هر روز!
هر روز!

Inspiro، مفهوم قطار بدون راننده مفهوم قطار بدون راننده ی

Inspiro، مفهوم قطار بدون راننده مفهوم قطار بدون راننده ی

Inspiro، مفهوم قطار بدون راننده
مفهوم قطار بدون راننده ی Inspiro که می تواند سفرهای زیرزمینی با مترو را تغییر دهد، در نمایشگاهی در لندن رونمایی شد.
به گزارش : مدل مفهومی کامل Inspiro که یک قطار بدون راننده با 30 درصد بازده انرژی بیشتر از نمونه های کنونی مورد استفاده بوده و راحتی بیشتری برای مسافران خواهد داشت، قرار است در نمایشگاهی در لندن به نمایش درآید.
شرکت زیمنس، سازنده این طرح مفهومی تاکید کرده که نسل بعدی قطارهای مترو مانند این نمونه با هزینه هر واگن یک میلیون پوند، در صورت درخواست شهردار برای قطارهای جدید می تواند در انگلیس ساخته شود.
قطار Inspiro با بازدهی انرژی 30 درصد بیشتر، 20 درصد سبکتر از قطارهای مشابه متروهای مدرن است.
واگنها با لامپهای ال ای دی روشن شده و بطور کامل تهویه می شوند. همچنین واگنها با درهای میانی از هم جدا می شوند که 30 درصد ظرفیت بیشتر نسبت به نمونه های قدیمی مورد استفاده در مترو لندن ارائه می کنند.
به گفته شرکت زیمنس، مسافران همچنین می توانند از درگاههای بزرگتر در واگنها بهرمند شوند تا از هجوم جمعیت در زمان اوج ترافیک در امان باشند.
جالب تر آن که این قطارها به راننده متکی نبوده و در صورت سفارش یکی از این مدلها برای شهر لندن، چندان محبوب اتحادیه های کارگری نخواهد بود.
خبر امکان ساخت این قطار در انگلیس در پی تصمیم دولت این کشور برای کمک مالی به اداره حمل ونقل لندن بویژه برای مترو بر اساس ادعای آن در مورد ارائه سفارشات جدید برای ساخت واگن به شرکتهای داخلی منتشر شده است.
مسافران لندنی حسرت به دل یک وسیله جادارتر و شیکتر برای رسیدن به محل کار می توانند از روز هشتم اکتبر(16 مهر)شاهد این مدل مفهومی در در نمایشگاهی در بندر سلطنتی ویکتوریا باشند.
یک نمایشگاه همراه نیز به نمایش فناوری های ساخته شده برای کمک به مسافران در شناسایی بهتر مسیر و تازه ترین ساخته ها در سیستم های صدور بلیت و اطلاعات مسافر خواهد پرداخت که می تواند ناوبری در شهرها را در آینده تسهیل کند.
Inspiro، مفهوم قطار بدون راننده : Inspiro، مفهوم قطار بدون راننده
: Inspiro، مفهوم قطار بدون راننده


/ ایسنا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید