هر روز!
هر روز!

‫رونمایی کمپانی Valve از کنترولر لمسی Steam Controller با قابلیت اجرای

‫رونمایی کمپانی Valve از کنترولر لمسی Steam Controller با قابلیت اجرای

‫رونمایی کمپانی Valve از کنترولر لمسی Steam Controller با قابلیت اجرای 2000 نوع بازی‬
: ‫رونمایی کمپانی Valve از کنترولر لمسی Steam Controller با قابلیت اجرای 2000 نوع بازی‬
: پس از یک هفته، کمپانی والو در نهایت به تکمیل تکنولوژی های سه گانه خود با رونمایی از گیم پد وایرلس با عنوان Steam Controller پرداخت. این گیم پد مجهز به صفحه لمسی در مرکز خود و دو ترک پد است. در راستای معرفی SteamOS و Steam Machines که در اوایل هفته گذشته رونمایی شدند، گیمرها به زودی قادر به لذت بردن از بازی های خود با کنترل های شبه کامپیوتری خواهند بود.
به گزارش : بنا به اعلام والو، دقت این دو ترک پد قابل قیاس با ماوس های استاندارد بوده و به کنترلرها اجازه ی تطبیق پذیری با هر ژانری از بازی را می دهد. هر ترک پد با یک محرک رزونانس خطی مطابقت دارد که سطح بالایی از بازخورد لمسی را ارائه می دهد و توسعه دهندگان بازی می توانند از این ویژگی جهت افزایش تجربه های بازی بهره ببرند. طبق ادعای والو، آن ها حتی قادر به برنامه ریزی به ویبره و ارتعاش و اجرای برخی آهنگ های صوتی ساده تقریبا شبیه به یک جفت اسپیکر می باشند. هر دو ترک پد همچنین می توانند به عنوان دکمه های منحصربفردی عمل کرده و فشرده شوند.

صفحه لمسی مرکزی آن دارای رزولوشن بالایی است و طیف وسیعی از حرکان کششی را پشتیبانی می کند، هرچند احتیاج به کلیک کردن همانند یک دکمه انتخاب را دارد. توسعه دهندگان کنترل کاملی بر روی عملکرد صفحه لمسی را ارائه داده اند، که به کاربران اجازه اسکرول، دستورات لمسی مخصوص برای بازی های خاص، نقشه بازی، و یا هر نوع عمل دیگری را می دهد. برای تمرکز بیشتر کاربران بر روی بازی، بخش بینایی صفحه لمسی هنگامی که فشرده شود بر روی صفحه تلویزیون به نمایش در می آید، بنابراین احتیاجی به نگاه کردن به صفحه کنترلر در دست برای انتخاب نمی باشد.
در مجموع 16 دکمه بر روی بدنه این کنترلر وجود دارد و این عمل به دلیل راحتی ارگونومیک و سهولت استفاده، اجرا شده است. طرح کلی دکمه ها نیز به دلیل جلوگیری از توجه بیش از حد احتمالی به کاربران چپ یا راست دست، متقارن طراحی شده است.

احتمالا جذاب ترین ویژگی استریم کنترلر، ادعای والو مبنی بر اجرای این گیم پد با تقریبا همه نوع بازی های موجود در کاتالوگ آن می باشد. جالب توجه است که این بازی ها به تعداد 2000 عنوان می باشند که بسیاری از آن ها هیچ گاه برای استفاده با یک گیم پد سنتی بهینه سازی نشده بودند. والو می گوید که این کار را با ابزاری که ترک پد ها و دکمه های روی کنترلر را جهت عمل همانند ضربه کلید و حرکات ماوس شبیه سازی می کند، انجام داده است و به این ترتیب این بازی ها می توانند از این کنترلر به جای ماوس و کیبورد بهره ببرند.
کمپانی والو در دعوت علاقمندان خود به مدرن سازی محصولات مشهور است، اما اولین بار است که این کمپانی به دستگاه های فیزیکی که نیاز به جایگزین های واقعی برای هر گونه پیشرفتی دارند، روی آورده است. بنابراین در سبک والو، کل این کنترلر قابل جداسازی می باشد و می تواند طبق خواست و علاقه کاربران دوباره برنامه ریزی و سرهم بندی شود. کاربران قادر به سفارشی سازی پیکربندی مورد علاقه خود در این کنترلر می باشند، همچنین می توانند آن ها را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند، و یا پیکربندی برتر را برای دستگاه خود انتخاب کنند. این کمپانی همچنین قصد انتشار یک API برای توسعه دهندگان در اواخر این سال را دارند که دارای ابزاری است که به گیمرها برای هک فیزیکی این کنترلر کمک کند.

کاملا واضح است که والو تفکر زیادی را بر روی طرح بزرگ خود جهت باز کردن جا در میان ابزار گیمرها گذاشته است و استیم کنترلر ممکن است آخرین قطعه این پازل باشد. همانند معرفی Steam Machines، والو بار دیگر تاکید کرد که گیمرهایی که تمایل به استفاده از ماوس و کیبورد دارند، هنوز هم گزینه ای را در اختیار دارند. حتی اگر گیمرها تصمیم به جدا نشدن از کامپیوترهای خود را بگیرند، این کنترلر بر روی هر گونه دستگاه قابل کار است.
در حال حاضر، استیم کنترلر تنها در نسخه بتا به عنوان یکی از دستگاه های استیم فوق الذکر در دسترس می باشد که هر کسی می تواند برای آن در وبسایت والو ثبت نام کند. متاسفانه هنوز هیچ گونه قیمت و یا زمان در دسترس پذیری اعلام نشده، هرچند این کمپانی به دسترس پذیری این محصول در سال آینده اشاراتی کرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید