هر روز!
هر روز!

‫مقایسه تصویری پنج آیپد موجود در بازار‬ : ‫مقایسه تصویری

‫مقایسه تصویری پنج آیپد موجود در بازار‬ : ‫مقایسه تصویری

‫مقایسه تصویری پنج آیپد موجود در بازار‬
: ‫مقایسه تصویری پنج آیپد موجود در بازار‬
: آیپدها مانند گذشته نیستند و عملکرد اپل در این بخش تغییر کرده است با این امید که مفهوم جدید آیپد، تبلت ها را به دوران طلایی خود بازگرداند. اپل با سری جدید Pro سعی کرده تا آیپدها را در قالب رقیب بهتری برای مایکروسافت سرفیس ارائه کند. در ادامه مقایسه ای تصویری از چندین نسخه ی آپید موجود در بازار داریم.

ابعاد
به گزارش : در این دسته بندی دارای دو سایز استاندارد آیپد (آیپدهای اولیه از سال که دارای همان ابعاد iPad Pro 9.7 و Air 2 بوده) درکنار دو آیپدمنی و یک تبلت غول پیکر هستیم.

برای اغلب افراد می توان مدل های 9.7 اینچی را پیشنهاد داد اما دو مدل مینی هم می توانند انتخاب های خوبی در صورت داشتن اسمارت فونی کوچک تر باشند. مدل فوق بزرگ 12.9 اینچی آیپدپرو می تواند دستگاهی مناسب و مطلوب برای کاربران خواهان ابعاد و نمایشگرهای بزرگ باشد. وزنآیپدمینی 2 قدیمی تنها دستگاه این مقایسه است که نسبت به ابعادش سبک حس نمی شود.

جنس بدنهجای تعجب نیست مانند هر آیپد تاکنون عرضه شده، این نسخه ها نیز دارای طراحی یکپارچه ی آلومینیومی می باشند.

آپشن های رنگآیپدپرو 9.7 جدید اولین آیپد عرضه شونده در آپشن رنگ صورتی یا به تعبیر اپل رزگلد می باشد.

اندازه نمایشگرآیا آیپدهای 9.7 اینچی در این مقایسه کوچک به نظر می رسند؟ اما اینطور نیست. مدل 12.9 اینچی موجود در مقایسه بیشتر اندازه حالت لپ تاپ است.

رزولوشن نمایشگرتمامی پنج مدل آیپد امروزی دارای نمایشگرهای رتینا هستند. آیپدپرو 9.7 در این بخش کمی بهتر از سایر مدل ها عمل می کند.

نمایشگر True Toneآیپدپرو 9.7 اولین محصول اپل است که از سنسورها برای تطبیق تعادل رنگ سفید نمایشگر خود با محیط استفاده می کند. هدف، طبیعی تر نشان دادن نمایشگر است، همانگونه که نور از سطح کاغذ بازتاب می شود.

Touch IDتنها آیپدمینی 2 قدیمی که اولین بار در اواخر سال 2013 عرضه شد، فاقد کلید اصلی دارای سنسور اثرانگشت است.

پشتیبانی از کیبورددرحالیکه اپل از کاورهای کیبورد مخصوص خود به منظور رقابت بیشتر با سرفیس استفاده می کند، تمامی این آیپدها را می توان با کیبوردهای بلوتوث جانبی نیز بکار برد. برخی از آنها حتی امکان تنظیم زاویه ی نمایشگر را نیز می دهند، ویژگی که کیبورد هوشمند اپل فاقد آن است.

پشتیبانی از قلم اپلدو تبلت پرو همچنین از قلم اکتیو اپل نیز پشتیبانی می کنند. همانند کیبورد این قلم هم به صورت مجزا به فروش می رسد. قلم دو تبلت پروی جدید قابل استفاده در آیپدهای دیگر نیز است اما بدون ویژگی پشتیبانی از قلم فعال، تنها حالت تاچ انگشتان را در آنها می توان شبیه سازی کرد.

تراشهدو تبلت آیپدپرو دارای عملکرد سطح دسکتاپ هستند اما انتظار نداشته باشید بتوانید اپلیکیشن های iOS زیادی را پیدا کنید که بتوانند عملکرد این تبلت ها را تحت تاثیر قرار دهند.

رمآیپدپروی بزرگ تر دو برابر رم برادران کوچک تر خود را دارا می باشد. آیپدمینی 2 قدیمی با رم یک گیگابایتی خود با عملکرد مولتی تسکینگ کندتری همراه است.

فضای ذخیره سازیدو مدل آیپدپرو اولین دستگاه های iOS هستند که با پیکربندی 256 گیگابایت فضای ذخیره سازی همراه شده اند.

مگاپیکسل دوربینبه دلایلی اپل از همان دوربین پشت iPhone 6s در iPad Pro 9.7 استفاده کرده است.

باتریدر تست های باتری، تمامی دستگاه ها دارای هسته ی یکسانی بوده و اپل تا ده ساعت اجرای وب گردی با وای فای را برای تمامی این آیپدها برآورد کرده است.

اسپیکرسری پرو دارای یک جفت اسپیکر اضافی استریو می باشند.

نرم افزارهر پنج دستگاه با جدیدترین سیستم عامل اپل، iOS 9 عرضه می شوند.

iOS همچنان بهترین سیستم عامل تبلت ها به شمار می رود اما به یاد داشته باشید اگر یکی از مدل های پرو را به عنوان یک دستگاه دو در یک خریدارای می کنید، باید بدانید این دستگاه ها نسبت به سرفیس در حال لپ تاپ محدودیت بیشتری دارند. مولتی تسکینگ اسلایداز زمان انتشار iOS 9، تمامی پنج آیپد اکنون امکان دید دو صفحه ای از دو اپلیکیشن را با سوایپ از لبه ی راست نمایشگر و انتخاب یک برنامه ی ثانویه می دهند.

مولتی تسکینگ حالت اسپلیتتمامی این نسخه ها به جز آیپدمینی 2 امکان استفاده از حالت تقسیم نمایشگر را به کاربر می دهند، درحالیکه می توان حالت تقسیم نمایشگر را بین دو اپلیکیشن تنظیم کرد. در مینی 2، تنها می توانید به برنامه ی دوم نگاه کرد.

تاریخ عرضهتاریخ عرضه ی هر کدام از مدل های آیپد مورد مقایسه در این مطلب را در تصویر بالا می توانید مشاهده کنید.

قیمت پایهمگر زمانی که واقعا به پشتیبانی از کیبورد رسمی و قلم احتیاج داشته باشید، پیشنهاد می شود از مدل 399 دلاری آیپدایر 2 استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید اگر بخواهید از تجربه ی کامل آیپدپرو بهره ببرید، قیمت تبلت همه ی داستان نیست. قلم اپل 99 دلار و کیبورد هوشمند اپل 169 دلار یا 149 دلار دیگر خرج روی دستتان خواهد گذاشت.


برای اغلب افراد می توان مدل های 9.7 اینچی را پیشنهاد داد اما دو مدل مینی هم می توانند انتخاب های خوبی در صورت داشتن اسمارت فونی کوچک تر باشند. مدل فوق بزرگ 12.9 اینچی آیپدپرو می تواند دستگاهی مناسب و مطلوب برای کاربران خواهان ابعاد و نمایشگرهای بزرگ باشد.

وزن
آیپدمینی 2 قدیمی تنها دستگاه این مقایسه است که نسبت به ابعادش سبک حس نمی شود.

جنس بدنهجای تعجب نیست مانند هر آیپد تاکنون عرضه شده، این نسخه ها نیز دارای طراحی یکپارچه ی آلومینیومی می باشند.

آپشن های رنگآیپدپرو 9.7 جدید اولین آیپد عرضه شونده در آپشن رنگ صورتی یا به تعبیر اپل رزگلد می باشد.

اندازه نمایشگرآیا آیپدهای 9.7 اینچی در این مقایسه کوچک به نظر می رسند؟ اما اینطور نیست. مدل 12.9 اینچی موجو

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید