هر روز!
هر روز!

‫Steam Box کمپانی Valve تهدیدی برای PS4 و ایکس باکس Xbox

‫Steam Box کمپانی Valve تهدیدی برای PS4 و ایکس باکس Xbox

‫Steam Box کمپانی Valve تهدیدی برای PS4 و ایکس باکس Xbox One نیست‬
: ‫Steam Box کمپانی Valve تهدیدی برای PS4 و ایکس باکس Xbox One نیست‬
: با انتشار خبر رونمایی از SteamOS، دستگاه های Steam و کنترلر Steam، کمپانی Valve به طور موثری در دنیای اینترنت، هیجان زیادی ایجاد کرده بود. در پی این رونمایی ها، تحسینات زیادی برای کمپانی والو بدست آمد. والو در یک مسیر واقعا جالب حرکت کرده است و هیچ کسی نمی تواند ادعا کند که نحوه اجرا و عمل این کمپانی ایمن و بدون خطر بوده است. با این حال برخی از تعریف های مبنی بر برتری Steam Boxها به نوعی از کنترل خارج شده اند.
به گزارش : با استفاده از سایت های Amazon، Crucial و Newegg می توانیم اجزایی را بیابیم که تقریبا برابر با اجزای درونی نمونه های دستگاه های استیم والو می باشند که در زیر این بخش ها را به همراه قیمت آن ها برای شما قرار داده ایم. دستگاه های جدید کمپانی والو در بخش هایی هنوز مبهم هستند بنابراین در اجزای معادل یافت شده، حدس و گمان هایی نیز دخیل بوده اند.

تنظیمات پایین
• 249.99 دلار: گرافیک GTX 660 انویدیا جیفورس (3 گیگابایت GDDR5) • 165.66 دلار: پردازنده دو هسته ای Core i3-4340 اینتل • 163.99 دلار: رم 16 گیگابایتی DDR3-1600 (8GBx2) • 134.99 دلار: مادربورد GA-Z87N-WIFI LGA1150 گیگابایت • 99.99 دلار : Seagate ST1000DX001 1TB+8GB SSHD • 59.99 دلار: منبع تغذیه 450 وات Rosewill CAPSTONE-450 مجموع: 874.61 دلار
تنظیمات بالا
• 999.99 دلار: گرافیک GTX TITAN انویدیا جیفورس (6 گیگابایت GDDR5) • 294.99 دلار: پردازنده چهار هسته ای Core i7-4770 اینتل • 163.99 دلار: رم 16 گیگابایتی DDR3-1600 (8GBx2) • 134.99 دلار: مادربورد GA-Z87N-WIFI LGA1150 گیگابایت • 99.99 دلار : Seagate ST1000DX001 1TB+8GB SSHD • 59.99 دلار: منبع تغذیه 450 وات Rosewill CAPSTONE-450 مجموع: 1753.94 دلار
بیایید فرض کنیم که والو و شرکای سخت افزاری آن یک معامله قابل توجهی را تدبیر کرده اند و این دستگاه ها را با تخفیف ویژه ای به فروش می رسانند. اگر این تخفیف به میزان 20 درصد باشد، دستگاه نهایی برای شما حدود 700 دلار بدون در نظر گرفتن هزینه قالب، کنترلر و بسته بندی خواهد شد. حتی اگر این دستگاه با 50 درصد زیر قیمت خرده فروشی های آنلاین فروخته شود، بخش های داخلی دستگاه نهایی هنوز بیش از یک بسته کامل PS4 هزینه خواهد داشت.

تجهیزات بازی های کامپیوتری و در نتیجه دستگاه های استیم ذاتا در چندین بخش حیاتی دارای نقاط ضعفی می باشند. مهم ترین آن ها این است که هیچ تنظیمات سخت افزاری واحدی برای آن ها وجود ندارد و در نتیجه برای توسعه دهندگان وقت کافی جهت بهینه سازی هر ترکیبی از این سخت افزارها غیرممکن خواهد شد. مناطق عملیات محدود کننده در تمامی رایانه ای شخصی سازگار نمی باشند و این می تواند منجر به مشکلات فریم ریت (frame rate) جدی در برخی از دستگاه ها شود. توسعه دهندگان در مورد کنسول ها همیشه می دانند که انتظار چه نوع سخت افزاری را باید داشته باشند، و همین مساله موجب بهینه سازی های بهتری می شود.
در حالی که بسیاری از علاقمندان به بازی های کامپیوتری دائما در مورد قدرت افزایش امکانات صحبت می کنند، این مساله همچنین با تغییر شکل اجتناب ناپذیر از سیستم مورد نیاز نیز همراه است. اگر شما یک کامپیوتر مخصوص بازی معمولی را که بتواند به اجرای بازی های امروزی با frame rate مناسبی بپردازد، بخرید، آیا این دستگاه می تواند بازی های ساخته شده در سال 2015 را نیز اجرا نماید؟ قطعا نمی توان چنین چیزی را ضمانت کرد. این درست است که بازی های کامپیوتری اغلب از بازی های کنسول بهتر به نظر می رسند، اما با هزینه های بیشتر و چرخه ارتقای سریع تری نیز همراه است. برای مثال دستگاه PS3 در اولین روز راه اندازی خود، قادر به اجرای هر نوع بازی منتشر شده در آن زمان بود اما یک گیمر کامپیوتری باید ابتدا به اجرای ارتقاهای بیشمار و یا به احتمال زیاد یک یا دو بازسازی بزرگ در یک دوره هفت ساله اقدام می کرد.

والو قطعا انتخاب های جسورانه و جالبی را به پلت فرم جدید خود ایجاد کرده است، اما دستگاه های استیم هنوز راه زیادی را باید برای پیشروی در برابر کامپیوترهای سنتی طی کنند. این دستگاه ها یک گزینه بدیهی و جالب برای گیمرهای اصلی می باشند اما بر اساس جزئیاتی که ما می دانیم، این دستگاه ها تهدیدی برای کنسول ها به شمار نمی آیند. سادگی، استطاعت مالی و چرخه ارتقای طولانی مدت کنسول های سنتی هنوز چیزهای زیادی برای ارائه در دنیای استیم دارد. از این رو برای تیم های PS4 و ایکس باکس وان فعلا چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید