هر روز!
هر روز!

‫بلیزارد 25 ساله شد‬ : ‫بلیزارد 25 ساله شد‬

‫بلیزارد 25 ساله شد‬ : ‫بلیزارد 25 ساله شد‬

‫بلیزارد 25 ساله شد‬
: ‫بلیزارد 25 ساله شد‬
: استودیوی بازی‌سازی «بلیزارد» (Blizzard)، دیروز تولد 25 سالگی خود را جشن گرفت. 25 سال فعالیت در صنعت بازی‌های ویدیویی، موضوعی نیست که شرکت‌های زیادی از پس آن بر آمده باشند. استودیوی بازی‌سازی بلیزارد نه‌تنها 25 سال در این صنعت دوام آورده است، بلکه توانسته تا در تمام این سال‌ها، بدون هیچ افتی پیشرفت کند.
به گزارش : شرکت بازی‌سازی بلیزارد که در سال 2008 توسط غول بزرگ بازی‌سازی دنیا یعنی اکتیویژن خریداری شد، امروزه بیش از 4 هزار کارمند دارد. این شرکت در سال مالی قبل خود، 1.6 میلیارد دلار فروش خالص و نزدیک به 600 میلیون دلار سوددهی داشت. مجموعه‌های بزرگ بلیزارد هم مثل «وارکرفت»، «استارکرفت» و «دیابلو»، بین تمام بازی‌کننده‌های دنیا شناخته شده هستند.
استودیوی بازی‌سازی بلیزارد به کیفیت بالای بازی‌های‌اش مشهور است. بلیزارد برای هیچ کدام از بازی‌های‌اش کم نمی‌گذارد؛ فرقی نمی‌کند این بازی یک اکشن اول‌شخص بزرگ باشد، یا یک کارت-بازی. تمام بازی‌های بلیزارد در عین اینکه عناصر کلاسیک بازی‌های ویدیویی را در خود جای داده‌اند، کیفیت‌های ساخت سرسام‌آوری دارند. شاید باورتان نشود، اما استودیوی بازی‌سازی بلیزارد هنوز هم دیابلو را به همان سبک قدیم می‌سازد؛ منظورمان دیابلو 3 است که هنوز هم دوربین ایزومتریک و عناصر کلاسیک‌اش را حفظ کرده است. با این حال، همین دیابلو 3 در بین پنج بازی اول تاریخ از میزان فروش جای گرفته است.
بلیزارد در بیشتر سبک‌ها و مجمع‌های بازی هم دستی دارد. این شرکت بهترین نقش‌آفرینی‌های تک‌نفره و چندنفره‌ی دنیا را می‌سازد. بازی‌های استراتژی‌اش به قدری بزرگ هستند که مسابقات‌اش به ورزش ملی کره‌ی جنوبی تبدیل شده‌اند. بلیزارد حتی می‌خواهد با بازی جدیدی به سبک اکشن اول شخص هم وارد شود.
با تمام این اوصاف، بلیزارد تمام بزرگی‌اش را مدیون طرفداران‌اش است؛ طرفدارانی که نه تنها ماه‌ها، بلکه سال‌های زیادی از عمرشان را در دنیاهای مجازی بلیزارد گذرانده‌اند. به مناسبت 25 سالگی بلیزارد، مسوولان این شرکت ویدیویی را برای تشکر از طرفداران خود منتشر کرده‌اند. می‌توانید این ویدیو را در پایین ببینید.
این ویدیو، مسابقات بزرگ بازی Heroes of the Storm یا لحظه‌ی بزرگ عرضه‌ی بازی «دنیای وارکرفت» (World of Warcraft)‌ را به تصویر می‌کشد. می‌توانید شور و هیجان را در این ویدیو ببینید.
دانلود ویدئو
در ادامه، هم‌چنین برخی از اتفاقات و بازی‌های مهم استودیوی بازی‌سازی بلیزارد را به صورت تصویری برای‌تان جمع‌آوری کرده‌ایم.

استودیوی بازی‌سازی بلیزارد در ابتدا کارش را به اسم Silicon and Synapse شروع کرد. یکی از اولین بازی‌های این استودیو، Lost Vikings بود.

مایک مورهایم، از موسسان استودیوی Chaos که بعدا به بلیزارد تغییر نام داد.

موسسان بلیزارد در رویداد Video Game Awards 2011. به ترتیب از چپ به راست: فرانک پیرس، مارک مورهایم و آلن آدهام

یک مجمسه‌ی وارکرفت در مقابل استودیوی مرکزی بلیزاد در کالیفرنیا

پلاکی که زیر مجسمه است، تمرکز این شرکت را در ساخت بازی برای طرفداران‌اش نشان می‌دهد. روی این پلاک نوشته است: برای خلق بزرگ‌ترین تجربه‌های سرگرمی تاریخ.

تریلر بازی‌های بلیزارد در بیرون بازار سهام NASDAQ نمایش داده می‌شود.

اولین شماره وارکرفت به اسم Warcraft: Orcs and Humans در سال 1994 عرضه شد.

Warcraft: Orcs and Humans

بازی Warcraft III: Reign of Chaos در سال 2002 عرضه شد.

Warcraft 3: Reign of Chaos

Warcraft III: Frozen Throne

Warcraft III: Frozen Throne

Warcraft III: Frozen Throne

پک World of Warcraft و بسته‌های الحاقی‌اش

World of Warcraft

World of Warcraft

بازی Starcraft در سال 1998 عرضه شد.

StarCraft

قسمت اول StarCraft 2 در سال 2010 عرضه شد.
StarCraft 2

StarCraft 2

شماره اول Diablo در سال 1996 عرضه شد.

Diablo 1

Diablo 2 در سال 2000 عرضه شد.

Diablo 2

Diablo 2

Diablo 3 در سال 2012 عرضه شد.

Diablo 3

Diablo 3

Diablo 3 یک سال پس از عرضه برای پلی‌استیشن3 و ایکس‌باکس360 هم عرضه شد.

استودیوی بازی‌سازی بلیزارد در حال حاضر مشغول ساخت اولین بازی خود در سبک اکشن اول‌شخص به اسم Overwatch است.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید