صورت برعکس نصبشان کرد و برای عکاسی ماکرو استفاده نمود، برخی از ستون های مرکزی اصطلاحا Tشو هستند. این نوع ستون های مرکزی اجازه حرکت آزادانه سه پایه برای عکاسی از زاویه های متفاوت را فراهم می‌کنند. معمولا این ها ویژگی های اضافه برای استفاده ی تخصصی است، پس اگر سه پایه‌ی ارزان خریداری می‌کنید ممکن است این ویژگی‌ها را نداشته باشد. در این مدل سه پایه ها یی که نام بردیم ستون مرکزی به وسیله ی اهرمی تنها به سمت بالا حرکت می‌کند.

ستون مرکزی سه پایه ارزان دوربین

جنس این سه پایه ها از آلومینیوم سبک توخالی است
در مقاله ی راهنمای خرید سه پایه ی عکاسی به تفصیل اجزای سه پایه را توضیح دادیم. بهترین جنس میله سه پایه در بازار جنس های کربنی است که به دلیل کیفیت خوب، تحمل وزن بالا و و وزن سبک قیمت های نسبتا بالایی دارند. اما جنس این سه مدل سه پایه از آلومنیوم تو خالی است، سه پایه بسیار سبک است اما ویژگی سبک بودن سه پایه همیشه خوب نیست زیرا اگر ضربه ایی به سه پایه وارد شود همه چیز واژگون می‌شود.

هر سه مدل قلاب زیر ستون مرکزی دارند
در برخی از مدل های سه پایه قلاب کوچکی در زیر ستون مرکزی وجود دارد، که می‌توان کیف دوربین عکاسی یا وزنه‌ی شنی را به آن متصل کرد. خوبی این ویژگی این است که می‌توان به وسیله ی وزنه های اضافی سه پایه ها را محکم تر کرد، اما در مورد این سه مدل سه پایه باید گفت که به دلیل اینکه اتصالات از جنس پلاستیک هستند ممکن است وزن زیادی را نتوانند تحمل کنند و قلاب از ضامن خود در بیاید.

امنیت کفشک ها
وجود کفشک امن برای سه پایه ها امری ضروری است، اما امنیت در کفشک به چه معناست؟ زمانی که کفشک بر روی هد گذاشته می‌شود اتصال بین این دو باید مطمئن باشد اگر کفشک با یک ضامن به راحتی جدا شود ممکن است دوربین به روی زمین رها شود. متاسفانه کفشک سه پایه دوربین ارزان قیمت کفشک های امنی نیست از این رو به شما پیشنهاد می‌کنم حتما هنگام آزاد کردن ضامن کفشک حواستان به دوربینتان باشد.

کفشک سه پایه های ارزان دوربین

سایر ویژگی ها
اهرمی دارد که ارتفاع ستون مرکزی با آن ها تنظیم می‌شود
یک تراز بر روی بدنه و یک تراز سمت کفشک دارد
هد این

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید