هر روز!
هر روز!

"صدا و سیما" و تخفیف ۴۰ درصدی به دانش بنیان ها

"صدا و سیما" و تخفیف ۴۰ درصدی به دانش بنیان ها

"صدا و سیما" و تخفیف ۴۰ درصدی به دانش بنیان ها
: "صدا و سیما" و تخفیف ۴۰ درصدی به دانش بنیان ها
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صدا و سیما تفاهم نامه ای را به امضا رساندند که طبق آن صدا و سیما “فعالیت جدی” در خصوص تبلیغ و آشنایی افراد جامعه با محصولات حوزه دانش بنیان خواهد داشت. آنطور که در گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ذکر شده: “امسال؛ سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل است؛ شعاری که مقام معظم رهبری در پیام نوروز ۹۵ آن را اعلام کردند. مسیر رسیدن به اقتصاد مقاومتی، از محل اجرای درست قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان می گذرد.” و از آنجایی که “دغدغه اغلب تولیدکنندگان محصولات دانش بنیان، عدم شناخت کافی از دستاوردهای سال های گذشته است. آنها علاوه بر فرهنگسازی و ترویج اقتصاد و مصرف محصولات اقتصاد دانش بنیان، به تبلیغات مرسوم نیز نیازمندند.” برای همین اقدام به عقد تفاهم نامه ای با سازمان صدا و سیما نموده اند.
به گزارش : اما ضوابط صدا و سیما در این تفاهم نامه به چه صورت خواهد بود؟ در سال جدید مجموعه ضوابط و مقررات جذب و پذیرش آگهی تبلیغات بازرگانی سال ۱۳۹۵ سازمان صدا و سیما، در راستای سیاست های اصل ۴۴ و سیاست های اقتصاد مقاومتی براساس برآورد ظرفیت های پیش بینی شده، با هدف حمایت حداکثری از کار و سرمایه ایرانی و با رویکردهای متعدد تهیه و تدوین شده که البته در آن توجه خاصی هم به “تولیدات دانش بنیان” شده است.
۸۰ درصد اضافه پخش تشویقی به منظور حمایت حداکثری از تولیدکنندگان داخلی و نیز ارائه دهندگان خدمات و کمک به توسعه اقتصادی کشور، سازمان صدا و سیما، علاوه بر سایر امتیازات در حوزه تبلیغات به شرکت های دانش بنیان، اضافه پخش تشویقی علاوه بر سایر امتیازات نیز اعطا می کند. بر همین اساس، محصولات دانش بنیان، ۸۰ درصد اضافه پخش تشویقی دریافت می کنند. همچنین برای حمایت از آن دسته از صاحبان کالا و خدمات که در راستای اصلاح الگوی مصرف، با هدف کاهش مصرف انرژی در جامعه اقدام می کنند و نیز ترغیب تولیدکنندگان داخلی، صاحبان کالا و خدمات دانش بنیان، ۳۰ درصد اضافه پخش تشویقی با تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دریافت می کنند. بر همین اساس، رقم تخفیف به تبلیغات محصولات شرکت های دانش بنیان داخلی رقم قابل ملاحظه ای حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد برای تبلیغات محصولات دانش بنیان تولید و ساخت داخل برآورد می شود که این موضوع فضای کسب و کار را برای فعالیت شرکت های ایرانی آسان تر می کند. شرکت ها و موسسات دانش بنیان کشور، برای تبلیغ محصولات دانش بنیان خود می توانند برای اطلاع از جزئیات ضوابط و مقررات پذیرش و پخش آگهی های رادیویی و تلویزیونی، از اینجا اقدام کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید