هر روز!
هر روز!

‫دوی ماراتن در ایستگاه فضایی برگزار شد‬ : ‫دوی ماراتن

‫دوی ماراتن در ایستگاه فضایی برگزار شد‬ : ‫دوی ماراتن

‫دوی ماراتن در ایستگاه فضایی برگزار شد‬
: ‫دوی ماراتن در ایستگاه فضایی برگزار شد‬
: فضانورد بریتانیایی تیم پیک در حالی که در یک ایستگاه فضایی بین المللی بود یک دوی ماراتن را روی تردمیل به پایان رساند. او دیروز 5 اردیبهشت همزمان با برگزاری ماراتن لندن روی کره زمین، یک ماراتن در فضا را آغاز کرد. پیک 42.2 کیلومتر دوید، مسافتی معادل ماراتن لندن. ظاهرا فضا تا حدی برای او شبیه سازی شده بود. یک آیپد به او در هنگام دویدن جاده های لندن را نشان می داد، ایجاد صدای تشویق جمعیت و جو مسابقه از دیگر اقداماتی بودند که برای شبیه سازی ماراتن انجام شده بود.
به گزارش : البته تیم پیک هیچ رکوردی از رکوردهای ماراتن روی زمین را جابه جا نکرد. او مسابقه را در سه ساعت و 35 دقیقه به پایان برد که با عدد 2 ساعت و 3 دقیقه ای که رکورد این ماراتن محسوب می شود حسابی فاصله دارد. این رکورد با رکورد 3 ساعت و 18 دقیقه ای، بهترین رکوردی که خود پیک روی کره زمین ثبت کرده هم فاصله داشت.
اما واضح است که این مسائل چندان اهمیتی ندارند. در واقع ثبت این واقعه یعنی برگزاری یک ماراتن در فضا و تاب آوردن چنین آزمون فیزیکی طاقت فرسایی در یک ایستگاه فضایی است که این حرکت تیم پیک را برجسته می کند.
پیک اولین فردی نیست که در ایستگاه فضایی در یک دوی ماراتن شرکت کرده. پیش از او سانیتا ویلیامز فضانورد آمریکایی در سال 2007 دست به چنین کاری زده بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید