هر روز!
هر روز!

[CES 2016] درآمد چند صد میلیارد دلاری بازار تکنولوژی به کمک

[CES 2016] درآمد چند صد میلیارد دلاری بازار تکنولوژی به کمک

[CES 2016] درآمد چند صد میلیارد دلاری بازار تکنولوژی به کمک اینترنت اشیا
: [CES 2016] درآمد چند صد میلیارد دلاری بازار تکنولوژی به کمک اینترنت اشیا
انجمن CTA که در زمینه ی تحقیقات بازار تکنولوژی های مصرفی فعالیت دارد، در نمایشگاه CES امسال آمار جالبی را منتشر کرده. این بنیاد پیش بینی کرده که با ورود اینترنت اشیا، درآمد حاصل از خرده فروشی صنعت تکنولوژی ایالات متحده، به ۲۸۷ میلیارد دلار می رسد.
   
به گزارش بنیاد Customer Technology Association یا همان CTA یکی از بزرگ ترین شرکت های تحقیقاتی دنیاست که حدود ۲۲۰۰ شرکت فعال در دنیای تکنولوژی در آن عضو هستند. این بنیاد به شرکت ها کمک می کند تا در بازار رقابتی موجود به رشد خود ادامه دهند. CTA در رویداد CES 2016 یک گزارش جامع را منتشر کرد. این انجمن در گزارش خود اشاره کرده که در صورت ورود اینترنت اشیا، صنعت تکنولوژی مصرفی (در بخش خرده فروشی) به درآمد عجیب ۲۸۷ میلیارد دلار می رسد.
در گزارش انجمن CTA به سه پتانسیل اصلی اینترنت اشیا اشاره شده که می تواند به رشد درآمد شرکت های فعال در زمینه ی تکنولوژی های مصرفی کمک کند:
            
ویدیو و صدا
پیش بینی شده که در سال ۲۰۱۶، ۲۷ میلیون دستگاه تلویزیون هوشمند به فروش برسد. این میزان، ۱۳درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. ۱۵٫۸ میلیون دستگاه پخش کننده ی صوتی آنلاین هم در سال ۲۰۱۶ به فروش خواهد رسید. این رقم هم گویا نسبت به پارسال ۵ درصد رشد می کند. فروش هدفون های بی سیم هم نسبت به ۲۰۱۵، حدود ۳۰ درصد رشد خواهد کرد.
           
خانه های هوشمند
شرکت تحقیقاتی CTA در گزارش خود می گوید «فروش دستگاه های رسته ی خانه های هوشمند از جمله، ترموستات های هوشمند، حسگرهای شناسایی دود و کربن دیوکسید، چراغ ها و پریز های هوشمند، دوربین های مداربسته ی IP، قفل های هوشمند، سیستم‎های حرارتی هوشمند در سال ۲۰۱۶، به ۸٫۹ میلیون دستگاه خواهد رسید.»

این بدان معناست که این حوزه هم نسبت به سال ۲۰۱۵ با رشد ۲۱ درصدی روبه رو خواهد بود.
        
گجت های پوشیدنی
CTA پیش بینی کرده میزان فروش گجت های پوشیدنی سلامتی و ساعت های هوشمند، در سال ۲۰۱۶، به ۳۸٫۴ دستگاه برسد. در این بخش هم ما شاهد رشد ۱۲ درصدی خواهیم بود. فروش ساعت های هوشمند به تنهایی رشد ۲۸ درصدی را تجربه خواهد کرد.
  
بیشتر بخوانید:
[CES 2016] معرفی نوع جدیدی از Wi-Fi مناسب برای اینترنت اشیا
   
منبع: Customer Technology Association

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید