هر روز!
هر روز!

‫۱۱ قابلیت پنهان اندروید ۶.۰ مارشمالو‬ : ‫۱۱ قابلیت پنهان

‫۱۱ قابلیت پنهان اندروید ۶.۰ مارشمالو‬ : ‫۱۱ قابلیت پنهان

‫۱۱ قابلیت پنهان اندروید ۶.۰ مارشمالو‬
: ‫۱۱ قابلیت پنهان اندروید ۶.۰ مارشمالو‬
: هر بار که نسخه ی جدیدی از اندروید ارایه می شود، به این معناست که قابلیت ها و اصلاحات جدیدی برای سیستم عامل دستگاه اندرویدی شما در دسترس خواهد بود. بعضی از این قابلیت ها برای ایجاد امنیت در مقابل هکرهاست و برخی دیگر امکانات مفید و تازه ای را به دستگاه تان اضافه می کنند. اما برای استفاده از این قابلیت ها ابتدا باید بدانیم هریک از آن ها چطور فعال می شوند.
به گزارش : در این مطلب قصد داریم ۱۱ قابلیت اندروید ۶.۰ مارشمالو را معرفی کنیم که پیدا کردن آن ها کار چندان ساده ای نیست.
با این که این روزها همه جا صحبت از اندروید N است اما این به آن معنا نیست که اندروید مارشمالو دیگر حرفی برای گفتن ندارد. پیشنهاد می کنیم اگر تا امروز سراغ اندروید مارشمالو نرفته اید (درصورتی که دستگاه تان از این نسخه پشتیبانی می کند) همین امروز آن را نصب کنید. سپس با ما همراه باشید و ۱۱ قابلیت پنهان اندروید ۶.۰ را بشناسید.
در هنگام استفاده از یک اپلیکیشن (مثلا وقتی مشغول چک کردن ایمیل تان هستید) ، Google Now On Tap را می توانید با لمس کردن و نگه داشتن دکمه ی Home داشته باشید. این امکان درواقع سرویس جست وجوی گوگل است که این بار درون اپلیکیشن های شما عمل می کند. به محض این که از این امکان استفاده کنید، موتور گوگل به صورت هوشمند اطلاعات موجود در این برنامه را بررسی کرده و کلیدواژه هایی را می یابد که قادر است درباره ی آن ها اطلاعات خاصی به شما بدهد. این کلیدواژه ها همراه با لینک اطلاعات شان پایین صفحه در قالب کارت هایی به نمایش درمی آیند.
البته باید گفت Now On Tap هنوز هم در دست توسعه است و ممکن است فعلا دارای اشکالاتی جزیی باشد. متاسفانه فعلا این قابلیت در ایران در دسترس نیست.

اندروید مارشمالو نوار جست وجوی گوگل را در همه ی صفحات (و نه فقط در صفحه ی اصلی) در اختیار شما قرار داده. هر زمانی که نمایش گر شما فعال باشد، با گفتن عبارت “OK Google…” می توانید از ابزار جست وجوی گوگل استفاده کنید. کافی ست سوال خود را بپرسید.

برنامه های زیادی برای مدیریت فایل در دستگاه های اندرویدی وجود دارند که هرکسی معمولا از یکی از آن ها برای مشاهده و سازماندهی اطلاعات دستگاهش استفاده می کند. این برنامه ها در بیش تر مواقع به صورت جداگانه روی دستگاه نصب می شوند. اندروید مارشمالو یک ابزار مدیریت فایل را در تنظیمات خود جا داده که البته به پیشرفتگی اپلیکیشن های مدیریت فایل (مثل ES File Explorer) نیست اما تا حد قابل قبولی کار سازماندهی فایل ها را به انجام می رساند. برای مثال می توانید فایل ها را جابه جا یا کپی کنید یا به اشتراک بگذارید. اما در مقابل امکان عوض کردن اسم فایل ها یا ساختن فولدر جدید وجود ندارد.
برای استفاده از این ابزار ابتدا به قسمت تنظیمات (Setting) بروید. سپس گزینه ی Storage & USB را انتخاب کنید. حالا کمی پایین تر رفته و گزینه ی Explore را لمس کنید.

این که در حالت قفل صفحه نمایش، یک جمله ی به یادماندنی، یک بیت شعر یا هر متن دیگری که حس خوبی به شما می دهد روی نمایشگر دستگاه تان حک شود، قابلیت جذابی است. همین قابلیت می تواند بسیار کاربردی شود، اگر به فکر روز مبادا هم باشید! تصور کنید دستگاه تان را گم کرده اید و شخصی آن را می یابد. اگر شماره تلفن یا ایمیل خود را در صفحه ی قفل صفحه نمایش نوشته باشید، او در اولین نگاه و تنها با دیدن نوشته ی روی نمایشگر می تواند دستگاه را به راحتی به شما برگرداند.
به قسمت تنظیمات (Setting) بروید. Security را انتخاب کنید. حالا سراغ Lock Screen Message بروید. در این قسمت می توانید بنویسید: “درصورت پیدا کردن این دستگاه لطفا با این شماره تماس بگیرید…” یا پیام هایی شبیه به این.

قابلیت System UI Tuner این امکان را برای تان فراهم می کند تا رابط کاربری پیش فرض اندروید را شخصی سازی کنید. البته گوگل گفته ممکن است در به روزرسانی های بعدی اندروید، این قابلیت را از سیستم عامل حذف کرده یا تغییر دهد.
برای فعال کردن System UI Tuner، باید منوی Quick Settings، یعنی همان منوی بالای گوشی تان را با دو انگشت به پایین بکشید. سپس آیکون تنظیمات را برای چند ثانیه نگه دارید. پس از انجام این کار، پیغامی می بینید که فعال شدن System UI Tuner را برای تان تایید می کند.
گزینه ی System UI Tuner را در منوی تنظیمات گوشی پیدا کنید تا با استفاده از آن، نوار استاتوس بالای گوشی تان را با قابلیت های تازه ای شخصی سازی کنید. از منوی Quick Settings آیکون های این بخش را با توجه به نیازتان بالا و پایین کنید و از منوی Status Bar هم آیکون های نوار بالای گوشی تان را تغییر دهید.

برای این که دقیقا بدانیم باتری چند درصد شارژ دارد، ساده ترین کار این است که سراغ استتوس بار در قسمت بالای نمایشگر برویم و با استفاده از دو انگشت آن را به سمت پایین بکشیم. در قسمت Quick Settings میزان شارژ باتری را خواهیم دید اما در اندروید مارشمالو می توانیم میزان شارژ باتری را همیشه روی آیکون باتری در استتوس بار ببینید.
همچنان که در بالا توضیح دادیم، به System UI Tuner بروید و گزینه ی Show embedded battery percentage را انتخاب کنید. از این به بعد مثل کاربران iOS می توانید با یک نگاه میزان شارژ باتری تان را بدانید.

در اندروید مارشمالو وقتی دکمه های تنظیمات صدا را فشار می دهید و نوار تنظیم صدا روی نمایشگرتان ظاهر می شود، می توانید علامت کنار نمودار تنظیم صدا را لمس کرده و سپس تنظیمات صدای هریک از بخش های تماس، موزیک یا هشداردهنده ها را به صورت جداگانه تغییر دهید.

در اندروید مارشمالو برای صدور اجازه برای اپلیکیشن

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید