هر روز!
هر روز!

» همه جا اینترنت ۳G داشته باشید+آموزش تصویری »

» همه جا اینترنت ۳G داشته باشید+آموزش تصویری 
 »

» همه جا اینترنت ۳G داشته باشید+آموزش تصویری
» همه جا اینترنت ۳G داشته باشید+آموزش تصویری : » همه جا اینترنت ۳G داشته باشید+آموزش تصویری
: » همه جا اینترنت ۳G داشته باشید+آموزش تصویری
به گزارش ، تقریبا بیش از ۶۰۰ شهر از شهرهای ایران توسط اپراتور های تلفن همراه  حداقل  تحت پوشش اینترنت نسل سوم  قرار گرفته است و البته حدود ۶۰ شهر نیز تا کنون تحت پوشش  نسل چهارم اینترنت ۴G   قرار گرفته است. اما با این وجود بسیاری از مشترکین به جای نماد ۳G ,Hیا H+ برای نسل سوم و یا ۴G  و LTE برای نسل چهارم صرفا نماد E  را که اینترنت کم سرعت نسل دوم است را نمایش میدهد. ولی ما ترفندی را به شما آموزش میدهیم که به راحتی میتوانید اینترنت گوشی خود را به حالت ۳جی یا پرسرعت ببرید.پس تا پایان همراه ما باشید.
به گزارش : آموزش برای گوشی های آندروید: در گوشی های اندروید اگر به مسیر زیر بروید: تنظیمات > بیشتر> شبکه های تلفن همراه>نوع شبکه  (معادل انگلیسی مسیر در تصاویر)

باتوجه به تصویر آخر: گوشی هایی که از نسل چهارم اینترنت ۴G پشتیبانی نمیکنند گزینه اول یا کادر زرد را ندارند.و فقط سه گزینه بعد را دارند. در حالت عادی گزینه پیشفرض در گوشی های با اینترنت نسل سوم کادر سبز رنگ است.که معادل فارسی اش “ترجیحی بین GSM/WCDMA ” معنی شده است. لازم به ذکر است منظور از GSM همان نسل دوم ارتباطات  یا ۲G مبتنی بر صوت است و WCDMA   همان نسل سوم ارتباطات یا  ۳G است.
برای اینکه سرعت اینترنت خود را در مناطقی که پوشش آنتن دهی نسل سوم اینترنت ضعیف است افزایش دهید ، باید بدانید در این مناطق گوشی به طور پیشفرض نسل دوم را انتخاب میکند اما شما میتوانید به صورت دستی گزینه “فقط WCDMA” یا کادر قرمز رنگ را انتخاب کنید. خواهید دید که اگر در محدوده پوشش اینترنت نسل سوم باشید نماد H , H+ ,3G در بالای صفحه گوشی شما نمایش داده میشود.
اما نکته بسیار مهم این است : حتما پس از اتمام کارتان با اینترنت تنظیمات را به حالت پیشفرض برگردانید چون اگر این کار را نکنید اگر از محدوده پوشش آنتن ۳G  خارج شوید(مثلا در جاده ها) به طور کلی آنتن میرود و به هیچ وجه نمیتوان با شما تماس گرفت.
آموزش برای گوشی های آیفون (IOS) : این کار در گوشی های آیفون به صورت تجربی امتحان شده است . به این صورت که وقتی نوع شبکه را به حالت LTE ببرید ، اینترنت حداقل در حالت ۳G خواهد ماند. برای این کار به همانند تصویر عمل کنید:

به تنظیمات و گزینه Cellular می روید
Cellular data  را روشن میکنیم و به Cellular data option میرویم.


 

گزینه LTE را برمیگزینیم . نکته با این کار البته کمی بیشتر باطری مصرف میکنید.
اگر در مورد تنظیمات اینترنت پرسرعت سوال داریدبه گزارش صفر تا صد تنظیمات اینترنت پر سرعت همراه مراجعه کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید