هر روز!
هر روز!

5+1 صفحه ی لودینگ برتر : 5+1 صفحه ی لودینگ

5+1 صفحه ی لودینگ برتر : 5+1 صفحه ی لودینگ

5+1 صفحه ی لودینگ برتر
: 5+1 صفحه ی لودینگ برتر
جمله ی معروفی است که می گوید: “بهترین صفحه ی لودینگ، صفحه ای است که وجود نداشته باشد.” با این حال، صفحه های لودینگ (بارگذاری)، به بخشی از تاریخ صنعت بازی های رایانه ای و ویدیویی تبدیل شده اند. حتی کنسول های نسل جدید هم نتوانسته اند این صفحه ها را از بین ببرند و هنوز هم بازی ها به زمانی هرچند اندک برای بارگذاری بخش های مختلف شان نیاز دارند.
به گزارش اگر مجموع زمانی که از دوره ی کودکی تابه حال صرف بازی های رایانه ای و ویدیویی کرده ایم را جمع بزنیم، احتمالا ده درصدش را مشغول تماشای صفحه های لودینگ بازی ها بوده ایم. سازنده های بازی هم سعی کرده اند صفحه های لودینگ شان را تا می توانند برای بازی کننده ها جذاب تر بسازند، تا نقص کارشان آن چنان به چشم نیاید. در بعضی از بازی ها مثل «فال آوت» یا مجموعه بازی های DiRT سعی شده در صفحه ی لودینگ آمار بازی نشان داده شود. در برخی دیگر هم مثل Ridge Racer یا «بدون قهرمانی دیگر» (No More Heores) صفحه های لودینگ با مینی گیم های کوتاه پر شده است.
سازنده های بازی سعی کرده اند صفحه های لودینگ شان را تا می توانند برای بازی کننده ها جذاب تر بسازند، تا نقص کارشان آن چنان به چشم نیاید.
شرکت و استودیوهای بازی سازی «نامکو» در سال 1995 حق ساخت صفحه های لودینگی که مینی گیم دارند را برای خودش ثبت کرد. این حق امتیاز، امسال (2015) به اتمام می رسد. برای همین هم امید می رود از این به بعد بازی های بیش تری صفحه های لودینگ شان با مینی گیم های مختلف پر شود. در این مقاله سعی کرده ایم جالب ترین و کاربردی ترین صفحه های لودینگی که تا کنون در بازی های رایانه ای و ودیویی از آن ها استفاده شده است را در قالب پنج برتر بگنجانیم.
شما هم اگر صفحه ی لودینگ جالبی به خاطر دارید، در بخش نظرات از آن برای مان بگویید.


5. Rayman Origins
اگر «ریمن ریشه ها» (Rayman Origins) را بازی کرده باشید احتمالا بخش دو نفره ی آن را هم امتحان کرده اید. اگر نه همین حالا دست به کار شوید و تجربه ی این لذت را از خودتان دریغ نکنید. لذت بازی کردن ریشه ها به همراه یک نفر دیگر دو چندان می شود؛ آن هم نه به این خاطر که می توانید مرحله ها را راحت تر رد کنید؛ بلکه به این خاطر که بازی دونفره این امکان را برای تان فراهم می کند تا حسابی سر به سر دوستان تان بگذارید. صفحه ی لودینگ بازی هم بهترین بخش بازی برای سر و کله زدن با هم دیگر است. صفحه ی لودینگ بازی این اجازه را می دهد تا کنترل سایه ای از شخصیت های تان را در دست بگیرید و مثل مراحل اصلی، شخصیت دوست تان را به باد کتک بگیرید! به جرات می توان ادعا کرد در کنار مراحل شگفت انگیز بازی، لذت سر و کله زدن با بازی کننده ی دوم در صفحه های لودینگ ریمن ریشه ها جزو جدانشدنی از روند این بازی به شمار می رود.


4. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
قسمت چهارم از مجموعه بازی های «متال گیرسالید» نیاز داشت تا قبل از هر فصل از بازی، چند گیگابایتی روی هارد داخلی پلی استیشن3 نصب کنید. پروسه ی لودینگ این فرایند نصب هم چیزی حدود ده دقیقه طول می کشید. با این حال، این ده دقیقه با صحنه ای همراه شده بود که دل تان نمی خواست تمام شود: صحنه ای که سالید اسنیک سیگار می کشید. برای ده دقیقه صحنه ای تکراری از سیگار کشیدن اسنیک می دیدید؛ اما این صحنه به قدری پرجزییات و زیبا طراحی شده بود که نه تنها از تکراری شدن اش خسته نمی شدید، بلکه خودتان هم با ریتم و سرعت این صحنه همراه می شدید. البته آن دسته از بازی کننده هایی که با این مجموعه بازی ها آشنایی ندارند، بد نیست بدانند که سیگار کشیدن اسنیک شخصیت او را شکل داده و بخشی از داستان بازی بود. در منوی «متال گیرسالید: سطح سفر» هم می توان سیگار کشیدن «بیگ باس» را دید. اما متاسفانه این سیگار کشیدن نمی تواند احساسات زیبایی که توسط سالید اسنیک منتقل می شد را دوباره تداعی کند.


3. Resident Evil
صفحه ی لودینگ بازی «رزیدنت اویل» برای این جالب است که از یک محدودیت فنی برای بهبود بازی استفاده کرده است. صفحه ی لودینگ این بازی که باز شدن یک در را نشان می دهد، به بخشی جدایی ناپذیر از رزیدنت اویل تبدیل شده؛ طوری که حتی در بازسازی شماره ی اول رزیدنت اویل برای کنسول گیم کیوب هم این صفحه هنوز وجود دارد. حتی با اینکه کپ کام گفته بود سخت افزار گیم کیوب این توانایی را دارد تا صفحه ی لودینگ را به طور کلی حذف کند، اما بازی کننده ها درخواست کردند تا این صفحه ی لودینگ در بازی باقی بماند. باز شدن در با جلوه های صوتی زیبا همراه بود. حس ترس از این که پشت اش چه چیزی پنهان شده را حتی پس از صد بار باز و بسته کردن اش در صفحه های لودینگ بازی، میشد احساس کرد.


2. FIFA 14
از «فیفا10» (FIFA 10)، استودیوهای بازی سازی EA Sports شروع به استفاده از حالتی با نام «آرنا» (Arena) در بازی های شبیه ساز فوتبال شان کردند. در این حالت می توانستید کنترل بازیکنی را با دوربین از پشت (مثل بازی های سوم شخص) بر عهده بگیرید. این قابلیت که در منوی اصلی و هم چنین صفحه های لودینگ بازی وجود داشت، در فیفا14 به تمریناتی مفصل و کارآمد تبدیل شد. در فیفا14 صفحه های لودینگ این امکان را فراهم می کرد تا تکنیک های حرفه ای بازی را یاد بگیرید. تمام تمریناتی هم که در این صفحه های لودینگ انجام می دادید ثبت می شدند و با توجه به امتیازی که می گرفتید، بازی در آینده تمرین ها و چالش های سخت تری را در مقابل تان قرار می ًداد. تمرین های بازی در فیفا15 حتی از قبل هم بهتر شده اند؛ طوری که خیلی وقت ها حتی با اینکه بازی تان لود شده است، تمرین را بارها تا گرفتن بالاترین امتیاز ادامه می دهید.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید