بررسی خودرو
بررسی خودرو

X70، شاسی بلند نوپای لیفان لیفان، خودروساز نام آشنای

X70، شاسی بلند نوپای لیفان 
 لیفان، خودروساز نام آشنای

X70، شاسی بلند نوپای لیفان
لیفان، خودروساز نام آشنای چینی پس از عرضه دو مدل شاسی بلند لیفان X60 که در داخل کشور خودمان هم به فروش می‌رسد و لیفان X80، طرح اولیه یا همان مدل کانسپت شاسی بلند مابین این دو یعنی X70 را طی برگزاری نمایشگاه خودرویی شانگهای چین معرفی کرد.
به عنوان یک موتور پایه، این شرکت چینی به استفاده از یک موتور چهار سیلندر 1.8 لیتری روی آورده که حدود 150 اسب بخار قدرت را تولید می‌کند و در صورت نشان دادن چراغ سبز از سوی شرکت سازنده برای تولید این محصول، می‌توان انتظار یک سیستم تمام چرخ محرک و چندین موتور دیزلی را هم برای مدل‌های صادراتی شاسی بلند X70 داشت.
از لحاظ طراحی ظاهری خودرو هم باید اعتراف کرد که ظاهر آن با شباهت بسیار نزدیک به خودروهای تویوتا FJ کروزر و لندروور دیسکاوری و جیپ گرندچروکی به طور قابل قبولی طرحی شده است. چراغ‌های جلو و سپر جلو خوب طراحی شده‌اند، ولی جلوپنجره می‌توانست بهتر از این‌ها کار شود. عقب خودرو هم آدم را بیشتر به یاد خودروهای لندروور می‌اندازد که در مورد خودروهای چینی چیز جدیدی نیست، در این قسمت هم چراغ‌های بزرگ عقب LED و سینی بزرگ زیر بدنه کشیده شده تا بالای سپر و همچنین خروجی‌های زیبای اگزوز و ... دیده می‌شود که طرحی قابل قبولی را به نمایش گذاشته است.
با توجه به این که این خودرو تنها یک مدل کانسپت از X70 است، ولی با این حال در صورت تایید نهایی تولید قیمتی 100 هزار یوان (16 هزار و 126 دلاری) و 150 هزار یوان (24 هزار و 189 دلاری) و در مدل فول آپشن هم قیمتی برابر با 180 هزار یوان (29029 دلار) را برای این شاسی بلند تخمین زد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید