هر روز!
هر روز!

‫iOS و ویندوز فون زیر سایه اندروید‬ : ‫iOS و

‫iOS و ویندوز فون زیر سایه اندروید‬ : ‫iOS و

‫iOS و ویندوز فون زیر سایه اندروید‬
: ‫iOS و ویندوز فون زیر سایه اندروید‬
: تحلیل گران شرکت Kantar Worldpanel دست به بررسی بازار سیستم عامل های موبایل در فصل اول سال 2016 زده اند و بررسی های آنها نشان می دهد در دوسال گذشته سهم بازار سیستم عامل اندروید بیشترین رشد را از خود نشان داده است. سیستم عامل موبایل شرکت گوگل در کشورهای EU5 (انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا) 7.1 درصد رشد داشته و به 75.6 درصد از سهم بازار رسیده است. در چین، سیستم عامل اندروید 6 درصد رشد سهم بازار داشته و به 77 درصد رسیده و در ایالات متحده آمریکا هم سهم بازار این سیستم عامل با 7.3 درصد افزایش عدد 65.5 درصد را نشان می دهد.
به گزارش : رشد سهم بازار سیستم عامل اندروید صرفا از یک عامل ناشی نشده و در هر منطقه به فاکتورهای متعددی بستگی دارد.
اما وضعیت شرکت اپل و سیستم عامل اش چندان مطلوب نیست. سهم بازار این شرکت در سه ماهه منتهی به ماه مارس سال 2016 در کشورهای EU5 از 20.2 درصد به 18.9 درصد رسید. در واقع 3.3 درصد از کاربران جدید اندروید از iOS به اندروید کوچ کرده اند.
در چین هم iOS در حال از دست دادن سهم بازار خود است به شکلی که در سه ماهه منتهی به ماه مارس سهم این سیستم عامل به 21.1 درصد رسیده. این در حالی است که در دوره مشابه سال گذشته این رقم 26.1 درصد بود.
در این میان اما اوضاع مایکروسافت از اپل هم وخیم تر است. فروش ویندوز فون 5 درصد کاهش سالانه یافته و به 4.9 درصد رسیده. تقریبا 7 درصد از کاربران جدید اندروید از ویندوز فون به این سیستم عامل رو آورده اند.
جالب است بدانید مایکروسافت بخش عمده سهم بازار خود را در کشورهایی از دست داده که در آن پایگاه بسیار قدرتمندی داشت، کشورهایی مانند فرانسه و ایتالیا. در این کشورها 10 درصد از کاربران در فصل اول سال 2016 سیستم عامل اندروید را انتخاب کردند و گوشی های اندرویدی برندهایی چون هوآوی، ویکو و ایسوس را برگزیدند.
رشد اندروید در آمریکا هم مدیون رشد فروش گوشی های سامسونگ، موتورولا و ال جی است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید