هر روز!
هر روز!

BMW می گوید تکنولوژی خودروی اتوماتیک باید کاملا قابل اطمینان باشد

BMW می گوید تکنولوژی خودروی اتوماتیک باید کاملا قابل اطمینان باشد

BMW می گوید تکنولوژی خودروی اتوماتیک باید کاملا قابل اطمینان باشد
: BMW می گوید تکنولوژی خودروی اتوماتیک باید کاملا قابل اطمینان باشد
مدیر عامل شرکت خودروسازی BMW می گوید قبل از تولید خودروی اتوماتیک باید کاملا از تکنولوژی آن مطمئن باشند.
به گزارش مدیر عامل BMW می گوید تصمیم ندارند در تولید خودروی اتوماتیک جدید عجله کنند.
توسعه و ساخت خودروی بدون راننده یا خودروی اتوماتیک، به هدف شرکت های بزرگ تبدیل شده است. البته هنوز تکنولوژی های مربوط به چنین خودروهایی به اندازه ی کافی تکامل نیافته و پیشرفت نکرده اند. هر چند، هستند خودروهایی که به سیستم رانندگی نیمه اتوماتیک پیشرفته مجهز هستند، مثل تسلا مدل S. تسلا مدل S می تواند به طور اتوماتیک با خودروی جلویی هماهنگ باشد و حتی لاین عوض کند.
تسلا این ویژگی را که «اتوپایلت» (Autopilot) نام دارد، چند ماه پیش از طریق یک به روزرسان نرم افزاری به خودروهایش فرستاد. گرچه ممکن است بعضی از افراد استفاده ی نامحتاطانه از این ویژگی داشته باشند، اما در هر صورت ایده ی این ویژگی به اندازه ی کافی خوب است که بسیاری از شرکت های خودروسازی هم به طور جدی به آن فکر می کنند.
شرکت BMW هم از این قاعده مستثنا نیست. به عنوان مثال سری 7 جدید خودروهای این شرکت می توانند خودشان را پارک کنند. گرچه هنوز جای این وجود دارد که BMW تکنولوژی های بیشتری در خودروهایش به کار گیرد تا بتواند ویژگی هایی هم سطح تسلا ارایه دهد. اما مسوولان شرکت آلمانی BMW معتقدند تا زمانی که از ایمنی خودروی اتوماتیک مطمئن نباشند، تلاش زیادی در این زمینه نخواهند کرد.
مدیر عامل BMW در مصاحبه ای با روزنامه ی Handelsblatt گفت که حتی همین الان هم تکنولوژی لازم برای ارایه ی تجربه ی رانندگی اتوماتیک را تا سرعت 120 کیلومتر بر ساعت در اختیار دارند. اما تصمیم ندارند در تولید خودروی اتوماتیک جدید عجله کنند، چون آنها احساس می کنند که این تکنولوژی جدید باید 100 درصد قابل اطمینان و اعتبار باشد. این موضوع یک پیش نیاز و عامل مهم است که هنگام ساختن خودروی اتوماتیک به آن اولویت خواهند داد.
منبع: Handelsblatt

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید