هر روز!
هر روز!

» آیا ما به قله تلفن های هوشمند رسیده ایم؟!

» آیا ما به قله تلفن های هوشمند رسیده ایم؟!

» آیا ما به قله تلفن های هوشمند رسیده ایم؟!
» آیا ما به قله تلفن های هوشمند رسیده ایم؟! : » آیا ما به قله تلفن های هوشمند رسیده ایم؟!
: » آیا ما به قله تلفن های هوشمند رسیده ایم؟!
تا پایان بهار سال ۲۰۱۶، دو چیز به عنوان آشکارا مشخص است. نخست اینکه سیستم عامل اندروید همچنان در زمینه بازی، جایگاه دوم را دارد و دوم اینکه تلفن های هوشمند در بدترین حالت و نگران کننده ترین دوران خود به سر می برند.
به گزارش : مطمئنا آیفون SE یک تلفن هوشمند خوشایند در چرخه تولید اپل به حساب می آید، گلکسی S7 یک تلفن هوشمند ضد آب است، G5 ال جی لوازم جانبی های زیادی دارد و اچ تی سی ۱۰ دارای خالص ترین سیستم عامل اندروید است. اما یک چیز میان تمامی آنها مشترک است. هیچکدام از آنها را نمی توان یک تلفن هوشمند فوق العاده و بی نظیر به حساب آورد. هیچکدام از نظر سرعت پردازش اطلاعات ما را شگفت زده نمی کنند و یا باعث تعجب ما در زمینه عمر مفید باطری نمی شوند.
هریک از گزینه های اشاره شده، تنها یک مدل پیشرفته تر نسبت به مدل پیشین خود هستند که نمودار پیشرفت آنها نیز به صورت تقریبا افقی است و هیچگونه پرش شگفت انگیزی از هیچکدام از آنها دیده نمی شود. همچنین در بسیاری از موارد، کاملا شبیه به هم هستند. تلفن های هوشمند اندرویدی از نظر پردازنده مشابه اند. اکثر آنها از فناوری شارژ سریع بهره می برند. بیشتر آنها دارای صفحه نمایش های QHD هستند که البته از کیفیت بالایی برخوردارند. تمامی آنها از بدنه هایی فلزی یا شیشه ای بهره می برند که با سایز بزرگ خود، جای مناسبی در جیب کاربران خود ندارند.
تنها تفاوت های آنها در موارد بسیار کوچک و ریز خلاصه می شود. به عنوان مثال یکی دارای قابلیت ضد آب است، دیگری دارای درگاه کارت حافظه است. یکی از رابط کاربری TouchWiz بهره می برد و دیگری از اندروید نسخه Vanilla پشتیبانی می کند. تلفن های هوشمند کمی را این روزها می توانید بیابید که واقعا کاربران را شگفت زده کنند و به داشتن آنها افتخار کنند. خواهشا بحث طرفداری از برندها را در این قسمت، ضمیمه افتخار کردن به دیوایس خود نکنید!!
طراحی تلفن ها به یک زمین صاف و مسطح رسیده است! دیگر خبری از تجربیات وحشیانه در این زمینه نیست. آنها از سرعت مناسبی در پردازش ویدئوهای Full HD برخوردار هستند که این موضوع در سال ۲۰۱۴، یک رویا به حساب می آمد. دوربین تلفن های هوشمند نیز پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و تصاویر زیبایی را در نورهای کم شکار می کنند. صفحه های نمایش نیز بهبود داشته اند. شما امروزه به سختی می توانید با دیوایسی روبه رو شوید که طراحی زشتی داشته باشد. تکنولوژی های لمسی نیز در آنها تقریبا شبیه به یکدیگر هستند. حدود ۴ سال پیش در مقایسه با امروز، صفحات لمسی تلفن های هوشمند یک فاجعه بود! حتی تایپ کردن پسوردها نیز کار سختی بود…
در حال حاضر نمی توان گفت که باید دنبال یک تلفن هوشمند خوب بگردیم. بلکه پیدا کردن یک گزینه نامناسب کار سختی است.
یکسان بودن طراحی ها و پیشرفت های تقریبا افقی در سرعت پردازشگر و عمر مفید باطری دیوایس ها، به این معناست که شما نیازی به تهیه دستگاه جدید ندارید. چرا که آنچنان تفاوتی با هم ندارند.
این روند باعث باخت شرکت ها می شود. همانطور که شرکت اپل در روند فروش دیوایس های خود دچار افت شد و شرکت سامسونگ نیز این اتفاق را تجربه کرد. انفجاری که در سال ۲۰۰۷ در دنیای تلفن های هوشمند اتفاق افتاد، در حال از بین رفتن و محو شدن است. این اتفاق در سال ۱۹۹۸ نیز روی داد. در آن زمان نیز تمامی کامپیوترها شبیه یکدیگر شده بودند و آمار فروش آنها نیز شدیدا کاهش یافته بود. آنجا بود که استیو جابز به شرکت اپل بازگشت و با معرفی آیمک، تحولی عظیم در این عرصه به وجود آورد. طراحی و رنگ های این محصول، توانست کاربران را به کامپیوترها امیدوار کند و باعث بازگشت و خوشحال شدن علاقمندان شود.
من نمی گویم که در حال حاضر، نیاز به تلفن های هوشمندی به رنگ نارنجی یا بفنش داریم. این امر واقعا افتضاح خواهد بود! اما بعد از گذشت یک سال و عدم وجود هیچگونه خلاقیت در طراحی و بهبود کارایی تلفن های هوشمند، مشخص است که دنیای تلفن های هوشمند نیاز به یک جهش عظیم دارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید