هر روز!
هر روز!

5+1 شمشیر برتر : 5+1 شمشیر برتر به جرات

5+1 شمشیر برتر : 5+1 شمشیر برتر 
 به جرات

5+1 شمشیر برتر
: 5+1 شمشیر برتر
به جرات می توان ادعا کرد هیچ سلاحی در تاریخ بشر موثرتر از شمشیر نبوده! شمشیرها با اینکه طرح اولیه شان بسیار ساده تر از اسلحه های امروزی است، اما کاری که از آن ها انتظار می رود را به خوبی انجام می دهند. این موضوع فقط هم به مبارزات سالیان پیش باز نمی گردد؛ کار به جایی رسیده است که شمشیر رایدن در «متال گیر رایزینگ» (Metal Gear Rising)، توپ و تانک که هیچ، بلکه ربات های غول پیکر را هم از وسط نصف می کند.
به گزارش همین موضوع است که شمشیرهای بازی های ویدیویی را از دیگر رسانه ها جدا می کند. شمشیرها در بسیاری از داستان ها نماد قدرت هستند؛ اما بازی های ویدیویی به معنای واقعی کلمه دیگر شورش را در آورده اند! از شمشیرهای جادویی گرفته تا شمشیرهای برقی یا حتی شمشیرهایی که یک متر عرض شان است، در بازی های ویدیویی می توانید همه نوع شمشیری پیدا کنید.
مهم ترین عنصر را از قلم نیندازیم: کشتن و نصف کردن دشمنان با شمشیر، حس و حالی دارد که در استفاده از سلاح های گرم پیدا نمی شود. شمشیر به دست گرفتن کار هر شخصیتی نیست و معمولا زمانی که شخصیتی در بازی شمشیر در دست دارد، از همان ابتدا می توانید قدرت اش را محک بزنید و بفهمید که با هیچ کس شوخی ندارد.
در ادامه، پنج شمشیر برتر بازی های رایانه ای و ویدیویی را برای تان لیست کرده ایم. مثل همیشه، ممکن است گزینه های بهتر و مهم تری هم وجود داشته باشند که از قلم افتاده اند؛ پس در بخش نظرات از شمشیرهای مورد علاقه تان برای ما و دیگر خواننده ها بگویید.

5. Buster Sword
یکی از معروف ترین شمشیرهای صنعت بازی، بدون شک شمشیر «کلاد» (Cloud)، شخصیت اصلی «فاینال فانتزی7» است. دلیل معروف بودن این شمشیر هم فقط به یک چیز برمی گردد: اینکه Buster Sword به راحتی اندازه ی دو برابر خود کلاد است! با این حال، کلاد نه تنها به آسانی و نرمی با شمشیرش حمله می کند، بلکه پس از اتمام هر مبارزه هم یک دور بزرگ 360 درجه با آن می زند. Buster Sword تنها شمشیری نیست که کلاد از آن استفاده می کند و مطمئنا در انیمیشن Advent Children، مجموعه ی بزرگ شمشیرهای کلاد را که از موتورش به بیرون می زنند دیده اید؛ اما با تمام این اوصاف، هیچ کدام از آن شمشیرها به باحالی Buster Sword نیستند.

4. Rebellion
شمشیر «دانته »ی مجموعه بازی های «شیطان هم می گرید» (Devil May Cry) شاید به بزرگی Buster Sword نباشد، اما باز هم یکی از بزرگ ترین شمشیرهای لیست مان محسوب می شود. طراحی شمشیر دانته که از پدرش به او ارث رسیده است، وضعیت نیمه-شیطان بودن او را هم نشان می دهد. دو طرف دسته ی شمشیر دانته، یک اسکلت به چشم می خورد؛ جمجمه ی یک طرف، برای انسان است و جمجمه ی طرف دیگر دو شاخ هم دارد. قدرت Rebellion زمانی رو می شود که دانته برای اولین بار در Devil May Cry 3 با برادرش مبارزه می کند و شکست می خورد. در نهایت هم خون ریخته شده ی خودش، قدرت این شمشیر را بیدار می کند.

3. Blade of Archfiend
شمشیر شخصیت «گنشین» (Genshin) در بازی «نینجا گایدن2»، بدون شک قوی ترین شمشیر در این بازی است؛ طوری که حتی می توان گفت از True Dragon Sword هم (که گرفتن اش در بازی مکافاتی دارد) قوی تر است. «ریو هایابوسا»، خفن ترین نینجای تاریخ، در نینجا گایدن 2 بارها با گنشین و Blade of Archfiend روبرو می شود و شکست می خورد. دوئل بین هایابوسا و گنشین هم در پایان نینجا گایدن 2، یکی از بهترین صحنه های بازی است. گنشین در این صحنه، این شمشیر طلسم شده را به هایابوسا می دهد و او هم از این پس، Blade of Archfiend را به همراه True Dragon Sword به دست می گیرد.

2. Frostmourne
اگر با شمشیر شماره ی اول لیست مان به اندازه ی کافی خاطره ی باحال نداشتیم، بدون شک Frostmourne را شماره ی اول لیست مان می کردیم. فقط بگذارید تا جمله ای که زیر پایه ی نگه دارنده ی این شمشیر نوشته شده است را برای تان بازگو کنیم تا خفن بودن Frostmourne را درک کنید: “کسی که این شمشیر را به دست می گیرد، قدرتی ابدی خواهد داشت. همانطور که شمشیر جسم را پاره می کند، قدرت آن هم بر روح زخم می زند.” شمشیر Frostmourne روح هر کسی که توسط آن کشته شود را جذب می کند. تمام خاطرات و قدرت های افرادی هم که توسط این شمشیر کشته شوند، در آن باقی می ماند. در نهایت هم Lich King می تواند قدرت ها و مهارت های ذخیره شده در این شمشیر را به خودش منتقل کند.

1. Blades of Chaos
شمشیرهای «کریتوس»، شخصیت اصلی مجموعه بازی های «خدای جنگ»، در برزخ یونانی ها ساخته شده؛ آن هم به دست «آرس»، خدای جنگ یونان باستان. این شمشیرها، با پیمانی که کریتوس با آرس می بندد، به دست های او زنجیر می شوند. در قصه ی Blades of Chaos آمده است که این شمشیرها، فقط در صورتی از دست های فرد باز می شوند که عهدی که با خدای جنگ بسته عمل کند یا اینکه خود آرس زنجیرها را باز کند. عهد کریتوس هم با خدای جنگ، خدمت به او تا پایان عمرش بود. شمشیرهای کریتوس، به دست او زنجیر شده اند و این امکان را برای اش فراهم می کنند تا هیولاهای دور از دسترس را هم نابود کند. او فقط با این شمشیرها حمله نمی کند و از آن ها برای پریدن به مکان های مختلف یا دسترسی به آیتم ها هم استفاده می کند.

انتخاب ویژه: Keyblade
یکی از جالب ترین شمشیرهای صنعت بازی، «کی بلید»های (Keyblade) مجموعه ی Kingdom Hearts هستند. در دنیای Kingdom Hearts، هر کسی توانایی به دست گرفتن این شمشیرها را ندارد و کی بلیدها خودشان صاحب شان را انتخاب می کنند. ریشه و تاریخچه ی این شمشیرها هنوز معلوم نیست؛ آن ها کاملا ناگهانی و برای نجات صاحب شان از خطر، در دست آن ها ظاهر می شوند. کی بیلدها را می توان درست مثل یک شمشیر استفاده کرد؛ اما مهم ترین قابلیت آن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید