مسیر سبز
مسیر سبز

65 نکته کلیدی بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب خبرگزاری

65 نکته کلیدی بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب
خبرگزاری ایسنا:  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در دیدار شب گذشته مسوولان، کارگزاران و جمعی از مدیران ارشد دستگاه های مختلف کشوری و لشگری به مناسبت ماه مبارک رمضان 65 نکته بسیار مهم و کلیدی را در زمینه مسایل داخلی و خارجی بیان فرمودند.

رهبر معظم انقلاب در این دیدار به موضوعات مهم و مختلفی در زمینه های مسایل داخلی و خارجی بیان کردند که بیانات ایشان در محورهای «تلاش سلطه گران بویژه آمریکا برای ایجاد خطای محاسباتی در ذهن مسوولان ایرانی»، «توصیه هایی به مسوولان، کارگزاران و جمعی از مدیران ارشد دستگاه های مختلف کشوری و لشگری»، «مساله هسته ای»، «بحران عراق» و «ماه مبارک رمضان» را در 65 جمله کلیدی می توان مورد توجه قرار داد.

الف) تلاش سلطه گران بویژه آمریکا برای ایجاد خطای محاسباتی در ذهن مسوولان ایرانی

1. ماه مبارک رمضان عرصه تقابل «شیطان و رفتارهای شیطانی» با «تقوا و عبودیت و رفتارهای رحمانی» است.

2.در این صحنه تقابل، شیطان دارای یک هدف مهم و تقوا نیز دارای یک کارکرد بسیار مهم است.

3. شیطان به دنبال ایجاد اختلال در دستگاه محاسباتی انسان ها و کشاندن آنها به خطای محاسباتی و اقدام بر اساس این خطا است در حالیکه تقوا، زمینه ساز آگاهی و دانایی انسان و تمایز بخش حق و باطل است.

4.تهدید و تطمیع دو وسیله اصلی شیطان برای ایجاد خطای محاسباتی در انسان ها است.

5.شیطان از یک طرف با تهدید، انسانها را می ترساند و از طرف دیگر با وعده های فریبنده، آینده ای دروغین و خیالی همچون سراب در مقابل چشمان آن ها قرار می دهد.

6.رفتار آمریکا و قدرت های سلطه گر مانند رفتار شیطان است چرا که آنها همواره تلاش دارند با تهدید و تطمیع و بویژه با وعده هایی که هیچ گاه به آن ها عمل نمی کنند، کشورهای دیگر را مرعوب و تحت سلطه خود درآورند، و شیطان نیز تلاش دارد با تهدید و تطمیع، دستگاه محاسباتی انسان را از کار بیندازد و او را دچار خطای در محاسبه کند.

7.خطای در محاسبه از بزرگترین خطرها است و همه باید مراقب این خطر بزرگ باشند زیرا خطای در محاسبه باعث می شود که اراده و توانایی های انسان در جهت تصمیم اشتباهی که اتخاذ می شود، عملاً به هدر رود.

8.یکی از خطاهای بزرگ محاسباتی این است که انسان عوامل معنوی و سنت های الهی را نادیده بگیرد و فقط در چارچوب عوامل محسوس و صرفاً مادی محدود بماند.

9.علل سعادت و شقاوت و پیشرفت و پسرفت، فقط در چارچوب عوامل مادی محدود نیست، عوامل معنوی و سنت های غیرقابل تغییر الهی، از عوامل بسیار تأثیرگذاری هستند که نادیده گرفتن آن ها، اشتباهی جبران ناپذیر خواهد بود.

10.خداوند متعال می فرماید اگر در راه خدا حرکت و دین خدا را نصرت کنید، یاری و کمک الهی قطعی خواهد بود.

11. این سنت الهی بارها در تاریخ تکرار شده است که نزدیک ترین نمونه آن، پیروزی انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از برجسته ترین مقاطع تاریخی جهان، است.

12.نگذارید دشمن با استفاده از تهدید و تطمیع در دستگاه محاسباتی شما اثر بگذارد.

13.نبرد بی وقفه و جدی جمهوری اسلامی با استکبار ادامه نبرد پیامبران با طواغیت و شیاطین انس و جن است .

14.با وجود همه زرق و برق ظاهری شیاطین، حرکت الهی ملت ایران، روز به روز عمق و توسعه بیشتری خواهد یافت.

15.ناکارآمدی دو ابزار اصلی دشمن یعنی «تهدید نظامی» و «تحریم» باعث روی آوردن استکبار به ایجاد اختلال در نظام محاسباتی دستگاه ها و مقامات ایرانی شده است.

16.تحریم را باید با مجاهدت در باب اقتصاد مقاومتی خنثی کرد و تهدید نظامی نیز به علت مقرون به صرفه نبودن، در حد تهدید لفظی باقی می ماند.

17.همان گونه که رییس جمهور محترم گفت برنامه ریزی اقتصادی باید با این فرض انجام و پیگیری شود که دشمن سر سوزنی از تحریم ها کم نخواهد کرد.

18.همان گونه که بارها گفته ایم، موضوع هسته ای فقط یک بهانه است و اگر نباشد بهانه های جعلی دیگری مانند حقوق بشر، حقوق زنان و مسائل دیگر مطرح خواهد شد.

19.مسایلی مانند کشتار مردم و قتل و جنایت و غارت، هیچکدام عامل بازدارنده ای برای آمریکایی ها محسوب نمی شود بلکه واقعیت این است که حمله نظامی، امروز برای آمریکا مقرون به صرفه نیست به همین علت ناظران و آگاهان جهانی نیز مانند ملت ایران، تهدیدهای آن را جدی نمی گیرند.

20.برای آمریکایی ها، زندگی و آرامش و امنیت ملت ها، هیچ ارزشی ندارد و اگر صرفه خود را در حمله ببیند لحظه ای درنگ نمی کند.

21.اگر این حرفها (حرف هایی مبنی بر ممانعت آمریکا از حمله رژیم صهیونیستی) راست باشد علت ممانعت آمریکا این است که حمله را مقرون به صرفه نمی داند.

22.ما نیز قاطعانه تاکید می کنیم که حمله نظامی به جمهوری اسلامی برای هیچ کس مقرون به صرفه نخواهد بود.

23.دست دشمن، هم در زمینه تحریم و هم در زمینه تهدید، خالی است به شرط اینکه ما اهل ایمان بوده و واقعا در میدان حضور داشته باشیم.

24.دشمن می داند که جمهوری اسلامی اگر هدفی را بخواهد آن را به دست می آورد؛ بنابراین درصدد است با ایجاد اختلال در نظام محاسباتی مسوولان ایرانی، کاری کند که آنها اهداف مغایر با منافع آمریکا را، در دستور کار قرار ندهند که این، همان جنگ نرم است که سال ها پیش بیان شد.

25.جمهوری اسلامی از همان روز اول براساس منطق عقلانی و تکیه بر دو عنصر اساسی یعنی «اعتماد به خدا و سنن آفرینش» و «شناخت و بی اعتمادی به دشمن»، سیاست ها و رفتار خود را بر قوه عاقله متمرکز کرده است و از این پس نیز، چنین خواهد بود.

26.اعتماد به مردم و محبت ها و انگیزه های صادقانه آنها، اعتقاد به ˈما می توانیمˈ، تکیه بر عمل و پرهیز از بیکارگی و تنبلی، اعتماد به نصرت الهی، مجاهد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید