بررسی خودرو
بررسی خودرو

SLC، عضوی جدید در خانواده مرسدس بنز مرسدس بنز فیس

SLC، عضوی جدید در خانواده مرسدس بنز 
 مرسدس بنز فیس

SLC، عضوی جدید در خانواده مرسدس بنز
مرسدس بنز فیس لیفت برند جدید خود یعنی SLC را معرفی کرد، شاید با خود بگویید که SLC تا پیش از این اصلا وجود خارجی نداشته و چطور نسخه‌ای فیس لیفت از آن معرفی شده است؟ حق هم دارید، چون مرسدس بنز برند و نام SLC را جایگزین برند و نام SLK کرده است و فیس لیفت مرسدس بنزهای SLK هم از این به بعد با نام جدید SLC شناخته خواهند شد.
پیش از هرچیز مرسدس بنز دو نوع پیشرانه را برای به حرکت درآوردن این مرسدس بنز از نو متولد شده ارائه کرده که موجب تبدیل این رودستر به دو نسخه مختلف شده است، یکی مرسدس بنز SLC300 با پیشرانه‌ای 2 لیتری توربوشارژر 241 اسب بخاری با گشتاور 369 نیوتن متری و دیگری هم مرسدس بنز AMG SLC43 که به یک پیشرانه 3 لیتری توربوشارژر دوقلوی V6 مجهز شده و توان تولید قدرتی 362 اسب بخاری را در کنار گشتاور 520 نیوتن متری دارد.
در خصوص بخش ظاهری هم مسلماً از یک خودروی فیس لیفت شده باید انتظار یک طراحی جدید را داشت و مرسدس بنز SLC هم پیرو همین قانون، به یک جلوپنجره جدید با الگوهای داخلی کرومی، چراغ‌های پیشرفته‌تر با قاب داخلی تاریک‌تر، خروجی‌های اگزوز دوبل کرومی، اسپویلری کوچک در انتهای کابین و مجموعه سپری اصلاح شده با ورودی‌های بزرگ‌تر هوا مجهز شده که طراحی کلی آن را شبیه به مرسدس بنز‌های S کلاس کروکی کرده است. در فضای داخلی کابین هم غربیلک فرمانی اسپرت، خوشه ابزاری جدید، لهجه‌های فیبرکربنی و آلومینیومی هضم شده در قسمت‌های مختلف کابین، روکش‌های چرمی ناپا با تودوزی چرمی و همچنین یک سیستم سرگرمی 7 اینچی جدید موسوم به COMAND با رزولوشنی بالاتر به چشم می‌خورد.
از دیگر ویژگی‌های این اتومبیل هم می‌توان به مواردی همچون سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم ترمز خودکار در مواقع ضروری، سیستم داینامیک جدید با حالت‌های مختلفی همچون "راحتی، اسپرت، دوست دار محیط زیست، اسپرت + و حالت فردی" اشاره کرد که بر روی سیستم فرمان و تعلیق و موتور و انتقال قدرت تاثیر می‌گذارند. راستی سقف خودرو را هم می‌توان تا حداکثر سرعت 40 کیلومتر بر ساعت باز و بسته کرد.

Loading the MediaPack player...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید