هر روز!
هر روز!

‫CES 2015 : طراحی میکروکنسول Razer Android TV برای گیمرها‬

‫CES 2015 : طراحی میکروکنسول Razer Android TV برای گیمرها‬

‫CES 2015 : طراحی میکروکنسول Razer Android TV برای گیمرها‬
: ‫CES 2015 : طراحی میکروکنسول Razer Android TV برای گیمرها‬
: کمپانی Razer با رونمایی از دستبند هوشمند کم هزینه و همچنین میکروکنسول جدید Android TV، دست پر وارد نمایشگاه محصولات الکترونیکی امسال لاس‌وگاس شده است. میکروکنسول ذکر شده که با عنوان Forge TV معرفی شده، دستگاهی با دو بخش است که هم امکان اجرای بازی‌های گوگل‌پلی را به صورت چهار نفره به کاربران داده و همچنین وعده‌ی اجرای بازی‌های کامپیوتری را بدون تاخیر می‌دهد.

به گزارش : از نظر سخت‌افزاری، Forge TV را نمی‌توان دستگاه کند و رده پایینی به شمار آورد. قدرت این محصول از تراشه‌ی اسنپدراگون 805 تامین می‌شود که با پردازنده گرافیکی Adreno 420 GPU و دو گیگابایت رم همراه شده است. این مشخصات باید به یک تجربه‌ی اجرای بازی روان در هر عنوان موجود حال حاضر در گوگل‌پلی استور منجر شود که قرار است این فروشگاه نقش منبع بازی‌های Forge را ایفا کند.

این کمپانی توجه ویژه‌ای هم به بخش اتصالات دستگاه خود نموده و آن را با بلوتوث +4.1 و وایرلس 802.11ac مجهز کرده است. پورت‌های فیزیکی دستگاه را هم یک پورت اترنت گیگابایت، تک پورت USB 3.0 و HDMI-out تشکیل می‌دهند. علاوه بر اجرای بازی، این میکرو کنسول همچنین یک هاب اندروید تی‌وی است و می‌تواند به تعداد زیادی برنامه و سرویس‌های مختلف دسترسی داشته باشد.

کمپانی Razer در کنار این سیستم یک کنترلر گیم‌پد وایرلس را نیز ارائه کرده که Serval نامیده می‌شود. این کنترلر توسط همان گروه سازنده‌ی کنترلر Sabertooth Xbox طراحی شده و می‌تواند با Forge TV و کامپیوترها و همچنین تبلت‌ها و اسمارت‌فون‌ها استفاده شود. تا چهار کنترلر قابل اتصال به میکروکنسول Razer است.

Razer به جز اجرای بازی‌های اندروید، نقشه‌های بزرگ‌تری برای Forge TV دارد. در سه ماهه‌ی دوم سال 2015، این کمپانی از Cortex: سرویس پخش در نسخه‌ی بتا رونمایی خواهد کرد که به کاربران امکان اجرای بازی‌های کامپیوتری را در یک نمایشگر بزرگ خواهد داد.
بنا به اعلام این کمپانی، قابلیت پیشرفته‌ی وایرلس این دستگاه به آن اجازه‌ی نمایش بدون تاخیر بازی‌ها را در رزولوشن 1920x1080 می‌دهد. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که قابلیت سازگاری با بازی‌های DirectX 9 و بالاتر را داشته باشد و متکی بر سخت‌افزار نیست.

برخی از انواع بازی‌ها (به خصوص بازی‌های استراتژیکی) چندان با کنترلرها میانه‌ی خوبی ندارند. خوشبختانه کمپانی Razer از وجود این مشکل آگاه است و اعلام کرده به دنبال انتشار یک ماوس بازی و پد وایرلس با نام Razer Turret می‌باشد. این مجموعه به ترکیب یک کیبورد و یک ماوس 3500DPI و اتصالات دوگانه‌ی بلوتوث 4.0LTE و وایرلس 2.4GHz می‌پردازد.
Razer Forge TV با قیمت 100 دلار به عنوان یک واحد مجزا و 150 دلار به همراه یک کنترلر Serval به فروش می‌رسد. زمان عرضه‌ی آنها، سه ماهه‌ی اول سال 2015 اعلام شده است. هنوز قیمت و زمان عرضه‌ی Razer Turret بیان نشده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید