هر روز!
هر روز!

» تلگرام فارسی یا جعلی ؟ » تلگرام فارسی یا

» تلگرام فارسی یا جعلی ؟ 
 » تلگرام فارسی یا

» تلگرام فارسی یا جعلی ؟
» تلگرام فارسی یا جعلی ؟ : » تلگرام فارسی یا جعلی ؟
: » تلگرام فارسی یا جعلی ؟
تلگرام فارسی یا جعلی ؟ 
به گزارش : مراقب برنامه هایی که از نام برنامه، یا اپیلیکشن معروفی استفاده می کنند، باشید، شاید قصدشان کلاهبرداری باشد.
برنامه تلگرام، یک برنامه پیام رسان است که کاربران با استفاده از آن، به ارسال و دریافت پیام های صوتی، تصویری و نوشتاری می پردازند. بعلاوه این پیام رسان به کاربران خود امکان می دهد غیر از انواع فایل های یاد شده فرمت های دیگری از فایل را هم ارسال و دریافت کنند. این برنامه از ضریب امنیت بالایی برخوردار است و بصورت کد باز، در مارکت های آنلاین ارائه می گردد.
شرکت تلگرام کدهای خود را در سایت قرار داده است و برنامه نویسان می توانند از این کد ها برای توسعه برنامه های خود استفاده کنند. به تازگی در پیام رسان ها، بالاخص در گروه های تلگرامی، پیامی در حال گسترش است که معرف تلگرام به ظاهر فارسی است. متن پیام به این شرح است ” آیا میدونستی که برنامه تلگرام با زبان فارسی نیز وجود داره؟ کاملا رایگانه و دقیقا شبیه تلگرام اصلی است و با زبان فارسی؛ درضمن با اینترنت ایران سازگاری بهتری داره و برخی از مشکلات قطع و وصل شدن و یا دانلود نشدن فیلم ها و عکس ها نیز در برنامه تلگرام فارسی برطرف شده. از همه مهمتر اینکه برنامه تلگرام فارسی با تلگرام اصلی هیچ تداخلی نداره و می تونی هر دو رو کنار هم نصب کنی پس به راحتی می تونی روی یه گوشی دوتا خط متصل به تلگرام داشته باشی. این برنامه در شرکت تلگرام ثبت شده (شماره ثبت ۲۸۳۹۹) پس اصلا جایی برای نگرانی در مورد جاسوسی نیست، برای اطمینان بیشتر با شرکت تلگرام تماس بگیرید.”
اما آیا این همان برنامه تلگرام است؟
نکته ای که کاربران باید به آن توجه کنند  این است که یک برنامه ممکن است به زبان های مختلف ارائه گردد، اما بدین معنا نیست که برای هر زبان برنامه ای جداگانه منتشر شود، بلکه تمامی زبان ها در یک برنامه جمع آوری و در قسمت تنظیمات بخش انتخاب زبان گنجانده می شود. سودجویان با توجه به دانلوذ کاربران از مارکت های معروف ایرانی، برنامه های خود را بدون درج غیر رسمی و یا جعلی بودن آن در این مارکت ها قرار می دهند. و سپس به کلاهبرداری، جاسوسی و یا ارسال اسپم می پردازند. حال برای روشن تر شدن قضیه به سطوح دستس یبرنامه اصلی و مقایسه آن با برنامه جعلی می پردازیم.
سطوح دسترسی برنامه رسمی تلگرام:
حالا دسترسی ها در برنامه جعلی و در حال گسترش تلگرام:

به غیر از دسترسی های خواسته شده که بدور از منطق است، دروغ بزرگی که در حال انتشار است، اشاره به شماره ثبت برنامه در تلگرام است که  با مراجعه به لینک آن متوجه می شوید که یک سایت ایرانی است و انجمنی است که بازدید کننده زیادی هم ندارد. متخصصان توصیه می کنند که حتما و تنها از برنامه های رسمی و اصلی استفاده کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید