لحظه  بروز رسانی 
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی

بلند ترین مناره درسردر مساجد جهان-مسجد جامع یزد دو مناره

بلند ترین مناره درسردر مساجد جهان-مسجد جامع یزد دو مناره

بلند ترین مناره درسردر مساجد جهان-مسجد جامع یزد
دو مناره مسجد که ارتفاع تقریبی آن از کف تا نوک به بیش از ۵۲ متر می رسد، دارای قطری در حدود هشت متر است که در دوره صفوی به بنا افزوده شده اما در سال ۱۳۱۳ هجری شمسی فرو ریخت و دوباره تجدید بنا شد. بلندای این مناره ها و اینکه کاشی کاری منحصر به فردی حتی در اوج مناره ها انجام شده، تعجب همگان را بر می انگیزد زیرا این مناره ها هرچه به سمت بالا رفته باریکتر شده و تنها یکی از آنها دارای پلکان است از اینرو ظرافت کاشی کاری در این ارتفاع به واقع قابل تحسین است. البته در مورد ساخت این مناره ها افسانه های استاد و شاگردی هم وجود دارد که به دلیل نبود منابع موثق از ذکر آنها خوددداری می کنم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی

شهر یزد را نه تنها همه ایرانیان بلکه ساکنین دیگر کشورها

 لینک
شهر یزد را نه تنها همه ایرانیان بلکه ساکنین دیگر کشورها

شهر یزد را نه تنها همه ایرانیان بلکه ساکنین دیگر کشورها هم می شناسند. شهری با قدمتی کهن که به واسطه بافت تاریخی باارزش و ثبت شده آن در جهان شناخته است. حتماً شما دوست عزیز به شهر یزد سفر کرده اید و به برخی از آثار تاریخی یا اماکن توریستی آن هم سر زده اید. اطلاع داشتن از مکان مورد بازدید به درک بیشتر آن بنا یا مکان و همچین ایجاد تصویر ذهنی پایدارتر کمک می کند. بناهای بسیاری در شهر یزد وجود دارد که بازدید از آنها در نگاه اول تفاوتی با دیگر بناهای تاریخی ایران ندارد. اما اگر بدانید که به بلندترین بادگیر جهان نگاه می کنید یا تنهاترین آب انبار شش بادگیر جهان را می بینید شاید کمی در وقتی که می گذارید تجدیدنظر کنید. به نوعی می توان به این بناها لقب رکوردهای معماری شهر یزد را داد.
توصیف زیبایی های شهر یزد و همگونی آن با کویر هم نمی تواند ارزش های این شهر تاریخی و کهن را بازگو کند. شهری که اگر بر فراز آن پرواز کنید به سختی از محیط پیرامونش قابل تفکیک است و به قدری بافت فشرده و همگنی دارد که بیننده احساس می کند تپه ماهورهای کویر را تراشیده اند و شهر یزد مانند مجسمه ای از دل آن بیرون آمده است. اما جالب است که بدانید یزد علاوه بر اینکه مثل بسیاری از شهرهای ایران آثار فاخر تاریخی و محیط های زیبای شهری دارد، عناوینی را یدک می کشد که شاید کمتر از آن اطلاع داریم. برترین هایی در آثار تاریخی چه به لحاظ قدمت و چه به لحاظ اندازه و دیگر کمیت ها.
دانستن این مطلب شاید سفر بعدی یزد شما را کمی متنوع تر کند. وقتی به بنایی نگاه کنید که مرتفع ترین بادگیر دنیا را داشته باشد یا به قلعه ای که کهن ترین بنای خشتی دنیا باشد، شاید کمی بیشتر توجه کنیم و از اینکه فرصت دیدن این برترین ها نصیب تان شده است به خود ببالید. در ادامه گوشه ای از رکوردهای شهر یزد را می خوانید و حتما مثل من به ایرانی بودن خود افتخار می کنید و بر نیاکان خود درود می فرستید.
اولین شهر خشتی و دومین شهر ثبت شده تاریخی

یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان بعد از شهر ونیز
ایتالیاست. همین دو ویژگی کافی است تا ایرانیان بدانند کشوری به وسعت تاریخ جهان دارند و شهری کویری که می توانند خشت به خشت، ریگ به ریگ و لحظه به لحظه تاریخ آن را به رخ جهانیان بکشند. دومین شهر تاریخی جهان برترین جاذبه های گردشگری، تاریخی و میراث فرهنگی زیادی دارد که هر کدام از آنها می تواند به تنهایی جاذبه ای منحصر به فرد برای بازدید گردشگران و دوستداران میراث فرهنگی و تاریخ ایران و جهان باشد. این شهر به شهر بادگیرها معروف است. به دارالعباده، شهر دوچرخه‌ها، شهر شیرینی، شهر قنات و قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب.
رکوردهای معماری شهر یزد
گسترده ترین بافت خشتی جهان

تاریخ نویسان معتقدند که قدمت یزد به پیش از اسلام می رسد. عده ای هم می گویند که شاید شهر تاریخی یزد را باید در نقطه دیگری غیر از مکان کنونی آن جستجو کرد. اما با این حال قدمت بسیاری از آثار تاریخی کشف شده در شهر یزد به قرن پنجم هجری باز می گردد. در عین حال کشف بناهای دیگری متعلق به قرن های دوم و سوم هجری، تردیدها را در تخمین قدمت شهر یزد بیشتر می کند. در هر صورت تاریخ سکونت انسان در این خطه از هزاره سوم پیش از میلاد فراتر رفته است، به طوری که در عهد پیشدادیان طایفه های در حال کوچ از بلخ به پارس، این سرزمین را یزدان نامیدند و از آن زمان به بعد یزد محل عبادت شد.
یزد را از آن جهت امن ترین شهر می دانند که جنگ و بلایای طبیعی تاکنون نتوانسته به آن صدمه ای وارد کند. به همین دلیل است که تاریخ نویسان از آن به عنوان امن ترین شهر ایران یاد کرده اند. مارکوپولو جهانگرد ایتالیایی نیز درباره یزد می گوید که تجار جاده ابریشم این شهر را به لحاظ امنیت مالی و جانی آن دوست دارند.
گسترده ترین بافت تاریخی ایران

بافت تاریخی شهر یزد با مساحتی در حدود ۸۰۰ هکتار را می توان گسترده ترین و اصولی ترین بافت تاریخ ایران دانست که تجربه های متفاوتی در زمینه مداخله متولیان امر در شبکه معابر را در خود جای داده است. بافت تاریخی یزد به عنوان دومین بافت خشتی دنیا و دست نخورده ترین بافت تاریخی کشور در فهرست ملی ثبت شده است.
رکوردهای معماری شهر یزد
گسترده ترین بافت خشتی جهان
نارین قلعه، قدیمی‌ترین بنای خشتی جهان

قدیمی ترین بنای ساخته شده از خشت در دنیا نارین قلعه یا کهن دژ نام دارد که در شهر باستانی میبد بر فراز تپه ای بلند بنا شده و بر تمامی ‌شهر میبد و پیرامون آن دید دارد. تاکنون کشوری ادعا نکرده است که بنایی قدیمی تر از کهن دژ دارد. کهن دژ نام دژهای کهنی است که در آغاز پیدایش شهرها بنا شده اند. این دژها در دوره پیش از اسلام و بیشتر در دوران ماد، هخامنشی و اشکانی ساخته شده و بناهایی تک و پر تراکم بودند که بر فراز تپه‌های طبیعی یا مصنوعی می‌ساختند.
رکوردهای معماری شهر یزد
نارین قلعه
طولانی ترین قنات ایران

قنات تکنیک ایرانیان قدیم در بکارگیری آب سفره های زیرزمینی است. ایرانیان به عنوان مخترع قنات در توسعه آن در مناطق کویری بسیار کوشیده اند. اگر وقت و حوصله اش را داشتید سری به گوگل ارث بزنید و رد یکی از قنات ها را در اطراف شهرهای قدیم ایران بگیرید تا به عمق خارق العاده و سخت بودن کار ایجاد قنات پی ببرید. عمده قنات های ایران با رشد شهرنشینی و استفاده از وسایل برقی و پمپ های آب نقشخود را از دست داده و در شهرهای بزرگ ساخت و سازهای بی رویه و بلندمرتبه قنات ها را پر یا کور کرده است. در هر صورت باید بدانید که طولانی ترین قنات ایران به نام “قنات زارچ” با طول صد کیلومتر در استان یزد قرار دارد. این قنات یکی از کهن ترین قنات های ایران به شمار می آید که سابقه ای بیش از سه هزار سال دارد. طول کوره قنات زارچ بیش از ۷۱ کیلومتر بوده و تعداد چاه های آن دو هزار و

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی

مجید فرزین ضمن دستیابی به نشان طلای دسته 88 کیلوگرم، رکورد

 لینک
مجید فرزین ضمن دستیابی به نشان طلای دسته 88 کیلوگرم، رکورد

مجید فرزین ضمن دستیابی به نشان طلای دسته 88 کیلوگرم، رکورد جهان را نیز شکست.

جریان رقابت های دومین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور، مجید فرزین ضمن دستیابی به نشان طلای دسته 88 کیلوگرم، رکورد جهان را نیز شکست.

در رقابت های این ماده 10 وزنه برداری به روی تخته رفتند و در پایان مجید فرزین با ثبت رکورد 238 کیلوگرم به عنوان قهرمانی دست یافت و رکورد جهان را نیز جابجا کرد.

فرزین که در مسابقات قهرمانی کشور با صلاحدید کادر فنی در دسته ای بالاتر شرکت کرده است، همزمان رکورد دار دسته ی 80 کیلوگرم نیز هست.

عنوان نایب قهرمانی این دسته به سیدحامد صلحی پور، دیگر ملی پوش کشورمان با رکورد 230 کیلوگرم رسید و امید حباب نیز با ثبت رکورد 185 کیلوگرم سوم شد.

محمد امین ساکت نیز با رکورد 140 کیلوگرم عنوان نخست بخش جوانان در این دسته را به نام خود ثبت کرد.

در آخرین بخش مسابقات امروز، هم اکنون وزنه برداران دسته 97 کیلوگرم برای رقابت به روی تخته رفته اند.

رقابت های قهرمانی کشور وزنه برداری جانبازان و معلولین از 25 تا 27 تیر ماه با حضور بیش از 100 وزنه بردار از 19 استان کشور در محل فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین برپاست.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی

رکورداتشنشانان اراک در مسابقات کشوری در سومین روز

رکورداتشنشانان اراک در مسابقات کشوری در سومین روز

رکورداتشنشانان اراک در مسابقات کشوری

در سومین روز از این دوره مسابقات که با حضور آتش نشانانی از شهر های اردبیل، آمل، زنجان، قائم شهر، بابل، یونسی، سقز، اراک، خرم آباد، بوشهر، پارس جنوبی، کاشان، ساوه، بجنورد و یزد برگزار شد تیم های شرکت کننده در رشته صعود از برج عملیاتی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در مسابقات صبح امروز که در محل ایستگاه شماره شش آتش نشانی مشهد و در قالب رقابت های دسته دوم المپیاد ورزشی آتش نشانان با حضور ۱۵ تیم از سراسر کشور دنبال شد تیم اراک با ثبت رکورد ۲۸ ثانیه و ۲۶ صدم ثانیه به مقام اول این رقابت ها دست یافت.

آتش نشانان یزدی نیز امروز در این رشته با ثبت رکورد ۳۲ ثانیه و ۷۹ صدم ثانیه دوم و تیم قائم شهر با ۳۵ ثانیه و ۳۸ صدم ثانیه سکوی سوم را تصاحب کردند.

در این رشته همچنین تیم های پارس جنوبی، بابل، یونسی، کاشان، بجنورد، خرم اباد، اردبیل، بوشهر، آمل، ساوه، زنجان و سقز به ترتیب در رده های چهارم تا پانزدهم جدول قرار گرفتند.

در بخش انفرادی این رقابت ها نیز آقایان محمد خسروی از اراک با ثبت رکورد ۲۷ ثانیه و ۵۹ صدم ثانیه مقام نخست، مرتضی غلامپور از کاشان با ۲۸ ثانیه و ۳۶ صدم ثانیه دوم و مصطفی ربیعی از یزد با رکورد ۲۸ ثانیه و ۸۳ صدم ثانیه مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

تیم پارس جنوبی، قهرمان رقابت های دسته دوم المپیاد آتش نشانان کشور

رئیس کمیته داوران دهمین المپیاد ورزشی آتش نشانان کشور در خصوص نتایج این رقابت ها گفت: تیم اراک پس از سه روز رقابت تنگاتگ و فشرده بر سکوی قهرمانی رقابت های دسته دوم دهمین المپیاد عملیاتی ورزشی آتش نشانان کشور ایستاد .

حسن مطلبی با تاکید بر نظارت مطلوب تیم داوری بر اجرای صحیح مسابقات و بالابودن توان عملیاتی آتش نشانان ادامه داد: تیم های خرم آباد و اردبیل به ترتیب عناوین دوم و سوم را نیز به خود اختصاص دادند .

جهرم کاپ اخلاق گرفت

آتش نشانان جهرمی نیز امروز در رقابت های دسته دوم المپیاد عملیاتی ورزشی آتش نشانان کشور موفق به کسب کاپ اخلاق این مسابقات شدند.

در این دوره از رقابت ها که بین تیم های ۲۵ آتش نشانی کشور در چهار رشته دوی ۱۰۰ متر با مانع، مسابقات امدادی ۱۰۰×۴ متر تیمی، مسابقات آبرسانی با موتور پمپ پرتابل و بالا رفتن از برج با نردبان از ۱۲ تا ۱۵ مهر ماه در دو گروه دسته دوم با حضور ۴۱ تیم در ورزشگاه تختی برگزار شد، کاپ اخلاق مسابقات به تیم سازمان اتش نشانی جهرم تعلق گرفت .

گفتنی است ظهر امروز پانزدهم مهر ماه رقابت های دسته دوم المپیاد عملیاتی - ورزشی آتش شنانان کشور با اهداء لوح، تندیس، مدال و جوایز ارزنده به تیم های برتر به پایان رسید . مسابقات آتش نشانان مشهد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی

اقای بابایی کشاورز اهل پارس اباد مغان استان اردبیل موفق شد

 لینک
اقای بابایی کشاورز اهل پارس اباد مغان استان اردبیل موفق شد

اقای بابایی کشاورز اهل پارس اباد مغان استان اردبیل موفق شد با به کارگیری اصول سه گانه کاشت.داشت وبرداشت در کشاورزی بجای برداشت هر هکتار 40 تن درهر هکتار 120 تن گوجه فرنگی مرغوب برداشت کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی

رکورد فروش صنایع دستی هرمزگان در تعطیلات نوروز شکسته شد

 لینک
رکورد فروش صنایع دستی هرمزگان در تعطیلات نوروز شکسته شد

رکورد فروش صنایع دستی هرمزگان در تعطیلات نوروز شکسته شد.

سرپرست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: از ابتدا تعطیلات نوروزی تا کنون حدود ۵ هزار قطعه انواع صنایع دستی به ارزش بیش از ۸۰ میلیون تومان در استان به فروش رفت که در تمام ادوار تاریخ این استان بی سابقه است.

عباس نوروزی در گفتگو با خبرنگار افزود: این میزان فروش تا کنون ۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش دارد و رکورد سالهای پیش شکسته شده است.

وی گفت: میزان فروش صنایع دستی استان در نوروز پارسال حدود ۱۵ میلیون تومان و ۲ سال پیش ۱۰ میلیون بود.

سرپرست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: صنایع دستی حصیری، صنایع دریایی، لباس محلی و سفال بیشترین آمار فروش را دارد.

نمایشگاه های صنایع دستی هرمزگان در شهرستانهای بندر عباس، میناب، بستک، سیریک، بندر لنگه، جاسک ، حاجی آباد و جزیره هنگام دایر است

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی

اردبیل - ایرنا - مدیر موسسه ثبت ركوردهای ملی ایران گفت:

 لینک
اردبیل - ایرنا - مدیر موسسه ثبت ركوردهای ملی ایران گفت:

اردبیل - ایرنا - مدیر موسسه ثبت ركوردهای ملی ایران گفت: پیمان شیری ورزشكار اردبیلی موفق به شكستن ركورد طناب ‌زنی استقامتی كشور با زمان یك دقیقه و 30 ثانیه شد.
به گزارش ایرنا، قاسم‌علی رضایی روز پنجشنبه جمع خبرنگاران افزود: قبل از این ركورد طناب زنی استقامت كشور 11 هزار بود كه ورزشكار اردبیلی توانست این ركورد را به 11 هزار و 450 ارتقا دهد.
وی با بیان اینكه موسسه ثبت ركورد ایران از سال 83 فعالیت خود را در زمینه ثبت ركوردهای ملی و جهانی شروع كرده، اضافه كرد: تاكنون بیش از چهار هزار و 600 ركورد در زمینه‌های مختلف در این موسسه ثبت شده است.
رضایی گفت: در سال های اخیر 500 ركورد فردی ثبت شده كه این تعداد با شیب زیادی در حال افزایش است.
مدیر موسسه ثبت ركوردهای ملی ایران با بیان اینكه استعدادهای زیادی در استان اردبیل برای ثبت ركوردهای ملی و جهانی وجود دارد، افزود: هم اكنون 12 نفر برای ثبت ركورد در نوبت هستند.
وی خواستار حمایت و پشتیبانی بیش از پیش مسئولان و تولیدكنندگان از ورزشكاران و ركورد زنان استان شد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی

ترافیک در سال ۱۳۹۹ طور دیگری رکورد زد و آن هم

ترافیک در سال ۱۳۹۹ طور دیگری رکورد زد و آن هم

ترافیک در سال ۱۳۹۹ طور دیگری رکورد زد و آن هم با رکود در تردد بود، امسال گزارش وضعیت ترافیکی جاده‌ها برخلاف دیگر سال‌ها که از ترافیک پرحجم و سنگین در محورهای منتهی به شمال، ورودی‌ها و خروجی‌های پایتخت و دیگر کلانشهرها حکایت داشت، دائم حول یک خبر تکرار شد که آن هم ترافیک روان در جاده‌های سراسر کشور بود

مشاهده همه ی 1 نظر
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی
موسسه ثبت رکوردهای ملی ایران --رضایی

رکورد فروش یک نقاشی 110در نیویورک+تصاویر تابلوی بدون

 لینک
رکورد فروش یک نقاشی 110در نیویورک+تصاویر تابلوی بدون

رکورد فروش یک نقاشی 110در نیویورک+تصاویر

تابلوی بدون نام از «ژان میشل باسکیا» ، هنرمند آمریکایی روز پنجشنبه 18 می 2017 (28 اردیبهشت 1396) با ثبت رکوردی جدید به قیمت ۱۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در نیویورک به فروش رسید.


یزد صدر نشین جدول مشارکت مردمی در انتخابات

محمد محامدی، دبیر ستاد انتخابات استان یزد از مشارکت 93.4 درصدی مردم استان یزد در این دوره از انتخابات خبر داد که یک رکورد در همه انتخابات برگزار شده در این استان محسوب می شود.


اقتصاد آنلاین: خبر آمد خبری در راه است

نتایج اولیه حاکی از پیروزی قاطع ملت ایران است هنوز بصورت رسمی هیچ گونه خبری از شمارش آرا اعلام نشده است. اما اخبار واصله به ایران آنلاین از ستاد انتخابات کشور نشان از پیروزی بزرگی دارد. انتخابات قطعا در دور اول تمام می شود و در بسیاری از شهرهای بزرگ رکوردهای تاریخی شکسته شده است.


لاریجانی از شکسته شدن رکورد مشارکت در انتخابات خبر داد

رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور از شکسته شدن رکورد مشارکت مردم در انتخابات خبر داد و گفت:میزان مشارکت در این انتخابات از سال 92 بیشتر بوده است


احتمال تمدید زمان رأی گیری در تهران

معاون سیاسی استاندار تهران گفت: تا ظهر امروز تعداد رأی‌دهندگان در استان تهران به گونه‌ای بود که رکورد مشارکت در سال‌های گذشته در تهران زده شد.


بررسی یک رکورد فروش در سینمای دهه ۹۰ ایران

فیلم «نهنگ عنبر ۲، سلکشن رویا» که به تازگی روی پرده سینماها رفته است، رکورددار فروش سه روز نخست است. فیلم سامان مقدم توانست در همان روزهای نخست اکران خود به باشگاه میلیاردی‌ها وارد شود.


قیمت جهانی طلا رکورد زد

تنش در عرصه سیاسی آمریکا موجب بالا رفتن قیمت جهانی طلا شده است، روندی که به نظر می‌رسد ادامه یابد.


شاخص بورس رکورد زد

شاخص بورس و اوراق بهادار در جریان معاملات با رشد ۵۷. ۲۰۷ واحدی به پله ۸۰ هزار و ۱۶۵ واحدی رسید.


انتخابات به برنامه نود کشیده شد/ فردوسی پور: رکورد مشارکت مردم شکسته می شود+ فیلم

موضوع داغ انتخابات برنامه پربیننده نود را تحت الشعاع قرار داد تا آنجا که مجری سرشناس این برنامه نیز به اظهار نظر در باره اتفاق مهم روز 29 اریبهشت پرداخت. عادل فردوسی پور در میانه بحث بر نتایج لیگ فوتبال ایران و آسیا، موضوع انتخابات را پیش کشید و پیش بینی کرد که رکورد حضور شهروندان ایرانی در این دور از رقابت انتخاباتی شکسته شود. واکنش فردوسی پور قابل انتظار بود زیر جامعه ورزشی کشور مثل سایر اقشار ایرانی منتظر نتیجه رقابت دو جناح سیاسی است


"نهنگ‌عنبر 2 " رکوردار فروش در سینماهای اصفهان

در میان اکران دور دوم فیلم‌های نوروزی در سینماهای اصفهان، نهنگ عنبر 2 رکوردار بیشترین فروش در اصفهان شد.

پرش پیرترین چترباز دنیا در سن 101 سالگی +فیلم
پیرترین چترباز دنیا که از لژیونر های سلطنتی برتانیاست روز گذشته با پرش از ارتفاع 15000 فوتی (4572 متری ) در سن 101 سالگی نام خود را در کتاب رکورد گینس به ثبت رساند.


اصفهان رکورددار بیشترین اقامتگاه بوم گردی در ایران

مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری گفت: در کشور ۵۳۶ اقامتگاه بوم گردی وجود دارد که بیشترین تعداد آن‌ها در استان اصفهان واقع شده است.


رکوردداران ازدواج درمیان بازیگران هالیوود کدامند؟! +تصاویر

در این مطلب با رکوردداران ازدواج در میان بازیگران هالیوود آشنا می شوید.


فیلم گشت ارشاد رکورد بی‌سابقه در سینمای ایران ثبت کرد

فیلم گشت 2 به کارگردانی سعید سهیلی توانست با عبور از مرز 18 میلیارد تومان فروش رکوردی فوق‌العاده را برای خود رقم زند.


رکورد تازه بیرانوند در میان گلرهای جهان

دو دروازه‌بان حاضر در اردوی تیم ملی را می‌توان بهترین گلرهای حال حاضر لیگ شانزدهم دانست، بیرانوند و اخباری در 8 بازی پرسپولیس و تراکتورسازی توانستند بهترین آمار را از خود به‌جا بگذارند.


رکورد خیره کننده برای سهامداران اپل؛

ارزش اپل در وال استریت از ۸۰۰ میلیارد دلار عبور کرد

شرکت اپل نخستین شرکت آمریکایی شد که سرمایه بازارش به بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار رسید.سرمایه بازار اپل بیش از دو سال قبل از ۷۰۰ میلیارد دلار عبور کرده بود.

رکورد پسر 9 ساله اسکیت باز درگینس+فیلم

پسر 9 ساله اسکیت باز هندی با انجام حرکات نمایشی دیدنی بار دیگر نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رساند.


ثبت رکوردعجیب فروش بلیط کنسرت سیروان خسروی

سیروان خسروی در ادامه کنسرت‌های پر طرفدار خود در تهران، ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ یک اجرای خاطره انگیز دیگر به مخاطبانش هدیه کرد.


طارمی رکورد گلزنی پیوس را پشت سر گذاشت

مهدی طارمی رکوردهای گلزنی را سنگر به سنگر فتح می‌کند.


گزارش میدانی«ایران» از داوری مردم

عیار‌سنجی وعده‌های انتخاباتی در کف خیابان

«شغل»، کلمه‌ای بود که بارها شنیدم. این کلمه اکنون یکی از دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی است.سال گذشته دولت روحانی 700 هزار شغل ایجاد کرد که در جایگاه خود رکورد خوبی است. درست است که تعداد زیادی از جوانان ما بیکار هستند اما بخشی از این رشد بیکاری را باید در دولت گذشته دید. سال‌هایی که نرخ اشتغال به صفر رسید و دولت‌ها کاری انجام ندادند و تنها پول نفت بود که وار

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید