افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
   به مدیر فعال برای گروه رهروان ولایت نیازمندیم
لطفا با مدیر زیر تماس بگیرید :  
 
http://facenama.com/meysam133azari

 
بروز رسانی 
یونس
یونس

اموزش خیاطی زنان ایرانی از قدیم با هنر خیاطی آشنا بوده و همیشه در خانواده نقش موثری را ایفا می کردند وبا هنرهای دستی خود به اقتصاد خانواده کمک شایانی مینمودند.همانگونه که می دانید در فراگیری خیاطی،روش هایی وجود دارد , اما بدون آموزش نمیتوان به خیاطی پرداخت. شما برای شروع این هنر دوست داشتنی نیاز دارید که آموزش ببینید. این رشته پرطرفدار مخصوص خانم ها است که می توانند ,با مطالعه این کتاب به راحتی خیاطی یاد بگیرند.کتابی فارسی و کاملا تصویری
می باشد و به راحتی می توانید با کتاب آموزش خیاطی همراه باشید,

http://yonessa.ir/2017/03/22/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید محمد
آروم و عادیآروم و عادی
سید محمد

امام جواد علیه السلام: مَن أطاعَ هَواهُ أعطى عَدُوَّهُ مُناهُ؛
هر کس از هوسش پيروى كند، آرزوى دشمنش را برآورد.
أعلام الدين: ص ۳۰۹/ چشم تماشا، ص208

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

چرا چهار سال عملکرد مشهود ننگین وزراء رها و حرف بدون عمل ملاک صلاحیّت دولت دوازدهم شده؟!

امر به معروف و نهي از منكربه تأسي از سيدالشهداء

(أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَي)؛«آيا نمي دانيد که خدا مي بيند؟» علق /۱۴

چرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی چهار سال عملکرد مشهود و ملموس برهمگان روحانی و دولت یازدهم را رها و چند دقیقه حرف بی اساس و شعاری را ملاک احراز صلاحیّت مدیران کلان کشور قرار داده و می دهند؟!

فاین تذهبون؟!

امام خمینی (ره): "... ای سیاسیون ایران! من اعلام خطر می کنم. ای بازرگانان ایران! من اعلام خطر می کنم. ای علمای ایران! ای مراجع اسلام! من اعلام خطر می کنم. ای فضلا! ای طلاب! ای حوزه های علمیه! ...ای قم! ای مشهد! ای تهران! ای شیراز! من اعلام خطر می کنم استقلال ما را بفروشند و ما ساکت باشیم؟! واللّه گناهکار است کسی که داد نزند، واللّه مرتکب کبیره است کسی که فریاد نزند. ... ای علمای قم! بداد اسلام برسید. رفت اسلام،... امروز تمام گرفتاری ما از آمریکاست، تمام گرفتاری ما از اسرائیل است، اسرائیل هم از آمریکاست، ...."

رأی به تکرار دولت یازدهم و تأئید صلاحیّت وزرای فاقد صلاحیّت تعهّد و تدیّن و تخصص که چهار استقلال سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و ... ایران را در دهه چهارم انقلاب اسلامی ایران تا حدّ زیادی از بین برده و با دوستی با دشمنان مردم ایران، پای دشمنان دیرینه را به کشور باز و بر مردم ایران مسلط و چپاول ثروت های عمومی و تعطیلی و رکود اقتصادی و فقربی سابقه و شکاف طبقاتی عمیق روزافزون با وجود ثروت های عظیم سرمایه های انسانی و اقتصادی را در کارنامه ننگین خود قرار دادند، خیانت به اسلام و انقلاب و خون شهداء از سال 42 تاکنون و خیانت به مردم زجر کشیده ومظلوم ولی جان برکف و مقاوم و دشمن ستیز و بصیر و هوشیار ایران هست.

ادامه در http://mansurevatani.ir/newindex.aspx...D=217484

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
منصوره وطنی
منصوره وطنی

🍀گروه ویژه بانوان. پاسخ به سوالات دینی و مشاوره خانوادگی، اعتقادی، تربیتی، قبل از ازدواج 💠🌷کارشناس مذهبی و مشاور منصوره وطنی mansurevatani.ir 🌷✅عضویّت مختص بانوان ✅لینک گروه 👇🌷 https://t.me/joinchat/FFBblAxOz2eEEHIkP0QycQ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید محمد
آروم و عادیآروم و عادی
سید محمد

بایدها برای خودم تعیین کنم.
خدای فضای مجازی همان خدای فضای بیرون است

هرچیزی را پست نکنم
هرتصویری را
هرحرفی راننویسم
شاید دلی را برنجانم
حواس کسی را پرت کنم شاید....
تجسس نکنم
مراقب باشم
حق الناس بوجود نیاورم
شبهه ایجاد نکنم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید محمد
آروم و عادیآروم و عادی
سید محمد

امام صادق عليه السلام:

كسانى كه به خاطر گناهان مى ميرند، بيش از كسانى هستند كه به خاطر اَجَل ها [يشان] مى ميرند، و كسانى كه به سبب نيكوكارى زندگى مى كنند...

تنبيه الخواطر، ج ۲

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید محمد
آروم و عادیآروم و عادی
سید محمد

مدعیانی که زندگی را جز رنج و بدبختی نمی‌بینند

بسیاری از افراد مردم در همه عمر در پشت دیوار و حصار زندگی و خوشبختی معطل مانده‌اند و می‌گویند: ما که از زندگی چیزی نفهمیدیم، زندگی بی‌معناست. این افراد همیشه در حیرت و سرگردانی به‌سر می‌برند و گاهی این تحیر و سرگردانی و بدبینی را به حساب حساسیت ذهن و درّاکیت فهم خود می‌گذارند و با یک دنیا غرور و کبر می‌گویند: این ما هستیم که به بیهوده بودن زندگی و دروغ بودن سعادت و خوشبختی و اصالت رنج و بدبختی پی برده‌ایم و اما دیگران چون به قدر ما حس و درک ندارند، نمی‌فهمند.
این اشخاص نمی‌دانند که خودشان مانند کوران بی‌بصری هستند که در پشت دیوار زندگی معطل مانده‌اند و نتوانسته‌اند در همه عمر درِ ورودی اصلی را پیدا کنند. اینها از همان اول، راه را چاه و چاه را راه تصور کرده‌اند و روی همین تصور غلط، لحظه به لحظه از راه دورتر شده و همیشه در سیاه چال‌های زندگی به‌سر برده‌اند؛ به قول یکی از دانشمندان طوری پرورش یافته‌اند که برای احساس رنج و مصیبت کاملا آماده‌اند و از کوچک‌ترین رنجی فریادشان به فلک می‌رسد ولی نسبت به آنچه خوشی و سعادت است لَخت و مرده و بی‌حس می‌باشند.


استاد مطهری، حکمت‌ها و اندرزها، ج1، ص33

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید محمد
آروم و عادیآروم و عادی
سید محمد

قرآن کریم باورداران را چنین اندرز می‌دهد : « یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و لتنظر نفس ما قدمت لغد و اتقوا الله »[3] .
" ای ایمان داران ، پروای خدا را داشته باشید ، و هر کسی باید بنگرد که چه چیزی برای فردای خود پیش فرستاده است ، و از خدا پروا کنید . . .
" .
لحن قاطع و صریح عجیبی است ، به صورت امر می‌فرماید : هر کس باید بنگرد که برای فردای خود چه پیش فرستاده است . سخن از پیش فرستادن‌ است ، یعنی شما عینا همان چیزهایی را که اکنون می‌فرستید خواهید داشت ، لذا درست بنگرید که چه می‌فرستید .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید محمد
آروم و عادیآروم و عادی
سید محمد

کشکولِ دوست

☘افشای یک راز غیبی☘

تو را تا دهن باشد از حرص باز
نیاید به گوش دل از غیب راز

حقایق سرایی است آراسته
هوی و هوس گَردِ برخاسته

نبینی که جایی که برخاست گرد
نبیند نظر گرچه بیناست مرد!
(بوستان سعدی)

بسیار مژده ی شیرین و دلنشینی است: دهان از حرص ببند تا روشنایی دل و گشایش باطن بیابی. همین؟ از سویی گفته می شود حرص و آز و هوس را بکُش تا از اهل سماوات به گوش تو رسد صوت! و از سوی دیگر گفته اند: الانسانُ حریص عَلی ما مُنِع!
این حقیقت است که "حرص و آز در کسب و کار موجب گرد آمدن ثروت نامشروع فراوان می شود!"، ولی کسانی هم هستند که شب و روز دنبال لقمه نانی می دوند و همیشه ی خدا هم محتاج اند و رخسار خود و فرزندانشان از گرسنگی زرد و رنگ پریده می نماید.
می گویند "قناعت" و "یاد مرگ" موجب درمان حرص می شود". درست است. یاد مرگ و قناعت کار اکسیر را می کنند در مهار حرص. در باب قناعت سخنان و شعرهای دلنشینی گفته و سروده شده است. بهترین شعر در این باره قطعه ی معروف انوری، قصیده پرداز و مدیحه سرای معروف قرن ششم است. قبل از اینکه قطعه ی زیبای او را باهم بخوانیم خوب است بدانیم که انوری شاعر بسیار طمّاعی بود. آنگونه که حتی برای مقداری علوفه جهت اسبش منّت این و آن را می کشید و برای شان مدیحه می فرستاد:

آلودهٔ منّت کسان کم شو
تا یک شبه در وثاق تو نانست
راضی نشود به هیچ بد نفسی
هر نفس که از نفوس انسانست
ای نفس به رَستهٔ قناعت شو
کانجا همه چیز نیک ارزانست
تا بتوانی حذر کن از منّت
کاین منّت خلق کاهش جانست
زین سود چه سود اگر شود افزون
در مایهٔ نفس نقص نقصانست
در عالم تن چه می‌کنی هستی
چون مرجع تو به عالم جانست
شک نیست که هرکه چیزکی دارد
وان را بدهد طریق احسانست
لیکن چو کسی بوَد که نستاند
احسان آنست و سخت آسانست
چندان که مروتست در دادن
در ناستدن هزار چندانست!

اما غیر از قناعت و یاد مرگ که گفته شد چاره ی حرص و آز است، مولانا راهکار دیگری ارائه می کند؛ می فرماید:
هر که را جامه ز عشقی چاک شد
او ز حرص و عیب کلی پاک شد!

راست می گوید عشق طبیب جمله علت ها و درمانگر همه ی رذایل است. پس علیکم بالعشق و المحبت!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید