افزایش لایک و فالوور اینستاگرام رایگان
بروز رسانی 
حسین علیزاده
خوشحالخوشحال
حسین علیزاده

آداب و رسوم چهارشنبه سوری در شهرهای ایران

یکی از آئین های كهن جشن چهارشنبه سوری فال گوش ایستادن است

 

منشأ و زمان پیدایش چهارشنبه سوری دقیقاً مشخص نیست. اما در ایران باستان، روز چهارشنبه آخر سال نحوست داشته است و برای رفع نحوست، آتش را که مظهر فروغ ایزدی بوده است روشن می کردند و از روی آن می پریدند.


en6370.jpg


مشاهده همه ی 3 نظر
حسین علیزاده
خوشحالخوشحال
حسین علیزاده

آذربایجان غربی رکورد دار ثبت آثار ملی

آذربایجان غربی با ثبت ۳۵ اثر طبیعی، تاریخی و معنوی در فهرست آثار ملی در سال گذشته، رتبه نخست ثبت آثار در کشور را از آن خود کرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: ۳۵ اثر تاریخی و طبیعی آذربایجان غربی در سال گذشته در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
جباری افزود: چهار اثر طبیعی شهرستان تکاب شامل کوه زندان تخت سلیمان، گودال آبی زندان برنجه، چمن متحرک چملی و کوه زندان نبی کندی شهرستان تکاب، ۴ اثر طبیعی ثبت شده در فهرست ملی هستند.
وی افزود: پل قطور خوی، میدان ایالت ارومیه، سرای کیشمش چی لر، کلیسا و قبرستان یوحنای رسول در ارومیه و پردیس دانشگاه ارومیه از جمله مهم ترین آثار تاریخی هستند که به ثبت رسیدند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی تصریح کرد: پیش بینی می شود در سالجاری ۳۰ اثر دیگر استان در فهرست ملی ثبت شود.
آذربایجان غربی با ثبت هزار و ۵۱۷ اثر تاریخی، فرهنگی و طبیعی در فهرست ملی، رتبه هفتم کشور را دارد.
از میان آثار تاریخی آذربایجان غربی دو اثر تخت سلیمان تکاب و قره کلیسای چالدران در فهرست جهانی به ثبت رسیده است.برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین علیزاده
خوشحالخوشحال
حسین علیزاده
en6370.jpg

آداب و رسوم چهارشنبه سوری در شهرهای ایران

یکی از آئین های كهن جشن چهارشنبه سوری فال گوش ایستادن است

 

منشأ و زمان پیدایش چهارشنبه سوری دقیقاً مشخص نیست. اما در ایران باستان، روز چهارشنبه آخر سال نحوست داشته است و برای رفع نحوست، آتش را که مظهر فروغ ایزدی بوده است روشن می کردند و از روی آن می پریدند.

مشاهده همه ی 1 نظر
حسین علیزاده
خوشحالخوشحال
حسین علیزاده

:: حضور پرشور و غیر منتظره جوانان حامی دكتر وحید جلال زاده در مراسم افتتاح ستاد وی همگان را غافلگیر كرد + عكس ها


 

ادامه عكس ها 


صاباح نیوز، ستاد جلال زاده، ستاد دكتر جلال زاده، دتاد دكتر وحید جلال زاده، ستاد حاج وحید جلال زاده، مراسم پر شور، افتتاح،

بقییه عكس ها در پست های بعدی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین علیزاده
خوشحالخوشحال
حسین علیزاده

برگی از تاریخ: کلنگ ساخت فاز اول یادمان شهید مهدی باکری توسط «وحید جلال زاده» استاندار آذربایجان غربی در ارومیه به زمین زده شد

صاباح نیوز - برگی از تاریخ: کلنگ ساخت فاز اول یادمان شهید مهدی باکری توسط «وحید جلال زاده» استاندار آذربایجان غربی در ارومیه به زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، استاندار وقت  آذربایجان‌غربی در آیین آغاز ساخت یادمان شهید مهدی باکری که در سالگرد شهادت آن شهید در ارومیه برگزار شد، گفت: ادامه دادن راه شهدا و استمرار آن، مسیر انقلاب، امام، اسلام، مسیر اخلاص و صداقت است.

«وحید جلال‌زاده» افزود: تندیس و نماد شدن برای شهدا کافی نیست، آنان باید در دسترس عموم قرار گیرند تا همه بتوانند مانند آنها شدن را تمرین کنند و امیدواریم که این یادمان در شأن 12 هزار شهید استان و شهیدان مهدی و حمید باکری باشد.

وی در ادامه گفت: فضیلت زنده نگه داشتن یاد و نام شهداء کمتر از فضیلت آنها نیست.

وحید جلال زاده+ حاج وحید جلال زاده+ دكتر وحید جلال زاده +سالگرد شهادت+ شهید مهدی باكری+ یادمان شهید باكری + یادمان +

جلال‌زاده یادآور شد: مشارکت مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و شرکت در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه گویای این مطلب است که همه مردم و مسؤولین بر سر آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند. مشارکت مردم در انتخابات لبیک به مقام معظم رهبری بود و مردم خواستند که نام اسلام، ایران و رهبری با افتخار در دنیا برده شود.

استاندار آذربایجان غربی با تأکید بر این که باید بیل خدمت به مردم را در دست گرفته و اخلاص در خدمتگزاری داشت، افزود: مسؤولان نظام باید بیشتر از قبل در کارهای خود چگونگی عملکرد شهدا به خصوص شهیدان رجایی و باکری را مد نظر قرار دهند.

وی با اشاره به این که باید امروز محکم‌تر از گذشته همچنان در مسیر شهدا گام برداشت، تصریح کرد: با توجه به مدت کم خدمتگزاری شهیدان رجایی و باکری در کسوت مسؤولیت اجرایی، چهره اخلاص و نمود آن در خدمتگزاری این شهیدان به قدری برجسته و روشن است که همیشه در ذهن و خاطره مردم ایران اسلامی ماندگار خواهد بود.

جلال زاده با اشاره به دور سوم سفر هیأت دولت به استان آذربایجان‌غربی گفت: در این سفر دو طرح در جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان به خصوص شهید مهدی باکری تصویب شد که ساخت مجموعه تلویزیونی شهید باکری و ساخت یادمان شهید باکری در ارومیه از جمله این مصوبات بود.

وی همچنین در مراسم کلنگ زنی یادمان شهید باکری که در باغ رضوان ارومیه برگزار شد، گفت: این کار، یک حرکت به یادماندنی خواهد بود.

وی از نبود محدویت مالی برای اجرای این پروژه خبر داد و افزود: ارزش‌گذاری به شهید باکری، ارزش‌گذاری به امام (ره) و 12 هزار شهید استان آذربایجان‌غربی است.

«وحید جلال‌زاده» استاندار آذربایجان‌غربی در پایان سخنان خود، بر سرعت در ساخت این یادمان و کیفیت این پروژه تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار کُردپرس، «سید جواد محمودی» معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی نیز در این آیین گفت: شهید باکری با مدیریت و عدالت محوریش، شاخص‌ترین و بهترین بود که یادی ماندگار از خود به جای گذاشت.برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین علیزاده
خوشحالخوشحال
حسین علیزاده
afca26fe3e05b48a364e92d08d83ef36.png

عکس / افتتاح رسمی ستاد مرکزی وحید جلال زاده با حضور دکتر متکیمشاهده همه ی 2 نظر
حسین علیزاده
خوشحالخوشحال
حسین علیزاده
1454715293514685_thumb.jpg

اطلاعاتي در مورد دكتر حاج وحيد جلال زاده
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
حسین علیزاده
خوشحالخوشحال
حسین علیزاده
sabahnews.ir67.jpg

بنام او كه قادر و متعال است- مروری بر زندگینامه آقای وحید جلال زاده (بخش دوم):

-‏ با شروع فعالیت دولت نهم و ریاست جمهوری آقای دکتر احمدی نژاد به سبب تجارب ارزنده ایشان در امور رسانه به ‏سمت ‏معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور و پس از آن به عنوان جانشین معاون سیاسی و مشاور رئیس دفتر و ‏مدیر ‏کل امور بین الملل دفتر رئیس جمهور منصوب شد.
فرصت چهارساله دولت نهم سبب ارتقاء تجارب و همچنين كسب ‏تجارب ارزنده در حوزه بين الملل برای او گرديد. شركت در ملاقاتهای خارجی و البته كنفرانسها و اجلاسهای بين المللی داخلی و ‏خارجی از جمله آنهاست .

- با آغاز کار دولت دهم به سبب پتانسیل بالا و شناخت نزدیکی که ریاست ‏محترم جمهور وقت از ایشان ‏داشتند و به درخواست جمعی از نخبگان و روحانيت متعهد استان، از سوی وزیر کشور وقت برای استانداری استان آذربایجان ‏غربی به هیئت دولت ‏پیشنهاد شد. با تصويب دولت ، هدايت امور ‏استان آذر بایجان غربی به مدت چهار سال در اختیار ایشان قرار ‏گرفت که خدمات شایان ذکر و ارزنده ایی را از خود بجای ‏گذاشتند که تا کنون در مورد گوشه ای از  آنها صحبت شد .

- وی در حال ‏حاضر به عنوان پژوهشگر ارشد در محل اولیه خدمت خود در سازمان صدا و ‏سیما مشغول به خدمت است و در برخی از ‏واحدهای دانشگاهی شهر تهران و حومه مشغول تدريس می باشد. ‏

- جلال زاده در كنار كار در صداو سيما و همچنين تدريس، مجوز مركز مطالعات راهبردی وابسته به كانون دانشگاهيان ايران را ‏از وزارت علوم اخذ نموده و به عنوان رئيس مركز در پی گسترش فعاليتهای آن است.

- او در سال ۱٣٨۵ در رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ‏ارشد فارغ التحصیل شد و هم اکنون در حال ارائه رساله دکتری ‏خود در رشته علوم سياسی با گرايش مسائل ايران در دانشگاه تهران است . وی متاهل و دارای ‏دو فرزند پسر است و دعای خیر ‏پدر و مادر و مردم خوب شهرش همواره بدرقه راه اوست.‏

آدرس كانال تلگرامي دكتر وحيد جلال زاده:  @vahidjalalzadeh


مشاهده همه ی 1 نظر