هر روز!
هر روز!

‫آمادگی کمپانی Valve برای عرضه نمونه اولیه ای از دستگاه Steam

‫آمادگی کمپانی Valve برای عرضه نمونه اولیه ای از دستگاه Steam

‫آمادگی کمپانی Valve برای عرضه نمونه اولیه ای از دستگاه Steam Machine‬
: ‫آمادگی کمپانی Valve برای عرضه نمونه اولیه ای از دستگاه Steam Machine‬
: در حالی که Xbox One و PlayStation 4 سهم تولید بازار از کنسول های بازی نسل جدید را ربوده اند، Valve به کار خود جهت ورود به بازار کنسول ها ادامه داده است. هفته گذشته این کمپانی نمونه های اولیه دستگاه Steam Machine را برای 300 آزمایش کننده ی نسخه بتا (یا بتا تسترها) ارسال کرد و اولین انتشار از سیستم عامل منبع باز خود، یعنی SteamOS را که بر روی این دستگاه اجرا می شود، جهت دانلود قرار داد.
به گزارش : SteamOS که مبتنی بر لینوکس می باشد، با هدف ایجاد بازی های کامپیوتری به عنوان عملیاتی ثابت در اتاق های نشیمن، توسعه یافته است. در حالی که کاربران اِستیم، خاص هستند، این پلتفرم منبع باز بوده و به کاربران امکان ارتقا و اصلاح رایگان را می دهد و کمپانی والو امیدوار است که واکنش ها به نسخه بتا منجر به تولید نسخه نهایی بهتری شود.

کمپانی والو گفته است کسانی که تجربه کار با لینکوس را ندارند بهتر است تا زمان انتشار اصلاحات بیشتر از نرم افزار 960 مگابایتی SteamOS نسخه بتا منتظر بمانند. اظهارات این کمپانی بدین گونه بوده است: "از آنجایی که این انتشار اولیه ما می باشد، چیزهای زیادی تغییر می کنند. در شرایط فعلی، SteamOS قطعا محصولی نهایی و آماده برای استفاده ی کاربران غیرفنی نیست."
به علاوه این کمپانی تجهیزات سخت افزاری خاصی را برای اجرای SteamOS تعیین کرده است: پردازنده توانمند 64 بیتی اینتل یا AMD، حداقل 4 گیگابایت رم، حداقل 500 گیگابایت هارددیسک، کارت گرافیک انویدیا (اگرچه پشتیبانی از کارت های گرافیک اینتل و AMD نیز در آینده به آن افزوده می شود)، پشتیبانی بوت UEFI و پورت USB جهت نصب.
هر فردی با تهیه این پیش نیازها، می تواند SteamOS را به طور رایگان دانلود کند، اگرچه دستگاه استیم فقط برای اجرای این پلتفرم ساخته شده است. این کنسول که قرار است در سال 2014 عرضه شود، هفته گذشته در 300 نسخه بتای آزمایشی در سراسر ایالت متحده منتشر شد و چندین مستند از آن نیز بر روی یوتیوب قرار گرفت.

این دستگاه در یک بسته بندی چوبی به همراه کنترلر بیسیم استیم با پورت USB در بالا و کابلی برای شارژ، دفترچه راهنمای کاربر، کابل HDMI، کابل برق، آنتن وای-فای و کلید بازیابی USB قرار دارد.
اگرچه کمپانی والو، خود به فروش Steam Machine ها اقدام می کند، همچنین قوانینی را برای تولیدکنندگان و نمایندگان شخصی جهت ایجاد دستگاه های شخصی چه برای استفاده خود و چه برای فروش، تهیه دیده است. همانند کامیپوترهای دسکتاپ، چنین چیزی بدان معنی است که دستگاه های استیم در تمامی ابعاد و اشکال ارائه خواهند شد. والو می گوید از سال 2014 دستگاه های متنوعی از SteamOS که توسط تولیدکنندگان مختلف ساخته شده اند برای انتخاب موجود می باشند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید