مسیر سبز
مسیر سبز

91 برترین سال مربیگری قلعه نویی تماشا: امیر قلعه نویی،

91 برترین سال مربیگری قلعه نویی 
 تماشا: امیر قلعه نویی،

91 برترین سال مربیگری قلعه نویی
تماشا: امیر قلعه نویی، سرمربی استقلال در گفت و گو با تسنیم در مورد سالی که گذشت و شرایط استقلال صحبت کرد که در زیر می خوانید:

در آستانه سال جدید هستیم، سال 91 چطور گذشت؟

- در سال 91 فراز و نشیب های زیادی داشتم؛ چه در بحث مسائل فنی و چه در مسائل زندگی شخصی. بدترین دوران زندگی من سال 91 بود که مادرم را از دست دادم. در مورد مسائل فنی اوایل زیاد خوب نبودو ما مشکلات و درگیری های خاصی داشتیم اما کم کم با زحمت بچه ها یکسری از مسائل بهتر شد.

سال 92 دنبال چه اهدافی هستید و فکر می کنید چه اتفاقاتی برایتان می افتد؟

- طبیعتا با بهار طبیعت انتظار داریم سال استقلال بهاری تر و امیدواریم مشکلات مالی تیم برطرف شود. امیدوارم سال 92 مسئولان و هر کسی که مسئولیت تیم را برعهده دارد، با توجه به اینکه در شرایط خاص و حساسی قرار داریم؛ نگاه ویژه ای به استقلال که نماینده ایران در آسیا است، داشته باشد.

منظورتان مشکلات مالی است؟

- خدا شاهد است که در خیلی مواقع رویم نمی شود به بچه ها نگاه کنم چون می دانم چطور دارند تلاش می کنند. نوع مربیگری من به شکلی است که در بازی های استقلال کنار خط می ایستم و بچه ها را از نزدیک می بینم. مثلا نمونه اش خسرو حیدری و مجتبی جباری است. اگر مجتبی را مثال می زنم به این دلیل است که شرایط بدنی اش با بقیه بازیکنان فرق می کند و خاص است. می دانم این بازیکنان چطور در زمین می دوند و تلاش می کنند. با این شرایط وقتی نمی توانم کاری انجام دهم، شرمنده می شوم.

استقلال در سال 92 در آسیا قهرمان آسیا می شود؟

- من در کنفرانس پس از دیدار با العین هم گفتم برای اینکه یک تیم قهرمان آسیا، اروپا و جهان شود، امکانات تیم های بیرونی و مهیا شدن آن مهم است. شما محل تمرین ما را می بینید و فکر می کنید با این محل تمرین شما می توانید قهرمان آسیا شوید؟

کار سخت است ولی استقلال مهره های خوبی دارد.

- پس باید واقع بین باشیم ولی از نظر نیروی انسانی واقعا ما سرآمد هستیم و بازیکنان خیلی بزرگی داریم. با وجود این تیم های بیرونی هم باید پشتیبانی شوند که اگر خدا بخواهد هم امکانات اولیه را داشته باشیم و هم اینکه بازیکنان از لحاظ روحی روانی شرایط آرمانی داشته باشند. توانایی و پتانسیل قهرمانی در آسیا را داریم ولی نگاه مسئولان نیز باید نگاه قهرمانی باشد که متاسفانه نیست.

از بدترین خاطره خود در سال 91 شروع کردید و حالا از بهترین خاطرات صحبت کنید.

- وقتی چنین خاطره تلخی دارید دیگر خاطره خوبی نخواهید داشت چون هر مشکلی هم باشد حل می شود و می رود. این اولین بهاری است که بدون مادرم می گذرانم و واقعا مادرم برای من هم پدر بود و هم مادر. از کلاس پنجم ابتدایی که پدر بزرگوارم را از دست دادم، مادر خدابیامرزم بار همه مسئولیت را به دوش گرفت. مادرم هم مرد بود، هم مادر و هم رفیق.

شما 4 بار قهرمان لیگ برتر و 2 بار قهرمانی جام حذفی در کارنامه خود دارید. بهترین خاطره دوران مربیگری؟

- بهترین خاطره ورزشی من قهرمانی با استقلال در آسیاست که سال 1990 با شرایط سختی قهرمان آسیا شدیم.

در آستانه سال جدید هواداران استقلال دوست دارند از زبان شما بشنوند که آیا استقلال می تواند در چند جام قهرمان شود؟

- باید تکلیف و تلاشمان را انجام دهیم و بقیه دست خداست. در حال حاضر پس از پیروزی مقابل العین شرایط خوبی داریم و اگر مشکلات مالی هم برطرف شود یقینا تیم شاداب تر خواهد شد. برای گرفتن هر 3 جام تلاش خواهیم کرد اما باید مشکلات هم برطرف شود.

این سخت ترین سال مربیگری امیر قلعه نویی بود یا بدتر از این هم داشتید؟

- نه، این بدترین و سخت ترین سال مربیگری من بود و چنین تجربه ای تاکنون نداشته ام. واقعا شرایط سختی داریم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید