هر روز!
هر روز!

‫کالبد شکافی دستگاه Steam Machine کمپانی Valve: گران، طراحی بسیار خوب

‫کالبد شکافی دستگاه Steam Machine کمپانی Valve: گران، طراحی بسیار خوب

‫کالبد شکافی دستگاه Steam Machine کمپانی Valve: گران، طراحی بسیار خوب با قابلیت ارتقا/تعمیر راحت‬
: ‫کالبد شکافی دستگاه Steam Machine کمپانی Valve: گران، طراحی بسیار خوب با قابلیت ارتقا/تعمیر راحت‬
: چند روز پیش خبری از آمادگی کمپانی Valve برای عرضه 300 نمونه ی اولیه از دستگاه Steam Machine را گزارش دادیم. سایت iFixit موفق به دریافت یک نمونه از این دستگاه شده است. این دستگاه شامل پردازنده چهار هسته ای Core i5-4570 سری Haswell اینتل، کارت گرافیک Zotac GTX 780، رم 16 گیگابایت کروشیال مدل Ballistix Sport (؛PC3 12800)، هارددیسک سیگیت (Seagate) یک ترابایتی 5400RPM می باشد.
به گزارش : اولین و مهمترین نکته، خبر خوب برای کسانی است که قصد ارتقا یا تعمیر Steam Machine را دارند: دسترسی به تمام چیزها تنها با باز کردن یک پیچ فیلیپس امکان پذیر است. پس از بازکردن پیچ نیز قاب بالا را بردارید، اما حذف این قاب برای جایگزین کردن یا ارتقا هارددیسک اهمیت چندانی ندارد. با برداشتن یک قطعه سفارشی از روکش پلاستیکی، شما به کارت گرافیک GTX 780 دسترسی خواهید داشت.

دستیابی به مادربرد و رم کمی مشکل تر است، برای این کار هم به برداشتن یک روکش پلاستیکی سخت نیاز دارید. مادربورد مدل ASRock Mini-ITX (؛Z87E) می باشد، پردازنده Core i5-4570 توسط خنک کننده ی مدل Zalman CNPS 2X سرد می شود. مادربورد، رم، پردازنده و خنک کننده، همگی قطعات کاملا استانداری هستند. شما می توانید این بخش ها را با مدل های مناسب تری ارتقا داده یا جایگزین نمایید.
دیگر چیز زیادی وجود ندارد. یک 450W 80 Plus Gold PSU و یک برد منطقی (logic board) سفارشی از جنس عالی که شامل 12 عدد LED می باشد در پشت Big Button وجود دارند.

حالا زمان شکافتن Steam Controller فرا می رسد، این کنترلر تنها شامل دو تاچ پد برای thumbstick ها می باشد. بطور کلی، از بین 10 قطعه موجود در Steam Machine، نُه قطعه قابل تعمیر یا ارتقا هستند، اما یک مورد از قطعات را از دست داده ایم زیرا جدا شدن دشوار روکش مخصوص و مسیریابی دقیق کابل موجب می شود تا حدودی در قرار دادن قاب پشت دچار مشکل شویم.

بر روی قاب اصلی این دستگاه 320 سوراخ براق مشبکی دیده می شود، این سوراخ ها حاکی از 320 نمونه اولیه ساخته شده دستگاه Steam Machine است که از میان این 320 سوراخ نیز یک سوراخ بی همتا برای هر دستگاه نشانه گذاری شده است. به گفته Valve، سیصد نمونه از این دستگاه برای آزمایش کنندگان نسخه بتا ارسال می شود و 20 نمونه اولیه ی دیگر باقی مانده نیز به صلاحدید این کمپانی توزیع نشده است. با این حال جای تعجب است که هیچ سایت فناوری تاکنون این دستگاه را دریافت نکرده، اما خبرهایی مبنی بر دستیابی برخی توسعه دهندگان به این دستگاه ها شنیده می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید