هر روز!
هر روز!

‫بررسی بازی Far Cry: Primal؛ قانون جنگل‬ : ‫بررسی بازی

‫بررسی بازی Far Cry: Primal؛ قانون جنگل‬ : ‫بررسی بازی

‫بررسی بازی Far Cry: Primal؛ قانون جنگل‬
: ‫بررسی بازی Far Cry: Primal؛ قانون جنگل‬
: هنگامی که کمپانی یوبیسافت، حقوق مربوط به فرنچایز فارکرای را از استودیوی کرایتک خریداری کرد، شاید کمتر کسی فکرش را می کرد که ناشر فرانسوی، قادر به ایجاد چنین تحول عظیمی در این سری بازی باشد؛ تحولی که نه تنها فرمولی استاندارد و تضمین شده برای فارکرای پدید آورد بلکه خط مشی عناوین آتی آن را نیز برای همیشه تغییر داد.
به گزارش : در دهه اخیر، عناوین یوبیسافت روندی مشابه یکدیگر را در پیش گرفته اند و البته نوعی تکامل و بلوغ نیز در آن ها به چشم می خورد. اگرچه سری بازی هایی همچون اساسینز کرید، فارکرای و حتی واچ داگز، تفاوت هایی فاحش با یکدیگر دارند، اما همه آن ها سرمشقی یکسان را دنبال می کنند؛ همه آن ها جهان باز هستند، همه آن ها دائما بازه زمانی یا لوکیشنی متفاوت نسبت به نسخه های قبلی را به نمایش می گذارند و همه آن ها، از فرمولی یکسان در گیم پلی بهره می برند.
استفاده از این فرمول مشخص، گاه پیامدهایی قابل توجه و گاه پیامدهایی زیان بار به همراه داشته است. به عنوان مثال، عرضه سالانه و مداوم اساسینز کرید سبب شد تا این فرنچایز دوست داشتنی به رخوت افتاده و دیگر مثل سابق فروشی درخشان نداشته باشد. در نهایت نیز، یوبیسافت تصمیم گرفت تا برای یک سال هم که شده، اساسینز کرید را به مرخصی بفرستد و استراتژی هایش در قبال آن را از نو بچیند.

از چند جهت، پرایمال روحی تازه به فرنچایز فارکرای بخشیده و تجربه آن برای تنوع هم که شده می تواند جالب باشد. با این حال، روش هایی که سازندگان برای تنوع بخشی به گیم پلی پرایمال به آن ها متوصل شده اند، به هیچ وجه منطقی به نظر نمی رسد و بیشتر با یک بازی خیالی طرف هستیم تا عنوانی که ذاتا براساس دوره ای حیاتی و البته مبهم از تاریخ ساخته شده باشد.در اینکه گیم پلی پرایمال تجربه ای مفرح و درگیرکننده برای گیمر به ارمغان می آورد، شکی نیست. اما هرچه بیشتر در بازی پیش می روید، بیشتر به این فکر خواهید کرد که بعد از پرایمال، آینده فرنچایز فارکرای چگونه خواهد بود. فارکرای پرایمال زنگ خطری بزرگ برای یوبیسافت و نیز گیمرهاست که ما را نسبت به برنامه های آتی ناشر فرانسوی در قبال این فرنچایز بی بدیل نگران می کند؛ برنامه هایی که احتمال دارد یکبار دیگر خاطره تلخ اساسینز کرید را برایمان تکرار کنند.
از چند جهت، پرایمال روحی تازه به فرنچایز فارکرای بخشیده و تجربه آن برای تنوع هم که شده می تواند جالب باشد. با این حال، روش هایی که سازندگان برای تنوع بخشی به گیم پلی پرایمال به آن ها متوصل شده اند، به هیچ وجه منطقی به نظر نمی رسد و بیشتر با یک بازی خیالی طرف هستیم تا عنوانی که ذاتا براساس دوره ای حیاتی و البته مبهم از تاریخ ساخته شده باشد.
در اینکه گیم پلی پرایمال تجربه ای مفرح و درگیرکننده برای گیمر به ارمغان می آورد، شکی نیست. اما هرچه بیشتر در بازی پیش می روید، بیشتر به این فکر خواهید کرد که بعد از پرایمال، آینده فرنچایز فارکرای چگونه خواهد بود. فارکرای پرایمال زنگ خطری بزرگ برای یوبیسافت و نیز گیمرهاست که ما را نسبت به برنامه های آتی ناشر فرانسوی در قبال این فرنچایز بی بدیل نگران می کند؛ برنامه هایی که احتمال دارد یکبار دیگر خاطره تلخ اساسینز کرید را برایمان تکرار کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید