هر روز!
هر روز!

‫راهنمای ارتقا یا تعویض هارددیسک در کنسول بازی پلی استیشن PS4‬

‫راهنمای ارتقا یا تعویض هارددیسک در کنسول بازی پلی استیشن PS4‬

‫راهنمای ارتقا یا تعویض هارددیسک در کنسول بازی پلی استیشن PS4‬
: ‫راهنمای ارتقا یا تعویض هارددیسک در کنسول بازی پلی استیشن PS4‬
: یکی از مزایای کنسول PS3 سادگی تعویض و ارتقای هارددیسک آن بود و PS4 نیز این روند را تغییر نداده است. توسط لغزاندن قالب PS4 و برداشتن یک پیچ، می توانید به سادگی به شکاف هارددیسک و یا SSD آن دسترسی داشته باشید. توانایی ارتقا به هاردیسک بزرگ تر در PS4 می تواند ویژگی بسیار مفیدی باشد به خصوص اگر شما تعداد بازی زیادی را خریداری کرده باشید و یا اگر تصمیم به نصب کامل بازی ها برای کاهش زمان بارگزاری داشته باشید. اگر پول برای شما مشکل بزرگی به حساب نمی آید و می خواهید که بازی های مورد علاقه تان به سرعت لود شوند، همچنین می توانید هاردیسک استاندارد PS4 خود را با یک SSD جایگزین نمایید. برای فهمیدن چگونگی این عمل به ادامه خواندن این راهنما توجه نمایید.

به گزارش : جایگزینی یا ارتقای هارددیسک PS4
تعویض و یا ارتقای هاردیسک PS4 بسیار ساده می باشد. این درایو یک هارددیسک نرمال 2.5 اینچی است و می توانید آن را با سایر درایوهای 2.5 اینچی (HDD یا SSD) تا زمانی که بلندتر از 9.5 میلی متر نباشند و دارای ظرفیت حداقل 160 گیگابایت باشند، تعویض نمایید. بسیاری از HDDهای 2.5 اینچی پیشرفته و تقریبا تمامی SSDها دارای ارتفاع 9.5 میلی متری و کمتر می باشند. اگر شما به دنبال هاردیسکی بزرگ تر می باشید، یک هارد یک ترابایتی Spinpoint M8 سامسونگ معامله ای خوب به نظر می رسد. سامسونگ مدل دو ترابایتی Spinpoint M9 را رونمایی کرده اما تاکنون به بازارها ارائه نشده است. اگر شما خواهان استفاده از SSD هستید، حداقل 160 گیگابایت را می توانید به هارد 256 یا 512 گیگابایت ارتقا دهید. در این بخش نیز می توان از نسخه های 840Pro سامسونگ استفاده کرد.

با تهیه هارددیسک یا SSD جدید، اکنون زمان برداشتن هارد قدیمی از PS4 است. پوشش PS4 را برداشته، بخش براق آن را بلغزانید (به سمت چپ). هاردیسک در این مکان واقع شده و در یک حامل نرمال قرار گرفته است. یک پیچ با نماد دکمه پلی استیشن را خواهید دید آن را باز کنید. حامل درایو را به بیرون بلغزانید، پیچ های نگه دارنده درایو را باز کنید و سپس به دقت درایو را بیرون بکشید. درایو جدید خود را در آن قرار داده و پیچ کنید، حامل را به درون بلغزانید و درنهایت پیچ آن را تعویض نمایید.

گام بعدی، نصب مجدد نرم افزار سیستم پلی استیشن می باشد. برای برداشتن این گام، نیاز به یک درایو USB یک گیگابایتی با فضای خالی و فایل PS4UPDATE.PUP از وبسایت رسمی سونی دارید. فلش درایو را به کامپیوتر خود متصل کنید و فولدری با عنوان PS4 ایجاد نمایید و درون این پوشه فولدر دیگری با نام UPDATE بسازید. فایل PS4UPDATE.PUP را درون پوشه UPDATE کپی نمایید.
کنسول PS4 خود را خاموش کنید. اگر نشانگر قدرت نیز رنگ نارنجی را نشان می دهد، دکمه پاور را برای حداقل هفت ثانیه نگه داشته باشید (تا زمانی که کنسول دوبار صدای بوق بدهد). درایو USB را متصل کرده و سپس دکمه پاور را برای هفت ثانیه جهت اجرای PS4 در حالت safe mode نگه داشته باشید. نرم افزار آپدیت سیستم (Update System Software) را از منوی باز شده انتخاب نمایید و سپس از ویزارت نشان داده شده بر روی صفحه نمایش دنباله روی کنید تا PS4 شما به وضعیت عملیاتی بازیابی شود. فرایند بازیابی حداقل چند دقیقه زمان خواهد برد.

دانلود کلیپ
اگر در روند ارتقا یا تعویض هارددیسک PS4 خود نیاز به کمک داشته باشید، ویدئوی قرار داده شده در قسمت بالا می تواند شما را در انجام این مراحل یاری رساند.
نتایج
پس از نصب یک هارددیسک جدید و اجرای فرایند بازیابی سیستم، باید با یک کنسول کاملا خالی مواجه شوید. باید جزئیات وای-فای خود را وارد کرده و دوباره در حساب کاربری PSN ثبت نام کنید و بازی های خود را دوباره دانلود و نصب نمایید. به همین دلیل اگر قصد ارتقای هارددیسک PS4 خود را دارید، احتمالا انجام این عمل قبل از دانلود و نصب بازی های مورد علاقه تان بهترین کار است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید