هر روز!
هر روز!

» کشف بیش از ۹۸ هزار پاکت شیر و ۲ هزار

» کشف بیش از ۹۸ هزار پاکت شیر و ۲ هزار

» کشف بیش از ۹۸ هزار پاکت شیر و ۲ هزار ۵۰۰ کیلوگرم برنج فاسد از سطح مدارس رودان

به گزارش : به گزارش به نقل از خبرگزاری فارس از رودان، با بازرسی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان مقدار ۹۸ هزار شیر فاسد و ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم برنج تاریخ مصرف گذشته از سطح مدارس شهرستان رودان کشف که روز گذشته معدوم شد.
*برخورد شدید با متخلفان صورت می‌گیرد
رضا صفایی دادستان رودان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودان اظهار داشت: پس از وصول گزارش از سوی بازرسان شیکه بهداشت مبنی بر وجود تعداد زیاد شیر فاسد و برنج تاریخ مصرف‌گذشته در مدارس شهرستان با توجه به اینکه این مواد قابلیت مصرف انسانی نداشت طبق ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی و آشامیدنی و آیین‌نامه مربوط به آن از سوی دادستانی، حکم جمع‌آوری این مواد فاسد صادر شد.
وی در ادامه افزود: تعداد شیرهای فاسد که از سطح مدارس شهرستان رودان جمع‌آوری شد بیش از ۹۸ هزار پاکت و همچنین مقدار برنج‌ها هم بیش از دو تن و پانصد کیلوگرم است.
دادستان شهرستان رودان در پایان با هشدار به تمام فروشندگان مواد غذایی و آشامیدنی شهرستان تصریح کرد: تمامی کسانی که در امر توزیع مواد غذایی و آشامیدنی فعالیت دارند هشدار داده می‌شود چنانچه تخلفی از سوی بازرسان شبکه بهداشت گزارش شود، دادستانی رودان با قاطعیت با آنان برخورد خواهد کرد.
*متاسفانه ۱۸۴۴ بسته شیر فاسد بین دانش آموزان رودانی توزیع شده است
مسؤول واحد بهداشت محیط شهرستان رودان هم در این خصوص به فارس گفت: طبق نمونه‌برداری از شیر مدارس شهرستان، مقدار ۳۶۰۰ بسته ۲۷ عددی شیر ۲۰۰ سی‌سی در انبار یکی از مدارس توقیف و جهت نمونه‌برداری به آزمایشگاه ذیصلاح ارسال شد که طبق نظریه آزمایشگاه، این شیرها قابل مصرف نبوده است.
یوسف دورکیش در این ارتباط افزود: متاسفانه در بازدید بعدی کارشناسان بهداشت محیط از انبار مذکور مشاهده شد که شیرهای توقیفی در بین مدارس شهرستان توزیع شده است که موضوع به مراجع قضایی گزارش شد و توسط مقام قضایی، اداره آموزش و پرورش مکلف به عودت شیرها به انبار شد که تنها یک هزار و ۷۵۶ بسته از سه هزار ۶۰۰ بسته عودت و توسط شبکه بهداشت با حضور نماینده آموزش و پرورش و نیروی انتظامی معدوم گردید و متاسفانه مابقی شیرها بین دانش آموزان توزیع و مصرف شده است.
وی با اشاره به مقدار برنج‌های تاریخ مصرف‌گذشته اظهار کرد: در بازدید کارشناسان واحد بهداشت محیط از دبیرستان شبانه‌روزی عترت، مقدار ۶۰۰ کیلوگرم برنج دانه‌بلند هندی با مارک ۱۱۲۱ با تاریخ تولید ۲۰۱۳/۶ و تاریخ انقضا ۲۰۱۶/۰۳ کشف شد که به دستور مراجع قضایی و پس از طی مراحل قانونی بیش از ۲۵۵۰ کیلوگرم برنج توزیعی با این مارک از مدارس شبانه‌روزی جمع‌آوری و جهت اقدامات بعدی به انبار مرکز بهداشت شهرستان رودان منتقل شد.
مسؤول واحد بهداشت محیط شهرستان رودان در پایان عنوان داشت: پس از اعلام این گزارش به دادسرای عمومی و انقلاب رودان با دستور دادستان شهرستان تمامی این شیرها و برنج‌ها از سطح مدارس جمع‌آوری و معدوم شد. 
» کشف بیش از ۹۸ هزار پاکت شیر و ۲ هزار ۵۰۰ کیلوگرم برنج فاسد از سطح مدارس رودان : » کشف بیش از ۹۸ هزار پاکت شیر و ۲ هزار ۵۰۰ کیلوگرم برنج فاسد از سطح مدارس رودان
: » کشف بیش از ۹۸ هزار پاکت شیر و ۲ هزار ۵۰۰ کیلوگرم برنج فاسد از سطح مدارس رودان
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید