هر روز!
هر روز!

» حق ویرایش برای کاربران گوگل مپ » حق ویرایش

» حق ویرایش برای کاربران گوگل مپ 
 » حق ویرایش

» حق ویرایش برای کاربران گوگل مپ
» حق ویرایش برای کاربران گوگل مپ : » حق ویرایش برای کاربران گوگل مپ
: » حق ویرایش برای کاربران گوگل مپ
البته بسیاری از کاربران گوگل خیلی پیشتر ،تغییر در نقشه را تجربه کرده اند و کاربران علاقه مندتر به حوزه نقشه هم می توانند همچنان از مپ میکر برای اضافه کردن اطلاعات کامل تر به نقشه استفاده کنند ( چگونه نقشه گوگل محلمان را کامل کنیم؟) اما گوگل می خواهد حتی کاربرانی که اندک اشکالی را در جست و جوی روزمره روی نقشه می بینند را به اصلاح اشکال یا به روزرسانی نقشه خود ترغیب کند. گوگل عنوان کرده که هرروز میلیون ها به روز رسانی به روی نقشه های خود اعمال میکند ولی هنوز هم نمیتواند با قاطعیت بگوید که در مورد همه مکان های دنیا ، جزئیات و اطلاعات موثقی ثبت شده است.
به گزارش : این شرکت با گسترش اختیارات کاربران، به آنها اجازه می دهد هم اطلاعات اماکن نامشخص را وارد کنند و هم اطلاعات از قبل ثبت شده روی گوگل مپ گوگل سرچ را از طریق iOS و Android ویرایش کنند. شاید شما هم تا کنون به گزینه های ” پیشنهاد ویرایش” و یا ” اضافه کردن مکان جدید” برخورده باشید که از همین طریف می توانید در ویرایش اطلاعات گوگل مشارکت داشته باشید.
البته اطلاعات جدید وارد شده مستقیما به روی نقشه اعمال نمی شود بلکه برای تایید موثق بودن این اطلاعات، چند کاربر باید ویرایش جدید را تایید کنند. گوگل مپ، زمانیکه اطلاعات مکان مشخصی به طور کامل تایید نشده باشد، با آیکون “ویرایش نامشخص” آن را به دیگر کاربران اعلام می کند و نشان می دهد شخصی قصد وارد کردن اطلاعات جدید دارد. هر کاربر دیگری می تواند با ورود به این آیکون ، اطلاعات را تایید کند و هر زمانی که تعداد مشخصی کاربر تصدیق کنند که این اطلاعات صحیح است، گزینه جدید به طور رسمی وارد نقشه خواهد شد.البته در حال حاضر این قابلیت فقط از طریق پلت فرم های Android در گوگل مپ و IOS و Android در گوگل سرچ قابل اجراست.
گوگل همچنین در حال جمع آوری آمار املاک تجاری و شرکت هایی است تا اطلاعات دقیق تری مانند آدرس و ساعات کاری انها ارائه کند.
گوگل مپ امروز به عنوان ابزاری برای پیدا کردن ” مکان های گردشگری” مانند رستوران ها ، کاربرد فراوانی دارد به طوریکه رقیب سرسخت برنامه YELP به شمار می آید.گوگل مدت زمانیست که در حال آماده سازی ویژگی جدید ” رستوران یابی” است که به افراد کمک می کند تا بهترین مکان را برای صرف غذا از لحاظ قیمت،زمان کار، منوی ارائه شده و … بیایند.
حالا گوگل به کاربران این اجازه را می دهد تا تجارب خود را از رستوران ها و بارهای مختلف به اشتراک بگذارند مثلا اینکه آیا در این رستوران به خصوص غذای مخصوص گیاه خواران سرو می شود یا خیر.البته این قابلیت فقط از طریق گوگل مپ Android و گوگل سرچ گوشی های هوشمند قابل دسترسی است.
این اولین باری نیست که شرکت گوگل با جمع آوری اطلاعات مردمی، تلاش به به بسط و ارتقا کلکسیون عظیم خود می کند.سال گذشته، گوگل به افرادی که اصطلاحا به آنها ” راهنماهای محلی” گفته میشد، پیشنهاد های ویژه ای ارائه می داد که از طریق آن می توانستند در مورد کسب و کار های مختلف نظر دهند و یا اطلاعات ثبت شده آنها را تغییر یا تصحیح کنند. از آن زمان دامنه اطلاعات گیری از عموم مردم را افزایش داده و حالا کاربران عادی نیز می توانند در آمارگیری گوگل مشارکت داشته باشند.
پیشنهاد می کنیم اگر تا کنون این ویژگی جدید گوگل مپ را بررسی نکرده اید،حتما آن را یک بار امتحان کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید