هر روز!
هر روز!

‫نینتندو خبر توقف تولید کنسول Wii U را تکذیب کرد‬

‫نینتندو خبر توقف تولید کنسول Wii U را تکذیب کرد‬

‫نینتندو خبر توقف تولید کنسول Wii U را تکذیب کرد‬
: ‫نینتندو خبر توقف تولید کنسول Wii U را تکذیب کرد‬
: بر هیچکس پوشیده نیست که نینتندو در سال های اخیر، با مشکلات زیادی در صنعت کنسول های خانگی مواجه شده و Wii U نتوانست آن طور که باید و شاید برای کمپانی ساکن کیوتو سودده باشد. اخیرا یکی از روزنامه های مورد احترام ژاپنی به نام Nikkei، خبر از توقف تولید کنسول Wii U داده بود و گفت که نینتندو تا پایان سال جاری میلادی، به این امر جامه عمل می پوشاند.
به گزارش : اما بعد از انتشار این خبر از سوی Nikkei، نینتندو خیلی زود بیانیه ای برای وب سایتی دیگر فرستاد و گفت که چنین برنامه ای ندارد. نینتندو در بیانیه اش گفت که این موضوع به هیچ وجه رسمی نیست و آن ها به تولید Wii U تا انتهای سال جاری ادامه خواهند داد. در واقع Nikkei پیش از این هم خبرهایی غبرقابل استناد درباره نینتندو به چاپ رسانده بود.
اگرچه نینتندو هم چنان با صلابت به تولید محصول خود ادامه می دهد، اما بدون شک Wii U از جلب توجه مخاطبان به اندازه کنسول قبلی Wii یا پلتفرم نسل هشتمی و قدرتمند پلی استیشن 4 بازمانده است.بنابر آمار رسمی نینتندو، Wii U تا به امروز 12.6 میلیون واحد فروخته و پلی استیشن 4 در بازه زمانی کوتاه تر، سه برابر آن فروش داشته است. علاوه بر این، نینتندو در سال های 2006 الی 2013، حدود 100 میلیون کنسول Wii فروخته بود.
در هر صورت بعد از فوت ساتورو ایواتا و روی کار آمدن مدیریت جدید، به نظر می رسد که نینتندو می خواهد ضمن پاسداری از استراتژی های سنتی خود، پا در عرصه هایی جدید بگذارد. در حال حاضر نینتندو با اپلیکیشن Miitomo ورود به حوزه موبایل را آغاز کرده و احتمالا تا پایان امسال، شاهد عرضه کنسول مورد انتظار NX هم خواهیم بود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید