لحظه  بروز رسانی 
saatchi
saatchi

انگشترها هرگز در طول زندگی انسان ها تنها یکی از دیگر

 لینک

انگشترها هرگز در طول زندگی انسان ها تنها یکی از دیگر انواع زیورآلات و جواهرآلات نبوده اند؛ ما انگشترها را فقط برای تزئیین و آراستگی دست­ هایمان به کار نمی بریم. هر انگشتر در کنار ارزش مالی و مادی خود، ارزش عاطفی و معنوی بسیاری دارد که به سنت ­های دیرینه بشری ارتباط می یابد. در واقع انگشترها در کنار زیبایی و آراستگی که به دست ها می بخشند حامل معانی و پیام های فراوانی برای انسان ها هستند؛ بطور مثال آنها می توانند نماد خلوصِ عشق میان یک زوج یا صمیمت روابط روزمره ما با افراد مختلف باشند. به همین دلیل است که اهمیت انگشتر در کلیت زندگی بشری قابل چشم پوشی نیست.

طراحان هنری و مد در سراسر دنیا و در طول دوره های مختلف، با سلیقه های خاص و دلفریب خودشان، اشکال و انواع مختلفی از انگشتر را طراحی کرده اند. این طرح های انگشتر ما را قادر می سازند که از انگشترها در مناسبت های گوناگون و البته پر اهمیت زندگی خود یا عزیزان مان بهره ببریم؛ مراسمی چون عقد، ازدواج، حمام زایمان، سیسمونی، سالگرد ازدواج و … تنها چند نمونه از میان تمامی اوقاتی هستند که ما از انگشتر به عنوان یادبود یک مراسم استفاده می کنیم.

اما با وجود این تنوع کاربردی انگشترها بایستی توجه داشت که متناسب با مضمون هر مناسبت خاص، تنها یک طرح خاص از انگشتر نیز مطابقت دارد و بایستی هنگام تهیه انگشتر به این ارتباط توجه کافی داشت. همانطور که گفته شد انگشتر در کنار زیبایی اصولاً برای انتقال محتوای یک مناسبت خاص به کار می رود؛ پس هنگام تدارک یک انگشتر حتما باید به این محتوای مرتبط با مناسبت خاص توجه کافی داشت. بطور مثال در بسیاری موارد در فرهنگ خود ما پی بردن بدین نکته که یک خانم متأهل است یا اینکه فقط نامزد دارد با نگاه به شکل انگشتری که او به دست دارد حدس زده می شود. پس انواع مختلف طرح انگشتر معنای خاص خودشان را به دیگران انتقال می دهند.

گالری ساعت چی با توجه به اهمیت این موضوع برای شما اطلاعات دقیق و جامعی را درباره انواع انگشتر فراهم آورده است. در ادامه به مرور و بررسی انواع انگشتر و معانی و اهمیت آنها خواهیم پرداخت:۱ – انگشتر دوران دبیرستان

امروزه رسم بر این است که به دختران در دوران تحصیلی متوسطه و در سنین بین ۱۴ تا ۱۷ سالگی یک انگشتر خاص هدیه داده شود. شاید این انگشتر اولین چیزی باشد که برای آنها یک معنای نمادین به خصوص را داراست. وقتی که شما این انگشتر را به دخترتان هدیه می دهید، کار شما بدین معنی است که او دیگر دختری بالغ و بزرگسال شده و مهیای سایر مراحل زندگی در دوران بزرگسالی نظیر یافتن زوج مناسب، تشکیل خانواده و بچه دار شدن می باشد. البته ممکن است دو دوست نیز این انگشتر را به یکدیگر هدیه دهند تا نشان دهند تمایل دارند مدت زیادی با یکدیگر بمانند. این انگشتر معمولاً حلقه ای نازک و دخترانه دارد که از پلاکی ساده در تزئیین آن استفاده شده است.

اهمیت: این انگشتر نشانه ای از پای گذاشتن فرد به دوران بزرگسالی است و همزمان با بلوغ فرد به او هدیه داده می شود. بدین ترتیب برای دختر شما این احساس بوجود می آید که دوران کودکی و طفولیت وی گذشته و او اکنون به مرحله جدیدی از زندگی خود وارد می­شود. دختر کوچک سابق از این پس بایستی آماده مسائل دوران بزرگسالی شود!

انگشتر طلا۲ – انگشتر عفاف

به تازگی انگشتر عفاف به خصوص در میان دختران نوجوان و جوان متدوال گشته است. این انگشتر پیش از این فقط توسط راهبه های مسیحی که هرگز ازدواجی نداشتند پوشیده می­شد تا پاکدامنی و پرهیزگاری آنها را نمایش دهد. اما در اوایل دهه ۱۹۹۰ این انگشتر در میان افراد ازدواج نکرده و جوانان نیز طرفداران بسیاری دست و پا کرد و به یکی از زیورآلات مد روز بدل شد. امروزه نوجوانان این انگشتر را به دست می اندازند تا تضمینی را از باکرگی شان تا زمان ازدواج نشان دهند. در برخی موارد از این انگشتر به عنوان «انگشتر انتظار عشق» نیز یاد می کنند. این انگشتر نیز همچون انگشتر ازدواج بر انگشت سوم دست چپ پوشیده می شود اما حلقه آن بسیار ظریف، ساده و بدون هیچ زیورآلات جانبی است.

اهمیت: انگشتر عفاف برای نشان دادن تعهد عمیق فرد برای حفظ پاکدامنی و خویشتن­داری وی به کار می رود. به دست داشتن این انگشتر چنین بیان می کند که فرد تا زمان یافتن فرد مورد انتظارش و همچنین جاری شدن حدود یا آداب مذهبی و فرهنگی از خود مراقبت به عمل می آورد و تنها خود را به همسر رسمی خود که عشقی همیشگی را تا پایان عمر به وی ارزانی می دارد تسلیم می کند.

انگشتر

۳ – انگشتر نامزدی

این انگشتر همانطور که از نام آن بر می آید، بدین منظور ساخته شده است که تعهد شما با شریک تان را در دوران پیش از ازدواج نشان دهد. پوشیدن انگشتر نامزدی یکی از رسوم متداول برای زوج هایی است که قرار است دیر یا زود با یکدیگر ازدواج کنند. این روزها البته می توان به یک دوست نیز به نشانه یک دوستی بی پایان انگشتر نامزدی را هدیه داد.

اهمیت: انگشتر نامزدی نمادی از تعهد و عشق میان دو نفر برای رسیدن به ازدواج است؛ نمادی پر احساس که عشق افراد را به وضوح در خود نشان می دهد و به همگان تمایل آنها را به ازدواج با یکدگیر انتقال می دهد. بدین ترتیب مشخص می شود که در زندگی فرد کسی حاضر است که وی قصد دارد باقی زندگی خود را در صورت فراهم آمدن شرایط در کنارش بگذراند.

خرید انگشتر۴ – انگشتر عقد

این انگشتر درواقع آن چیزی است که عقد را جاری می سازد. همه افراد می دانند که اصولاً عقد به معنای رد و بدل کردن حلقه ای میان دو نفر است و این انگشتر به همین منظور استفاده می شود. مطابق رسوم رایج، زوج عاشقی که قرار است شریک یکدیگر باشند هریک آن را به ع

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید