هر روز!
هر روز!

» گلاب جامون دسری زیبا - انواع دسر » گلاب

» گلاب جامون دسری زیبا - انواع دسر » گلاب

» گلاب جامون دسری زیبا - انواع دسر
» گلاب جامون دسری زیبا : » گلاب جامون دسری زیبا
: » گلاب جامون دسری زیبا
 
مواد لازم : پودر شیر خشک: ۱ پیمانه
به گزارش : آرد نول: ۳ قاشق سوپ خوری
بیکینگ پودر: نصف قاشق چای خوری
پودرهل: ۳ قاشق چای خوری
مغز بادام (خردشده): ۱ قاشق سوپ خوری
مغز پسته (خردشده): ۱ قاشق سوپ خوری
کشمش (شسته و آبکش شده): ۱ قاشق سوپ خوری
کره (ذوب شده): ۲ قاشق سوپ خوری
شیر (گرم): پپمانه
شکر: ۱ پیمانه
روغن مایع (مخصوص سرخ کردن): به مقدار لازم
گلاب: ۱ قاشق چای خوری
روش تهیه: ۱. پودر شیرخشک، آرد، بیکینگ پودر و نیمی از هل را در ظرفی مخلوط والک کنید سپس بادام، پسته و کشمش را به آن اضافه و مخلوط کنید. کره و شیر را به مواد اضافه کنید و تا زمانی که مواد به خوبی مخلوط شوند آن را هم بزنید سپس روی ظرف را با سلفون بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه در دمای محیط استراحت دهید.
۲. در قابلمه ای، شکر، گلاب، بقیه هل و یک پیمانه آب بریزید و روی حرارت زیاد قرار دهید تا جوش بیاید سپس آن را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا شربت غلیظ شود.
۳. پس از استراحت خمیر، آن را از یخچال بیرون آورید و خمیر به دست آمده راورز دهید. از خمیر گلوله های کوچکی بردارید و در دست به شکل دایره فرم دهید. توپیها را در قابلمه ای کوچک و گود حاوی روغن داغ فراوان سرخ کنید (روغن جوش) سپس به وسیله کفگیر سوراخ دار آنها را از قابلمه خارج کنید و روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی انها گرفته شود.
۴. توپی ها را در قابلمه حاوی شربت بریزید و به مدت ۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا شهد به خورد آنها برود سپس آنها را به مدت ۳۰ دقیقه روی توری سیمی قرار دهید تا شهد اضافی آنها خارج شود. گلاب جامون، آماده سرو است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید